Data

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

Data

Příspěvekod Reno » pát 19. led 2007 15:15:14

Prosím Vás,nevíte proč se mi stahují data ve velkém množství už jen když zapnu počítač a nepřihlásím se k netu?Zkontroloval jsem vše a nejsem nikde připojený.Nikde jsem nic nestahoval a k dnešnímu dni mám 30% stahnutých dat.Děkuji za odpovědi.
Reno
 

Re: Data

Příspěvekod reggae » pát 19. led 2007 17:40:56

Reno píše:Prosím Vás,nevíte proč se mi stahují data ve velkém množství už jen když zapnu počítač a nepřihlásím se k netu?Zkontroloval jsem vše a nejsem nikde připojený.Nikde jsem nic nestahoval a k dnešnímu dni mám 30% stahnutých dat.Děkuji za odpovědi.


To že nejsi nikde připojený jsi zjistil jak?
Uživatelský avatar
reggae
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 27. črc 2005 19:11:48

Příspěvekod Suicide.LP » stř 24. led 2007 20:57:10

No asi maš vira nevo nějaky spyware ;)
Uživatelský avatar
Suicide.LP
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 15. led 2007 22:10:44
Bydliště: Erbenka

Příspěvekod Mio » stř 24. led 2007 22:09:00

Mám podobný problém, stáhnul jsem z internetu hru 1,67 GB a naúčtovalo mi 8 GB, chápu nějaké giga navíc ale tolik ? poraďte :(
Uživatelský avatar
Mio
 
Příspěvky: 58
Registrován: sob 13. srp 2005 17:25:51
Bydliště: Třinec

Příspěvekod reggae » stř 24. led 2007 23:17:27

Mio píše:Mám podobný problém, stáhnul jsem z internetu hru 1,67 GB a naúčtovalo mi 8 GB, chápu nějaké giga navíc ale tolik ? poraďte :(


Stahoval jsi to jak? Torrent?
Uživatelský avatar
reggae
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 27. črc 2005 19:11:48

Příspěvekod Reno » sob 27. led 2007 19:52:24

Vira nemám,to už jsem taky zjišťoval.Už mi to stahuje jen jak zapnu počítač a nikde se nepřipojím.
Reno
 

Příspěvekod Suicide.LP » sob 27. led 2007 20:14:44

Reno píše:Vira nemám,to už jsem taky zjišťoval.Už mi to stahuje jen jak zapnu počítač a nikde se nepřipojím.


1) čím si to zjišťoval

2) může to být i rootkit a ten antivir nenajde :( nainstaluj si nějaky firewall a zamkni porty
Uživatelský avatar
Suicide.LP
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 15. led 2007 22:10:44
Bydliště: Erbenka

Příspěvekod Bučo » ned 28. led 2007 11:06:50

Mel jsem to same za den mi to sežralo i 50% limitu a pritom sem to kontroloval přes program a nikde sem nestahoval jedine co pomuze je preinstalovat windows
Uživatelský avatar
Bučo
 
Příspěvky: 187
Registrován: sob 18. úno 2006 13:27:17

Příspěvekod Ace-COM » ned 28. led 2007 11:19:45

Hmms.. no divili byste se, kolik informaci posilaji jen samotne WIN v ramci takzvane Genuine Advantage... Ono si to se servery Micro$hitu povida docela hodne a docela casto...

ale 8GB to asi neudela...

To same Steam... Divili byste se kolik dat proleti linkou informaci pri Refreshi ServerListu. Ostatni hry jsou na tom podobne... A Steam samotny priblizne co minutu hlasi MasterServerum Valve jestli hrajete nejakou hru atd...

Pri stahovani z P2P siti je to teprve narez... To ze jsi stahoval 1,2GB a ukazalo ti to 8GB neni nic nenormalniho... I kdyz je to docela dost...

Presto bych doporucil:

NOD32 a testnout to na viry
AdAware a zkontrolovat SpyWare a jine takove hnusarny
FireWall a pozamykat porty

V naprosto idealnim pripade neco takoveho jako ja mam v Linuxu (ale bude existovat urcite i podobna vec pro WIN) Ethereal... Umi sledovat a odposlouchavat komunikaci po siti... Lze analyzovat smer, typ i obsah komunikace...
ASJ-|Ace-COM|-
Uživatelský avatar
Ace-COM
 
Příspěvky: 462
Registrován: pon 15. srp 2005 12:48:32

p2p

Příspěvekod Marty McFly » ned 28. led 2007 13:38:59

mám firewall ale i tak to počítá víc dat, než jsem stáhnul.
Ono je to tím, že soubor který stahuji už vlastně sdílím a
zároveň ho stahuje někdo jiný
Uživatelský avatar
Marty McFly
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. led 2007 7:54:19
Bydliště: Třinec

Re: p2p

Příspěvekod corpse » ned 28. led 2007 16:03:07

I když taháš přes torrenty, tak si na klientovi můžeš nastavit upload. U Azureusu to jde u každé věci zvlášť, takže pokud tahám ze zahraničních torrentů, kde si nemusím hlídat ratio, tak si to omezím třeba na 2kB/s.
Uživatelský avatar
corpse
 
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. črc 2005 5:29:31
Bydliště: Třinec-Sosna

Příspěvekod PUNKolecko » ned 28. led 2007 17:00:17

Pokud ti ubyva limit, a nezda se ti to, je to treba mnohem vic nez jsi stahl.
Nahod si jednoduchy programek NetLimiter2, krasne v nem uvidis, ktery program jakou rychlosti kam posila/prijma data. Taky tam jsou statistiky, takze se na to muzes podivat i zpetne, ktery program ti kolik dat odeslal/prijal.

To Ace-COM : AdAware nebrat!, teda urcite bych nedoporucil, neni na tom zrovna nejlip (podle testu) a treba takovy AdAware:SE, je nanic UPLNE!
Doporucil bych vynikajici volne stazitelny, bezplatny SpyBot:Search and destroy. Lepsi reseni bych uz pak videl v McAfee AntiSpyware, ktery je, alespon podle testů momentálně nej, ale ten samozrejme neni zadara:))A taky...test jím trva hodne dlouho.
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna


Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků