omezení rychlosti

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

omezení rychlosti

Příspěvekod fantomas » pát 16. lis 2007 10:10:27

Chci se zeptat jestli je nějaký rozumný duvod proč omezovat rychlost dat mezi uživateli KTT, to že se data v siti KTT nepočítají do limitu je super ale proč tak velké omezení rychlosti na 700kb/s. Třeba 802.cz mají rychlost ve své síti 100 Mbps !!!!! a limity vubec žádné!!! Prosím za všechny klienty KTT pokud je to technicky možné zrušte omezení rychlosti v místní síti KTT děkuji.
fantomas
 

Re: omezení rychlosti

Příspěvekod kejNo » sob 17. lis 2007 8:57:14

fantomas píše:Chci se zeptat jestli je nějaký rozumný duvod proč omezovat rychlost dat mezi uživateli KTT, to že se data v siti KTT nepočítají do limitu je super ale proč tak velké omezení rychlosti na 700kb/s. Třeba 802.cz mají rychlost ve své síti 100 Mbps !!!!! a limity vubec žádné!!! Prosím za všechny klienty KTT pokud je to technicky možné zrušte omezení rychlosti v místní síti KTT děkuji.


zajdi si za dvere, at te nikdo nevidi a tam se poradne propleskej... tohle se uz tady resilo 100x ...bylo 100 pitomecku, co se na to tak idiotsky ptali, jako ty. omezeni bude, sit by to nestacila stihat, tak hlavu do snehu..
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Re: omezení rychlosti

Příspěvekod fantomas » sob 17. lis 2007 11:28:09

kejNo píše:
fantomas píše:Chci se zeptat jestli je nějaký rozumný duvod proč omezovat rychlost dat mezi uživateli KTT, to že se data v siti KTT nepočítají do limitu je super ale proč tak velké omezení rychlosti na 700kb/s. Třeba 802.cz mají rychlost ve své síti 100 Mbps !!!!! a limity vubec žádné!!! Prosím za všechny klienty KTT pokud je to technicky možné zrušte omezení rychlosti v místní síti KTT děkuji.


zajdi si za dvere, at te nikdo nevidi a tam se poradne propleskej... tohle se uz tady resilo 100x ...bylo 100 pitomecku, co se na to tak idiotsky ptali, jako ty. omezeni bude, sit by to nestacila stihat, tak hlavu do snehu..


Propleskat by ses mel ty za sve prispevky. Co je to pak za sit kdyz musi vnitřni okruh tak brutalně omezit rychlost. V mém příspěvku jsem slušně prosil, pokud je to technicky možné ať omezení KTT zruší. Stačilo odepsat že KTT má tak slabou sít která zvládne pouze cca 700kb/s. A proč lidi co se na něco ptají nazýváš pitomečky. Muj dotaz směřoval k technikum KTT a né k "chytráčkovi" který umí akorát lidem nadavat. :idea:
fantomas
 

Příspěvekod Luciferka » sob 17. lis 2007 13:02:44

lejno mel asi spatny den ;D ;) .))
Uživatelský avatar
Luciferka
 
Příspěvky: 655
Registrován: ned 10. črc 2005 20:28:28
Bydliště: Terasa

Příspěvekod falcon » sob 17. lis 2007 23:18:20

Rychlosti ve vnitřní síti se zatím měnit nebudou, jelikož se data nezapočítávají do limitu. Technologicky je síť v převážné části postavena na DOCSISu, což je technologie umožnující využít stávající koaxiální kabeláže doplněné o zpětné směry. Tato technologie, je podobně jako ADSL navržena asymetricky, tzn. je možné dodat vyšší rychlost downloadu a menší pro uploadu. V Třinci můžete být rádi za těch 700, jiné kabelovky či adsl jede na 128, 256 jako standard pro upload.
Vámi avizovaná 802.cz bude mít v některých částech sítě tyto parametry, ale pouze tam, kde vybudovali zcela novou infrastrukturu. Určitě toto nenabízí na svých wifi připojeních.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

parametry internetu

Příspěvekod h@uer » stř 21. lis 2007 16:21:20

Rád bych podotkl užvateli kejnovi at si za dvere zajde sám:)a pro admina falcona mám také jednu připomínku a to ohledně parametrů a ceny ktt-internetu:www.domanet.cz jejich ceny, parametry a hlavně bez limitové stahování dat mu asi vybije dech a bude to rozdýchávyt celý týden, jesli ho to rovnou nezabije:)Myslím že když se kouknete na jejich stránky dáte mi za pravdu.nemyslete si že jste v regionu nějaká špička v oblasti poskytováni internetových služeb.Jsem z toho :shock:
h@uer
 

Příspěvekod falcon » stř 21. lis 2007 17:11:59

Na stránky jsem se díval a jsem tu a zatím v pohodě :) Musím uznat, že jedna z mála předností sídliště ve Svibici jsou ony místní datové rozvody. Jinak na zmíněných stránkách jsem v kolonce město neviděl Třinec, takže pokud by měl někdo z Třince o tyto služby zájem, nezbývá než se přestěhovat.

Jak již bylo zmíněno, tak se používají různé přístupové technologie. Kabelovky používají DOCSIS, který běží nad stávající již vybudovanou infrastrukturou koaxiálních kabelů. O2(telecom) používá ADSL, které beží na dvoudrátu. Každá technologie má nějaká omezení. Tarify se dělají podle trhu, zájmu a toho co umožní technologie. KT Třinec klienty z řad velkých firem také připojuje na optickou infrastrukturu, ale z pohledu domácích přípojek je zatím výhodnější využít stávající vedení než budovat další síť. Kromě toho možnosti DOCSISu (narozdíl od ADSL) nejsou zcela vyčerpány a již ted existuje norma DOCSIS3.0, která představuje kapacitu i 100Mb fullduplex na kabelový modem. Zatím je tato technologie cenově dost vysoko (hlavně modemy), ale časem se dá předpokládat její nasazení.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

omezení rychlosti

Příspěvekod fantomas » čtv 22. lis 2007 17:22:40

Když si vzpomenu jak jsem si před řadou let připojil poprvé PC na NET anologovým modemem a platil meziměsto jako hovor na server do Ostravy tak od té doby je vše jinak. Dneska mám 5500 Kbps a když někdo čuchne k takové rychlosti tak má pořád málo. Bylo by fajn mít v Třinci DOCSIS3.0 pokud by byla rychlost několikanásobně vyšší a ještě pokud by zmizely datové limity byl bych ochoten si klidně i dražší modem koupit. A co se týče té omezení rychlostí ve vnitřní síti byl to jen takový podnět do diskuze: Nepoužívám přenos uvnitř sítě moc často ale jen když chci ať mi kámoš upraví pár fotek. Jenže po síti je přenos tak pomalý že raději naplním "flešku" a zajdu k němu osobně a to je ten problém my se vždycky tak strašně moc ožerem že mi je špatně ještě dva dny. Já osobně bych uvítal raději plnou rychlost a ať se to klidně započítává do datového limitu. Jinak rychlosi v KTT jsou si myslím takový lepší standard ovšem konkurence by v Třinci určitě prospěla. :idea:
fantomas
 


Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků