Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Owner » sob 31. črc 2010 13:14:21

Zdravím,
koukal jsem se po ostatních ISP a opravdu dnes již skoro žádné kabelové připojení nemá FUP, proč to kabelovka má ještě zavedeno ?
Bude se to v dohledné době rušit ?
Podle mě se jedná o přežitek z dob, kdy internetové připojení mělo pár desítek či stovek kilobitů a nyní se s tím setkávám jen ve výjimečných situacích, zejména u měnších ISP, ale u naší KTT ?
Příklad velkého ISP, podobná cena, parametry jsou v download i lepší. http://www.upc.cz/internet/fiber-power-25/
Díky za odpovědi
Fallout 4ever! HJT MWAV CCleaner
Uživatelský avatar
Owner
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 27. zář 2009 10:42:26
Bydliště: 3nec

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Basmek » pon 02. srp 2010 10:08:07

Hele já nevím, co s tím UPC pořád máte :D UPC normálně FUP používá, jenom na to jdou jinak. Když někdo hodně stahuje, tak ho prostě odpíchnou a omezí i přes to, že má nekonečný limit, to se dočteš v obchodních podmínkách, které ale stejně nikdo nečte co? ") Kdyby sis náhodou chtěl dát tu práci, jako já, tak v obchodních podmínkách Článek 7, odstavec 7.7 :)

Dále koupíš UPC a náhodou máš poruchu na zařízení UPC jo? V reklamačním řádu se můžeš dočíst, že UPC má na vyřešení problému 1 - 2 měsíce :D ... Kabelovka má ve smlouvě 48 hodin ... A vem si ještě to, že kabelovka řeší, i když nemusí, problémy týkající se nastavení PC atd. Mohli by prostě přijít připíchnout noťas, internet jede, máte to v počítači ... Na UPC si to navíc účtujou nádhernou sumičkou ... Placený servisní výjezd 1 008,40 Kc V prípade, že závada nebyla nalezena na zarízení poskytovatele. :D

Takže nevím, co furt stresujete, stačí číst a trošilililinku přemýšlet :)
Basmek
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 23. pro 2009 10:04:31
Bydliště: Třinec

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Capo » pon 02. srp 2010 14:57:16

Basmek píše:Hele já nevím, co s tím UPC pořád máte :D UPC normálně FUP používá, jenom na to jdou jinak. Když někdo hodně stahuje, tak ho prostě odpíchnou a omezí i přes to, že má nekonečný limit, to se dočteš v obchodních podmínkách, které ale stejně nikdo nečte co? ") Kdyby sis náhodou chtěl dát tu práci, jako já, tak v obchodních podmínkách Článek 7, odstavec 7.7 :)

Dále koupíš UPC a náhodou máš poruchu na zařízení UPC jo? V reklamačním řádu se můžeš dočíst, že UPC má na vyřešení problému 1 - 2 měsíce :D ... Kabelovka má ve smlouvě 48 hodin ... A vem si ještě to, že kabelovka řeší, i když nemusí, problémy týkající se nastavení PC atd. Mohli by prostě přijít připíchnout noťas, internet jede, máte to v počítači ... Na UPC si to navíc účtujou nádhernou sumičkou ... Placený servisní výjezd 1 008,40 Kc V prípade, že závada nebyla nalezena na zarízení poskytovatele. :D

Takže nevím, co furt stresujete, stačí číst a trošilililinku přemýšlet :)


Lépe to napsat nejde.
Uživatelský avatar
Capo
 
Příspěvky: 55
Registrován: úte 10. lis 2009 19:21:09

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod m.i.r.k » úte 03. srp 2010 0:17:00

a krome toho 40g v basic je az nad hlavu
a pokud je nekdo chronicky stahovac, ma moznost si priplatit a ma to bez limitu "FUP"
m.i.r.k
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 13. pro 2005 11:20:52

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod m.i.r.k » úte 03. srp 2010 0:17:00

a krome toho 40g v basic je az nad hlavu
a pokud je nekdo chronicky stahovac, ma moznost si priplatit a ma to bez limitu "FUP"
m.i.r.k
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 13. pro 2005 11:20:52

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Owner » úte 03. srp 2010 9:15:40

Cituji :
Fup je záležitostí minulosti na všech rozumných sítích... (snad krom mobilních)
Rychlost mám 100/100 NetBox za nějakých 900 tuším. Když nahrávám/stahuju na rapida tak to tou rychlostí jede, docela problém je s měřáky rychlosti na internetu, nejsou na to tak nějak stavěné takže většinou naměřím něco jako

http://pc-help.cz/viewtopic.php?f=45&t= ... 12#p399287
Fallout 4ever! HJT MWAV CCleaner
Uživatelský avatar
Owner
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 27. zář 2009 10:42:26
Bydliště: 3nec

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Owner » čtv 12. srp 2010 18:13:37

Jak jste možná zpozorovali na stránkách www.tvtrinec.cz, tak KTT přechází úplně pod NejTV.
Jedna zajímavá informace ze stránek od NejTV.
ŽÁDNÉ DATOVÉ LIMITY
Při surfování na síti vás neomezujeme žádnými datovými limity. Surfujte, chatujte, mailujte, hrajte hry, nakupujte na internetu bez omezení.
Fallout 4ever! HJT MWAV CCleaner
Uživatelský avatar
Owner
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 27. zář 2009 10:42:26
Bydliště: 3nec

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod kejNo » čtv 26. srp 2010 14:07:22

To je porad dokola.

"Kdy uz kabelovka zrusi limity? Kdy uz kabelovka zrusi limity??"
Nekdo z KTT se k te veci vyjadrim myslim jasne. Az se postupne prejde na system DOCsis3, tak potom se budou resit limity. Pokud nekdo neumi vydrzet a je chronicky stahovat vsech moznych her a filmu, na ktere stejne nikdy koukat nebude, protoze na to nebude mit cas a bude hrat ony stazene hry, tak at si zaplati nelimitovanou sluzbu. V cem je problem? Ja myslim, ze nikde. Problem tady maji ti, kterym internet plati rodice. Kdo si ho plati sam a chce nelimitovane data, tak si koupi nelimit. Jednoduche jak facka.

Nevim, co vy, deti, porad resite. Bezte za rodici.
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod pecco » stř 10. lis 2010 17:30:10

Zdravím.
Po přechodu pod Nej-TV se mi nepřipočítavají nevyčerpané GB z minulého měsíce !
Vždy mi to ukazoval třeba limit dat 300000 MB (+59000 MB), ted mi to ukazuje nulu.
Je to jen u mě,nebo to dělá každému ?
Jsem,jaký jsem!
Uživatelský avatar
pecco
 
Příspěvky: 397
Registrován: ned 10. črc 2005 13:54:23

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Petris » pát 03. pro 2010 15:11:00

pecco píše:Zdravím.
Po přechodu pod Nej-TV se mi nepřipočítavají nevyčerpané GB z minulého měsíce !
Vždy mi to ukazoval třeba limit dat 300000 MB (+59000 MB), ted mi to ukazuje nulu.
Je to jen u mě,nebo to dělá každému ?


Mám stejný problém, který trvá již druhý měsíc. Dnes jsme byl na KT a oni mě řekli, že převod se děje automaticky, ale mám to sledovat a když tak opět přijít. Tak nevím. :roll:
Petris
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon 08. říj 2007 20:31:38

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Owner » pát 03. pro 2010 22:41:20

Mě to přepočítává bez problému.
Zkusil bych poslat printscreen na servis KTT, ať vidí, že to dělá nepořádek.
Potom na to už budou muset kouknout.
Fallout 4ever! HJT MWAV CCleaner
Uživatelský avatar
Owner
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 27. zář 2009 10:42:26
Bydliště: 3nec

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Milkin » stř 22. pro 2010 6:57:10

Tak limit dat je asi už zrušený. Mám využito přes 300% a pořád to stahuje. Nikde to asi ještě nepublikovali, aby lidi moc netahali. 8)
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod kejNo » stř 22. pro 2010 8:32:45

Milkin píše:Tak limit dat je asi už zrušený. Mám využito přes 300% a pořád to stahuje. Nikde to asi ještě nepublikovali, aby lidi moc netahali. 8)

stahovat ti to bude porad, ale jde o to, jak rychle? :-)
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Milkin » stř 22. pro 2010 8:41:34

Rychlost je stejna, 10 000 kbps
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Kdy se dočkáme zrušení FUP?

Příspěvekod Owner » stř 22. pro 2010 22:05:45

Zajímavá novinka, možná kabelovka potichu přechází na bezlimitní připojení, což mělo přijít s upgradem sítě na Docsis 3.0.
Jede to ještě někomu takto ?
Fallout 4ever! HJT MWAV CCleaner
Uživatelský avatar
Owner
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 27. zář 2009 10:42:26
Bydliště: 3nec

Další

Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron