problém při zapínaní počítače

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

problém při zapínaní počítače

Příspěvekod pavelbuda » čtv 20. říj 2005 16:36:23

Při zapínání "studeného" počítače se mi na obrazovce objevují barevné tečky nebo písmena a systém se nespustí.Musím několikrát počítač vypnout,aby se spustil.Poté se mi ještě parkrát stane,že při práci na několik vteřin vypne obraz a zase hned zapne.Pokud počítač běží delší dobu,asi 5 min,pak už se tento problém nevyskytuje.Může mi někdo poradit, v čem asi bude chyba? :(
pavelbuda
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 28. srp 2005 17:57:48

Příspěvekod Johatan » čtv 20. říj 2005 23:07:52

Mám taky podobný problém,při zapnutí mi PC začne pískat a přestane až po několikerém restartu.Někdy píská i půl hodiny.Pomožte prosím.Díky
Johatan
 

:-)

Příspěvekod Nithro » pát 21. říj 2005 14:30:10

Dle mých zkušenosti bych to typoval na hardwarevý problém a to konkrétně na hardisk, pokud jsou oba počitače nové zkuste přeinstalovat windows.
To sem já!
Uživatelský avatar
Nithro
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon 11. črc 2005 18:31:28
Bydliště: Třinec

Re: problém při zapínaní počítače

Příspěvekod Michelangeli » pát 21. říj 2005 15:46:19

pavelbuda píše:Při zapínání "studeného" počítače se mi na obrazovce objevují barevné tečky nebo písmena a systém se nespustí.Musím několikrát počítač vypnout,aby se spustil.Poté se mi ještě parkrát stane,že při práci na několik vteřin vypne obraz a zase hned zapne.Pokud počítač běží delší dobu,asi 5 min,pak už se tento problém nevyskytuje.Může mi někdo poradit, v čem asi bude chyba? :(



Hm.
1) Zkusil bych pobrouzdat v Biosu a vypnul určitě Power management
2) Logicky mi plyne z vašeho popisu, že je to opravdu hardwarový problém a to v grafické kartě
3) Některé grafické karty potřebují zvlášť napájení
4) Nevím :)
Gutta cavat lapidem non vi sed semper cadendo
Uživatelský avatar
Michelangeli
 
Příspěvky: 80
Registrován: ned 10. črc 2005 0:44:36
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Michelangeli » pát 21. říj 2005 15:50:10

Johatan píše:Mám taky podobný problém,při zapnutí mi PC začne pískat a přestane až po několikerém restartu.Někdy píská i půl hodiny.Pomožte prosím.Díky


Na internetu k vaší desce lze najít "typy pískání" a jejich ekvivalent .
První, co obvykle se zobrazuje na monitoru, jsou info o grafárně.
Ale to pískání ...hm zkoušel jste jinou RAMku ?

Mě pískal počítač taky tehdy, kdy jsem měl přetečení v CMOS, takže vyndat a zandat tu placatou baterku nebo resetovat CMOS (vedle baterky je jumper "Clear CMOS" obvykle.
Gutta cavat lapidem non vi sed semper cadendo
Uživatelský avatar
Michelangeli
 
Příspěvky: 80
Registrován: ned 10. črc 2005 0:44:36
Bydliště: Třinec


Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků