zobrazování adresy

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

zobrazování adresy

Příspěvekod m+m » pon 22. pro 2008 20:41:38

pokud se přihlásím na"novinky .cz"a jim podobné do diskuze zobrazí se mi (takovým tím slabším písmem) taky adresa "net.tvtrinec" mám podezření že právě tak se mi dostal na moji adresu spam?? přihlášený jsem samo na seznamu.cz (povinné). jak tomu zabránit ? skoušel jsem to i přes účet Gogole.com
Uživatelský avatar
m+m
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 02. pro 2005 17:58:01
Bydliště: Třinec-Lyžbice

Re: zobrazování adresy

Příspěvekod lwalaska » pon 05. dub 2010 9:40:03

m+m píše:pokud se přihlásím na"novinky .cz"a jim podobné do diskuze zobrazí se mi (takovým tím slabším písmem) taky adresa "net.tvtrinec" mám podezření že právě tak se mi dostal na moji adresu spam?? přihlášený jsem samo na seznamu.cz (povinné). jak tomu zabránit ? skoušel jsem to i přes účet Gogole.com
lwalaska
 

Re: zobrazování adresy

Příspěvekod TOW » pon 05. dub 2010 11:18:01

Pokud se ti zobrazuje jenom část adresy, tak to z hlediska spamu nemá vůbec žádný význam - aby byl spamový robot úspěšný, musí se zobrazit kompletně celá mailová adresa. Jinak jakmile se jednou do nějaké spamové databáze dostaneš, není cesta (kromě zrušení mailu) jak se spamu zbavit - spammeři si adresy pře(pro)dávají mezi sebou. Možností jak se do spam databáze dostat je nekonečně mnoho, hodně častá je varianta, kdy někomu pošleš mail a následně se tomu dotyčnému zaviruje počítač (viry často prochází kompletní obsah PC a tahají z něj mimo jiné i mailové adresy). Z tohodle pohledu jsou velice nebezpečné maily, kdy dotyčný napíše do pole "kopie" milion příjemců - stačí pak jeden zavirovaný z té skupiny a je vymalováno. Správný postup je používat "skrytá kopie"
TOW
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 18. črc 2009 12:54:58

Re: zobrazování adresy

Příspěvekod m+m » pon 05. dub 2010 13:11:44

Zatím je to Freeloto kde jsem vyhrál asi miliardu dolarů :shock: Dává mi to rovnou do nevyžádané-tam to mažu.Jenom jsem se bál jestli se mi nemůže infikovat komp. :(
Uživatelský avatar
m+m
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 02. pro 2005 17:58:01
Bydliště: Třinec-Lyžbice


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků