verejna IP adresa

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

verejna IP adresa

Příspěvekod tom » sob 13. pro 2008 13:33:07

K tarifu Single nabízíte veřejnou IP adresu. Jaká to je IP adresa, IPv4 nebo i IPv6? Je funkční IPv6 v síti kabelové TV Třinec?
Děkuji za informace.
tom
 

Re: verejna IP adresa

Příspěvekod kejNo » sob 13. pro 2008 13:48:10

tom píše:K tarifu Single nabízíte veřejnou IP adresu. Jaká to je IP adresa, IPv4 nebo i IPv6? Je funkční IPv6 v síti kabelové TV Třinec?
Děkuji za informace.


bude to IPv4... je to standartni IP 81.200.49.* ale informace o funkcnosti IPv6 by me taky zajimaly..
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Příspěvekod falcon » sob 13. pro 2008 23:18:29

Veřejně přidělované adresy jsou klasicky IPv4 . IPv6 nepodporujeme.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod tom » pon 15. pro 2008 15:18:16

falcon píše:Veřejně přidělované adresy jsou klasicky IPv4 . IPv6 nepodporujeme.

Děkuji moc za odpověď.
Je to škoda že zatím nepodporujete IPv6. Časem vám stejně nic jiného nezbyde, od IPv4 se pomalu ale jistě upouští.
No a já musím tedy hledat jiného ISP.
tom
 

Příspěvekod falcon » pon 15. pro 2008 15:38:10

Vy potřebujete jiného ISP kvůli IPv6 adrese? Nepletete si to s něčím jiným?
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod kundros » pon 15. pro 2008 16:56:24

No, tady spíše chtěl někdo udělat "dojem" protože de facto IPv6 lze simulovat v IPv4 síti, neboli laicky "tunelovat."
V nejmenované gigabitové síti, v nejmenovaném městě, toto uživatelé dělají již několik let, což jim dovoluje překračovat limity objemů přenesených dat.
Simulovat byt to podle mě i v síti KTT mělo jít, s těmi daty bych si už tak jisty nebyl. Pak by mne zajímalo, který komerční ISP poskytuje tuto službu veřejně :)

Nevidím jediný důvod k přechodu na IPv6 v době, kdy 80% populace stačí neveřejná IP adresa, protože ani netuší k čemu je veřejná.

Navíc mi přijde, že to je pro tu populaci sestávající se hlavně z BFU daleko bezpečnější, když jejich PC není přímo vystaveno v internetu.
kundros
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02. črc 2008 13:23:48

Příspěvekod tom » pon 15. pro 2008 19:23:20

kundros píše:No, tady spíše chtěl někdo udělat "dojem" protože de facto IPv6 lze simulovat v IPv4 síti, neboli laicky "tunelovat."
V nejmenované gigabitové síti, v nejmenovaném městě, toto uživatelé dělají již několik let, což jim dovoluje překračovat limity objemů přenesených dat.
Simulovat byt to podle mě i v síti KTT mělo jít, s těmi daty bych si už tak jisty nebyl. Pak by mne zajímalo, který komerční ISP poskytuje tuto službu veřejně :)

Nevidím jediný důvod k přechodu na IPv6 v době, kdy 80% populace stačí neveřejná IP adresa, protože ani netuší k čemu je veřejná.

Navíc mi přijde, že to je pro tu populaci sestávající se hlavně z BFU daleko bezpečnější, když jejich PC není přímo vystaveno v internetu.


Zatím nemám žádný ISP, (přestěhoval jsem se a jsem u známých na netu) jen zjišťuji co je v okolí a za jakou cenu. Každopádně chci veřejnou IP, protože v předchozím bydlišti jsem hodně telefonoval přes VoIP, peer-to-peer na IP adresu. A také kvůli web a FTP serveru a dalším službám které používám. A také se potřebuji na svůj PC dostat třeba s práce. No a chtěl jsem začít s IPv6 jak ze serverem tak s VoIP přes program Linphone a učit se další věci. Každý máme nějaký koníček, PC hry mě nebaví.
:wink:
tom
 

Příspěvekod tom » pon 15. pro 2008 19:52:50

kundros píše:No, tady spíše chtěl někdo udělat "dojem" protože de facto IPv6 lze simulovat v IPv4 síti, neboli laicky "tunelovat."
V nejmenované gigabitové síti, v nejmenovaném městě, toto uživatelé dělají již několik let, což jim dovoluje překračovat limity objemů přenesených dat.
Simulovat byt to podle mě i v síti KTT mělo jít, s těmi daty bych si už tak jisty nebyl. Pak by mne zajímalo, který komerční ISP poskytuje tuto službu veřejně :)

Nevidím jediný důvod k přechodu na IPv6 v době, kdy 80% populace stačí neveřejná IP adresa, protože ani netuší k čemu je veřejná.

Navíc mi přijde, že to je pro tu populaci sestávající se hlavně z BFU daleko bezpečnější, když jejich PC není přímo vystaveno v internetu.


O tunelování vím, ale to je takové nouzové řešení. Snad na to EU více přitlačí:
http://www.root.cz/zpravicky/evropska-k ... stup-ipv6/
http://www.ct24.cz/vysilani/ipv6/
tom
 

Příspěvekod kundros » pát 19. pro 2008 19:59:52

No, pro mně to znamená jediné... navýšit pole pro zaznamenání IP v DB, což mě moc nepotěší a věřím, že většinu webmasteru taky ne :)
kundros
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02. črc 2008 13:23:48


Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků