Zpoždění odesílání e-mailů

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

Zpoždění odesílání e-mailů

Příspěvekod jari » úte 04. pro 2007 18:44:38

Dobrý den - dotaz na kabelovku anebo někoho znalého. Nejen u mě se stává a začíná být pravidlem, že odeslaný e-mail s přílohou do schránky jiného serveru (Seznam, Centrum) přijde s velkým zpožděním - mnohahodinovým. Zaslal jsem na jeden takový server (Seznam) tento dotaz a odpověděli mi, že problém není na jejich straně, nýbrž někde blíž k odesílateii. Proto se ptám - nemůže být závada na serveru naší kabelovky? Předem děkuji za odpověď.
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Příspěvekod Woland » úte 04. pro 2007 20:50:24

Také mám teento problém, SPRAVTE TO!

Děkuji
Woland
 

Příspěvekod falcon » úte 04. pro 2007 21:12:04

Podívám se, ale nezdá se mi to, pošta se ihned odesílá na server kam má být doručena. Z logu u nás by se dalo zjistit, kdy danou zprávu přijal poštovní server Seznamu. Pokud by byl problém v serveru u nás, pak by i místní doručování trvalo takto dlouho, zatím jsem toto nepozoroval.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod jari » stř 05. pro 2007 16:48:19

to admin: Trochu problém teď testuju. Mám dvě schránky na jednom serveru - poslal jsem e-mail z jedné do druhé a přenos byl uskutečněn okamžitě. Asi před hodinou jsem na tentýž server, kde má kolega taky schránku odeslal e-mail, hlásí mi stav co 15 minut a ještě mu zpráva nepřišla. Až se to stane, vyžádám si od něj k nahlédnutí zdrojový kód této zprávy a snad bych měl z ní nějaké informace o bodu zpoždění vyčíst. Můžu dát k nahlédnutí, pokud by to mělo pro vás nějaký význam. Ještě dodatek: 1. Nezáleží, jestli e-mail posílám z webu, nebo e-mailového klienta - problémy jsou stejné. 2. Kolega mi asi před půl hodinou odeslal rovněž zprávu z onoho serveru - a pořád nic. 3. Nejedná se jen o půl hodiny a hodiny, ale například v pondělí měl e-mail zpoždění přibližně 16 hodin a to už je, račte uznat, mnoho...... Věřím, že se problému podíváte na zoubek, děkuji......
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Příspěvekod falcon » čtv 06. pro 2007 8:39:35

no ale vy máte schránku na email.cz a ne u nás,.. pokud používáte náš smtp server můžete vyzkoušet ještě druhý, který má adresu email.cablenet.cz
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod jari » čtv 06. pro 2007 10:55:12

Ne, u nás schránku nepoužívám, mimochodem, tam se něco vejde? Psal jsem, že mám dvě schránky na jiném serveru. Nemůže být problém jen v určitém úseku, soused ze stejného domu má rovněž takové problémy?
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Příspěvekod falcon » čtv 06. pro 2007 11:53:36

Ale přece pokud máte schránku na email.cz a pošlete to třeba na centrum.cz tak pak s tím KTT nemá nic společného (s doručováním pošty), jenom to, že vám přes internet umožnila komunikaci s tím serverem email.cz a ta proběhla v pořádku.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod jari » čtv 06. pro 2007 12:03:28

Opravdu nevím, co se děje. Já váš server Smtp používám, jelikož mám poštovního klienta. Soused smpt nepoužívá, poštu provozuje přes webové prostředí a problémy jsou stejné. Taky to nechápu. Netvrdím, že je chyba na vaší straně, ale něco někde v pořádku není. Až budu mít zdrojový kód té zpožděné zprávy, myslíte, že tam v časech na jednotlivých serverech něco vyčtu?
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09


Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků