srovnání cen

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

Příspěvekod kundros » sob 11. říj 2008 14:05:45

Musím uznat, že SINGLE tarify začínají být více než konkurence schopné a asi brzo na jeden z nich přejdu :lol:

Na stranu druhou mě trochu zaráží věta, kterou se KTT tak trochu chrání a sice:

Uváděné rychlosti jsou maximální, aktuální rychlost odpovídá výkonu počítače, stavu modemu, zatížení sítě, poskytnuté
rychlosti odesílané z kontaktovaného serveru, ...

V TV reklamě na KTT jsem viděl agregaci 1:1, tak nějak nechápu to, že rychlosti jsou závislé na "stavu modemu" a "zatížení sítě" vždyť to je snad to jediné, co KTT vlastně zajišťuje ne? Výkon mého počítače a rychlosti, či odezvy od serveru neovlivní. Při agregaci 1:1 bych snad ani zatížení sítě neměl pocítit ne? Jakože chápu, že zrychlení třeba u nelimitovaných tarifu v noci je omezené maximální kapacitou, a že když mi to pofrčí 18,5Mbitps, tak budu spokojený člověk.

A otázka za 100 bodů : kdy bude internet fungovat i v rámci KTT?
Pracuji ve firmě, která má internet přes KTT a díky tomu nedokážu z mého soukromého FTP serveru (můj stolní počítač) tahat více než 432kbps. Když z něho tahám přes jiného poskytovatele... ejhle dostanu se na 1140kbps (což pořád není 1250kbps, ale už je to lepší).
Zruší už konečně KTT omezení v rámci lokální sítě?
Neberte to prosím jako provokaci, jen by mě zajímalo, jestli se toho někdy dočkáme. Stejně jako zákazník zůstanu u KTT viz. důvody popsané výše v jiných příspěvcích
:idea:
kundros
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02. črc 2008 13:23:48

Příspěvekod TOW » sob 11. říj 2008 14:30:49

Podle mne jsou představené tarify za současného stavu věcí velice slušné (i když ty tři nejvyšší Limity mohli klidně zdrcnout do jednoho), uvidíme, jak pojedou v reálu.

kundros : pokud kabelovka uvádí agregaci 1:1 tak kecá, za tyhle peníze není šance - a sami to popírají těmi dodatečnými podmínkami. Já bych to spíš vyjádřil slovy "kabelovka neuplatňuje agregaci" - ale síť určitě není dimenzována na to, aby všichni mohli jet najednou naplno. Je tu ještě jeden drobný zádrhel - kabelovka je v rámci segmentu shared médium. A pokud se v rámci segmentu sejde více aktivních 20mbit uživatelů, projeví se to.
TOW
 

Tarify Limit

Příspěvekod ever » sob 11. říj 2008 14:59:07

Nove tarify vypadaji fakt moc dobre.

Trochu me jen udivuje, ze Limit tarify Standard, Profi a Maxi se lisi jen limitem prenesenych dat a to vzdy jen o 20GB, coz neni hodne vzhledem k celkovemu limitu. Zato, kdyz u techto tarifu porovnate ceny, tak ty se lisi podstatne vic. Takze pochybuji, ze se nekdo vubec rozhodne si poridit nektery z dvou nejvyssich tarifu. Osobne jsem nyni na Maxi a uvazuji, ze downgraduju, protoze pro me to nebude znamenat zadny vykonnostni rozdil (zase tolik nestahuju). Nevadi mi platit vic, pokud to znamena nejake vyhody, ale mit 20GB nebo 40GB limitu navic pro me neni podstatne. Uvital bych spis rychlejsi upload, mensi agregaci nebo podobne.

Kazdopadne jsem s novymi tarify spokojeny.
ever
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 31. srp 2007 13:17:05

rychlost

Příspěvekod Fantomas » sob 11. říj 2008 19:16:51

Podívejte jak zrychlila konkurence třeba ve frydku. Vydali jen krátkou aktualitu... V uplynulých dnech doško k navýšení rychlosti služeb KABEL DOMA o 50%, nyní tedy budete moci surfovat ještě rychleji a za stejnou cenu. Oni zrychlili ihned a když se toto vlákno menuje srovnání tak jejich nabídka 15Mega/2Mega za 475 nebo 30Mega/5Mega za 1190 navíc žádné limity a ve vnitřní síti rychlost 100Mega... Šokující je především že KTT nezrušila limity dat pro mě je nová nabídka KTT jen jedno velké zklamání
Fantomas
 

Příspěvekod jari » sob 11. říj 2008 21:03:41

Co dodat? "Tak, tak, všelijak" Na pohled nové tarify vypadají dobře, to jo, jen aby to bylo technicky do puntíku realizované. Jak tady někteří píší, budou s tím problémy. Mně osobně se líbí návrh tohoto příspěvku:
Dá se říci, že jsem taky spokojený, ale ... proč tolik různých tarifů a limity?
Zredukoval bych to vše na bezlimitní:
390Kč - 5000 kb/s - 500 kb/s
490Kč - 10000 kb/s - 1000 Kb/s
590Kč - 15000 kb/s - 1500 Kb/s
690Kč - 20000 kb/s - 2000 Kb/s
Samozřejmě, že upload by mohl být rychlejší. Každý by si z těch 4 tarifů vybral, co by skutečně potřeboval. Snad příště.

Prostě něco na ten způsob. Proč by nemohl vzniknout levnější tarif, třeba za 390 Kč, pro méně náročnější uživatele, kteří nestahují ve velkém a o něco menší rychlost by jim také stačila? Určitě by to rozhoupalo k pořízení internetu i lidi, kteří mají do kapsy hlouběji. A proč by si to kabelovka nemohla dovolit? Vždyť sama píše: "klientů je podstatně více"
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Příspěvekod kundros » sob 11. říj 2008 23:51:57

Btw. Kolega v Mostě (to nejsou Mosty u Jablunkova - vysvětlení pro goroly) měl před 4 lety 10Mbitps od kabelovky... avšak data 1GB na měsíc.... o dva roky později měl 20Mbitps a limit 2 GB na měsíc. (rychlosti v obou směrech) avšak do lokální sítě měl tyto rychlosti také.
Rychlosti i tarify jsou OK, pro mě je směrodatné to, že tetičce co je na kabelovce taky prostě budu posílat video z dovolenky dvojnásobný čas, než kdyby byla u jiného poskytovatele ;( , ale co už. Každopádně jsem si chtěl ke KTT ještě přibrat ADSL a s těmi tarify co nabídli už není třeba.

A ještě drobná výtka, trochu pružnější reakce KTT na vývoj trhu a jeho segmentace by neškodila.

Pochopil jsem správně, že pokud přejdu na "vyšší tarif" už teď, tak ho dostanu rovnou v novém provedení i před 1.12.2008? (s modrou mašličkou a voskovém papíru být nemusí) Anebo musím čekat ? :)
kundros
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02. črc 2008 13:23:48

Re: rychlost

Příspěvekod Návštěvník » pon 13. říj 2008 15:58:48

Fantomas píše:Podívejte jak zrychlila konkurence třeba ve frydku. Vydali jen krátkou aktualitu... V uplynulých dnech doško k navýšení rychlosti služeb KABEL DOMA o 50%, nyní tedy budete moci surfovat ještě rychleji a za stejnou cenu. Oni zrychlili ihned a když se toto vlákno menuje srovnání tak jejich nabídka 15Mega/2Mega za 475 nebo 30Mega/5Mega za 1190 navíc žádné limity a ve vnitřní síti rychlost 100Mega... Šokující je především že KTT nezrušila limity dat pro mě je nová nabídka KTT jen jedno velké zklamání


zklamani ? asi si neuvedomujes ze 802 funguje na Opticke siti kdezto Kabelovka funguje na DOCSIS1.0 ktery nedovoli poslat jednomu uzivateli tolik dat jako kdyby mnel mit kazdy doma optiku ... tebe mrzi ze zde jsou porad limity ? 80% lidi za mesic nevypotrebuje LIMIT ani 30GB ... rekni mi jestli ty stahujes vic nez 120 GB coz napr pro mne predstavuje to same jak bych si koupil no-limit internet ...
Návštěvník
 

Re: rychlost

Příspěvekod Fantomas » pon 13. říj 2008 16:54:45

zklamani ? asi si neuvedomujes ze 802 funguje na Opticke siti kdezto Kabelovka funguje na DOCSIS1.0 ktery nedovoli poslat jednomu uzivateli tolik dat jako kdyby mnel mit kazdy doma optiku ... tebe mrzi ze zde jsou porad limity ? 80% lidi za mesic nevypotrebuje LIMIT ani 30GB ... rekni mi jestli ty stahujes vic nez 120 GB coz napr pro mne predstavuje to same jak bych si koupil no-limit internet ...[/quote]

To je problém KTT že zvolila zastaralou technologii, pokud se chce udržet na trhu tak stejně jednou bude muset sáhnout po optice protože jinak je za pár let LTE zadupe do země. A k limitum asi tolik, je to přežitek na kterém trvají už jen druhořadé firmy se zastaralou technikou... 120GB není to samé jako no-limit už s principu.
Fantomas
 

Re: rychlost

Příspěvekod Buba » pon 13. říj 2008 17:28:03

Fantomas píše:zklamani ? asi si neuvedomujes ze 802 funguje na Opticke siti kdezto Kabelovka funguje na DOCSIS1.0 ktery nedovoli poslat jednomu uzivateli tolik dat jako kdyby mnel mit kazdy doma optiku ... tebe mrzi ze zde jsou porad limity ? 80% lidi za mesic nevypotrebuje LIMIT ani 30GB ... rekni mi jestli ty stahujes vic nez 120 GB coz napr pro mne predstavuje to same jak bych si koupil no-limit internet ...


To je problém KTT že zvolila zastaralou technologii, pokud se chce udržet na trhu tak stejně jednou bude muset sáhnout po optice protože jinak je za pár let LTE zadupe do země. A k limitum asi tolik, je to přežitek na kterém trvají už jen druhořadé firmy se zastaralou technikou... 120GB není to samé jako no-limit už s principu.[/quote]

Fantomas ty víš co se bude dít za pár let? Nechám si poradit bo nevim co bude zítra.
Uživatelský avatar
Buba
 
Příspěvky: 405
Registrován: ned 10. črc 2005 14:57:23
Bydliště: u 4.ZŠ

Re: rychlost

Příspěvekod Fantomas » pon 13. říj 2008 19:27:34

Ano to vím za pár let budu mít v mobilu přes 300 Mbit/s.
Fantomas
 

Příspěvekod Filuta*Zlý » pon 13. říj 2008 21:59:36

jeste by me falcone zajimalo,jak to bude s prepisovanim neprenesenych dat do dalsich mesicu,jestli to zustava a jestli ano,tak bude to max. do vyse 80Gb u basic limitu?a nejaky bonus pri prekroceni bude?dekuju za odpoved :wink:
Filuta*Zlý
 

Příspěvekod TOW » úte 14. říj 2008 6:05:50

Fantomas : kabelovka požívá technologii jakou používá a já osobně jsem za tu metaliku rád. Pokud sis nevšiml, optika se v současné době dělá pouze na pečlivě vyselektovaných lokalitách aby byly náklady co nejnižší, plošně ji v republice zatím nedělá nikdo (protože peníze). A já bydlím v takové té z hlediska optiky "neperspektivní" lokalitě, takže jsem rád za to, že se ke mně uráčili natáhnout aspoň ten koax. Btw časem přijde DOCSIS 3 se svými cca 300Mbit, takže rezerva i v těch stávajících sítích je :-)

Co se týká LTE, jseš vyloženě optimista, při přístupu našich mobilních operátorů to bude za pěkně dlouho (btw na těch 300Mbit zapomeň, to bys musel být na BTS sám a to se ti nikdy nestane)
TOW
 

Příspěvekod kundros » stř 15. říj 2008 15:01:10

Taky mám rád poctivou "Metalicu" :) ale Nightwish mám ještě raději. Bohužel ten nemá šanci se v prostředí KTT prosadit :roll:
kundros
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 02. črc 2008 13:23:48

Příspěvekod . » ned 26. říj 2008 20:45:01

UPC nejspíše blokuje p2p sítě!

Co se zdálo být ještě před pár lety nemožné se nejspíše stává skutečností. Největší poskytovatel internetu v České republice společnost UPC začala zřejmě blokovat používání p2p sítí. Ze všech koutů země se ozývají rozhořčené hlasy uživatelů, kterým služby typu Bittorrent, Direct connect atd. přestaly fungovat.

Podle prvních testů a zjištění UPC buď již naplno používá, nebo zatím jen testuje zařízení které umí analyzovat pakety či "závadné protokoly" a následně pro tyto nastavit omezení v podobě snížení rychlosti či blokování. Tyto odhady zatím potvrzuje i to, že při šifrovaném připojení na tracker přes https k tomuto "bloku" nedochází jelikož na tomto typu spojení podobnou analýzu provést nelze.

Někteří uživatelé jsou toho názoru, že UPC po zavedení nových tarifů kterými konkuruje ostatním IPS musí rovněž zavést opatření díky kterému odblokuje služby, jenž vykazují enormní zatížení sítě.

Ač zatím tuto skutečnost UPC nepotvrdilo a zarytě tvrdí, že k žádnému omezení nedochází je téměř jisté, že určité nástroje k monitoringu a následné analýze těchto služeb používá. Otázkou je jak s nimi naloží do budoucna.
.
 

Příspěvekod m+m » pon 27. říj 2008 13:43:27

Buba to řekl jasně. Je tady konkurenční prostředí tj.pokud mi někdo nabídne lepší podmínky (telefon televize internet servis) půjdu ke konkurenci !!!Zeptejte se lidí třeba v Konské,Osůvkách a pod. jestli by se nechtěli připoji?Zjistil jsi pán neznámy kolik stojí třeba volání do zahraničí? Ja jsem si koupil BALÍK služeb a jsem spokojený. Jistě bych chtěl toho víc a kto ne?ale říct že se KT nesnaží? je silné kafé.
Uživatelský avatar
m+m
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 02. pro 2005 17:58:01
Bydliště: Třinec-Lyžbice

PředchozíDalší

Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků