Třinecký magazín - přehrávání ve Firefoxu

Našli jste na internetu zajímavou stránku a myslíte, že by se mohla líbit i ostatním? Napište ji zde.

Moderátor: Luki

Třinecký magazín - přehrávání ve Firefoxu

Příspěvekod Stinger » stř 21. pro 2005 21:09:58

Občas si přehrávám na PC Třinecký magazín.

V IE to jde bezproblémově.

Ježto jsem stoupencem Firefoxu, tak jsem přehrávání Tř. m. chtěl provádět i v tomto prohlížeči - bohužel jsem neuspěl.
Zobrazí se jen šedivé okno, které je naprosto mrtvé!

A tak bych potřeboval poradit čím tento "zázračný" Ff doplnit či jak nastavit, aby po otevření příslušné nabídky došlo k aktivaci WMP 10 a po načtení nutného množství kb došlo k přehrávání Tř. m.

Znovu opakuji, že v IE je vše OK

Díky za osvětu či rady. :(
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod M@C » stř 21. pro 2005 22:22:07

Nejde to ani v Opere, ja to delam tak, ze si magazin stahnu (bohuzel zatim stale nikdo nebyl schopny pridat blby odkaz na stazeni), a potom si ho prehravam z PC, muzu v nem bez problemu preskakovat kam chci...
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod Jindra » čtv 22. pro 2005 9:51:05

Zaujalo mně Tvoje doporučení, ale jak se dá do PC stáhnout Třinecký magazín - poraď - díky. :D
Jindra
 

Příspěvekod M@C » čtv 22. pro 2005 9:56:06

Aktualni jde stahnout z adresy
http://www.tvtrinec.cz/video/TM_327_tm.wmv

dalsi bude http://www.tvtrinec.cz/video/TM_328_tm.wmv, predchozi http://www.tvtrinec.cz/video/TM_326_tm.wmv atd., ja to stahuju tak, ze zadam adresu do Opery, a ona mi nabidne stazeni, debilni internet explorer zacne rovnou otevirat v media playeru a o stazeni si muzes nechat zdat :)
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod Stinger » čtv 22. pro 2005 10:52:39

Díky za doporučení - hned jsem "to" vyzkoušel, naštěstí těch cca 126MB bylo staženo za necelých 7 min. a přehrávat tento soubor jde pohodlně v RealPlayeru.

Ještě bych ale potřeboval znát názor na možnost vytěžování z tohoto zdroje informací - popíšu podrobněji:

- v aktuálním Tm je pojednání o řešení komunikačního vylepšení v našem regiónu, toto je doprovázeno přehlednými mapkami na kterých je zakresleno budoucí uspořádání hlavních silničních tahů.

Mám zájem získat a uložit si některé tam zobrazené mapky.


A zde je problém u kterého si nevím rady - a sice:

- když přehrávání Tm ve vhodném místě přeruším a zkusím si uložit na stínítku zobrazenou mapku, tak to běžným způsobem /Alt+PrintScreen-Malovaní-Úpravy-Vložit-Soubor-Uložit jako .../ nejde.

Po dobu přehrávání Tm se mění v uloženém obrázku děj dle toho, co se přehrává - a po skončení přehrávání zůstane v obrázku jen černé okno/pozadí/ a toť vše.

No, a mně by zajímalo, zda jde z přehrávaného programu - v tomto případě se jedná o Tm - něco "vytěžit," t.j. získat na př. mapku toho, kterého úseku budoucí komunikace /to v mém konkrétním případě/.

A když ano, tak jak.

Díky za osvětu a za názor či doporučení. :)
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod M@C » čtv 22. pro 2005 11:10:31

BSPlayer, tam je myslim klav. zkratka "P" nebo "shif + P"pro tipnuti obrazku do urcene slozky...
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod Stinger » čtv 22. pro 2005 14:29:20

Dík - doporučený BSPlayer "pohledám" a vyzkouším. :o
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Stinger » čtv 22. pro 2005 15:20:55

Moje zatímní zkušenosti s BSplayerem:

- Třinecký mag. KT přehrává spolehlivě, ale
- sice spolehlivě ukládá pomocí kl. P do své složky ve Files obrázky, které nezmizí po ukončení přehrávání, ale
- jejich kvalita je nepoužitelná - je to jen barevná mozaika obrysů obsahu obrázku - možná je to dáno na přehrávači uvedeným rozlišením, které je jen 480x360,

- možná, možná tento "handicap" jde nějak řešit - prohlížel jsem si možnosti nastavení přehrávače a i když popis je v češtině, tak jsem neuměl najít možnost jak změnit nastavení, které by dalo "čitelnost" uloženého obrázku.

Kdyby náhodou měl někdo z vás, co toto konstatování čtete, zkušenosti s tímto přehrávačem, tak poraďte.

Případně doporučte jiný postup, který by mi umožnil uložit vzpomínané mapy z aktuálního Třineckého magazínu KT.

Moc děkuji za nějaká doporučení - :oops:
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod M@C » čtv 22. pro 2005 15:58:25

A nebo si zajdi na MeU nebo katastr a nech si ty mapy nekde vyjet, za poplatek by to melo byt mozne.
Nevim, proc ti to uklada tak divne, ale to video je taky v hodne malem rozliseni (vzhledem k rozlisenim obrazku)...
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod Bobo » čtv 22. pro 2005 16:23:48

ja bych to zkusil takhle : po vlozeni screenu do programu, bych udelal jeste jeden screen a opet otevrel..vsadim boty, ze to pujde :)
Uživatelský avatar
Bobo
 
Příspěvky: 308
Registrován: sob 09. črc 2005 23:44:26

Příspěvekod falcon » čtv 22. pro 2005 17:34:26

Pokud vám to dělá problém, že po uložení přes printscreen získáte souvislou jednobarevnou plochu, je to dáno tím, že přehrávač na určitou oblast obrazovky nastaví před přehráváním tuto barvu (nastaví overlay) a grafická karta přes tuto barvu hardwarově překresluje video (vstup po úpravě, vyhlazení, apod.) do této oblasti video paměti.

To má za následek, že přes printscreen získáte pouze podkladovou barvu a případně že přes jiný program, který to umí ukládat to třeba nevypadá tak dobře jako na videu, kde došlo k hardwarovému vyhlazení apod.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod falcon » čtv 22. pro 2005 17:40:21

Jinak by tedy ty PRINTSCREENy měly jít provést přes přehrávač, kde lze vypnout použití Overlay - lze to například ve Winamp verze 5. Vyzkoušel jsem to pomocí Alt+Printscreen z winampu.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod Stinger » pát 23. pro 2005 10:00:55

Díky za infa a doporučení.

Mi šlo ne tak konkrétně o zmíněné mapy - ty jsem si zvolil spíše jako argument, cíl pro šetření o tom, zda a jak by šlo z toho, co mám - v tomto konkrétním případě soubor obsahující poslední Třinecký magazín a v něm pojednání o zmíněných mapách - vytěžit pro mne potřebné.

Mapa budoucího uspořádání hlavních silničních tahů v našem regiónu byla nedávno uveřejněná na titulní str. Třineckého hutníka a redakce Th mi soubor s touto mapou obratem poskytla.

Zopakuji: šlo a jde mi o to získat nové poznatky jak z dostupného "materiálu" - v tomto konkrétním případě záznam Tm - vytěžit co možná nejvíce.

Zkusím doporučení Falcona s WMP a "uvidím."

Ještě bych uvítal informaci od "znalých," především asi od Falcona, zda by šlo z v PC uloženého zmíněného souboru/objektu Tm, který má pro mne moc nepotřebného "balastu," vytěžit, t.j. nějak vybrat na př. prvých 10 minut záznamu, ve kterém je to podstatné o co mám zájem
- tím bych také zredukoval cca 123MB, které má poslední Tm třeba na cca 50 MB a při dalším archivování by mi tak nezabíral tolik místa na HDD /HDD v mém PC má bohužel jen 20GB a tak musím zvažovat, co v PC skladovat/.
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod M@C » pát 23. pro 2005 10:09:22

Ke strihani videa se pouziva napr. Pinnacle Studio, urcite tam pujde vybrat jen cast ktera te zajima a zbytek vyhodit. Mozna k Pinnaclu existuje i nejaka free alternativa, zkus se podivat na www.slunecnice.cz nebo www.stahuj.cz a pohledat neco ke strihani videa...
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod falcon » pát 23. pro 2005 12:49:18

svého času byl na zkrácení videa apod. vhodný např. program VirtualDub
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Další

Zpět na Zajímavé stránky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků