HELP ME!

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

HELP ME!

Příspěvekod windows user » úte 30. pro 2008 23:05:05

Mam takovy problem.Přeinstaloval jsem si windows xp, i s formatovanim a když najiždi takove to logo WIN XP tak to projede jen jednou a potom bum a černa obrazovka.Nikde nic neblika prostě černa a mužu čekat hodinu a ono to nic neděla.Instaloval sem ten win dneska asi 5krat ale pořad stejny vysledek.Když to potom vypnu na ostro tak při najiždění naskoči jestli to chci v nouzovem nebo v normalnim režimu.Když dam nouzovy tak to najede.ale potom jak zapnu normani tak zase černa obrazovka a nic.Nevite čim to muže byt? Dekuji za každou radu.
windows user
 

Příspěvekod Abusek » stř 31. pro 2008 0:03:43

hej mi se to tes stalo.ale chvybu sem vyresil v biosu.mam totis integrovanou grafiku (kterou nepouzivam) a jeste svoji GF.monitor sem mel dany v te moji GF ale v biosu byla zapnuta ta tintegrovana takze m ito taky najelo jenom po logo win a pak se vypl monitor a scernala obrazovka.tekze jesi co tak to skus taky nak vyhrotit pres ten bios pokud mas integrovaou grafiku + nakou dokupenou.cusik
:wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Abusek
 
Příspěvky: 557
Registrován: pon 26. lis 2007 5:33:07
Bydliště: 3NEC Lyžbice

Příspěvekod aro » stř 31. pro 2008 3:07:20

Bylo by dobre ukazat bootovaci log (pres startem zmackni F8 a tam to nekde bude)

Pokud v nouzovém režimu systém najede, pak se zjevně hroutí nějaký ovladač (nejspíš grafická karta), zkus F8 a nastartovat nouzový režim s a bez VGA ovladače (snad tam taková volba je) pokud to není grafikou, pak lze skusit odpojit všechna zařízení a zdisablovat všechna on-board zařízení v BIOSu. Zkusil bych otestovat RAM, buď v BIOSU, stáhnout Memory86, nebo pokud máš >1 modul tak vyzkoušet start pouze na jednom modulu (minimálně 2 moduly takhle pojednom odzkoušet), taký může být problém ve zdroji, pustíš to naplno a Tvému počítačí nestačí šťáva (může se dokonce jevit, že problém dělá grafika a přitom to bude zdrojem)
aro
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 20. kvě 2008 8:30:09

Příspěvekod Lukassen » stř 31. pro 2008 12:25:10

Vyzkoušej postup od uživatele aro a napiš hlavně Tvou sestavu (deska, paměti, CPU,GK,Zdroj apod...). Jinak ještě můžeš zkusit reset BIOSu (tlačítkem na desce, jumperem příp prostým vytažením baterie na desce) :wink:
Uživatelský avatar
Lukassen
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 19. led 2007 14:44:33
Bydliště: Třinec-Lyžbice

Příspěvekod Win user » čtv 01. led 2009 12:18:23

to Abusek : grafickou kartu mam jen jednu(integrovanou nemam)

BIOS jsem restartoval a nic.
to aro: po zmačknití F8 jsem zkoušel všechny možnosti a taky nic.Jinak to co mi radíš dál moc nechápu.Ramka je v pořadku protože jsem tam dal jinou a dělá to pořad...
Win user
 

Příspěvekod Magua » čtv 01. led 2009 13:18:15

nemáš jinou možnost prostě new PC :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Magua
 
Příspěvky: 302
Registrován: úte 18. bře 2008 20:18:44
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Lyso » čtv 01. led 2009 13:43:50

reinstaloval jsi windows ? nebo ti to z niceho nic udelalo ? Mozna sis natahal nejaky vir ktery nakousne bootovani windowsu a potom muzes jit dom :D

doporucuji ti abys skusil stahnout nejaky live OS ( ubuntu, open suse ) pokud se ti kompletne rozjede tak nemas problem v HW ale ve windowsech, pote jedine reseni je reinstalace winu.
Uživatelský avatar
Lyso
 
Příspěvky: 496
Registrován: pát 05. kvě 2006 14:12:50

Příspěvekod Lyso » čtv 01. led 2009 13:45:12

nebo mne este napada, nabootujuj WIN CD a spust nastroj pro obnoveni systemu, mozna sis odpalkoval boot.ini, ta sekvence obnoveni systemu ti vyhleda a skontroluje vsechny veci
Uživatelský avatar
Lyso
 
Příspěvky: 496
Registrován: pát 05. kvě 2006 14:12:50

Příspěvekod Návštěvník » čtv 01. led 2009 13:50:24

už stokrat jsem reinstaloval windows a pořad to stejne..už jsem zkoušel 3 verze windowsu a nic..
Návštěvník
 

Příspěvekod Lyso » čtv 01. led 2009 13:54:15

tak to bych doporucoval navstivit nejaky PC servis, nebo si stahnout nejake testovaci utility a zanalyzoval si PC sam ...
Uživatelský avatar
Lyso
 
Příspěvky: 496
Registrován: pát 05. kvě 2006 14:12:50

Příspěvekod Návštěvník » čtv 01. led 2009 14:00:58

jak se ty utility jmenujou?
Návštěvník
 

Příspěvekod Lyso » čtv 01. led 2009 14:03:06

napriklad UBCD ( ultimate boot CD )
http://www.ultimatebootcd.com/

a mnoho dalsich ;)
Uživatelský avatar
Lyso
 
Příspěvky: 496
Registrován: pát 05. kvě 2006 14:12:50

Příspěvekod Návštěvník » čtv 01. led 2009 14:05:48

aro dal bys mi na sebe icq?
Návštěvník
 

Příspěvekod Abusek » čtv 01. led 2009 21:51:06

Dobrej hardver a co softver :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Abusek
 
Příspěvky: 557
Registrován: pon 26. lis 2007 5:33:07
Bydliště: 3NEC Lyžbice

Příspěvekod aro » čtv 01. led 2009 23:53:12

Takže windows normálně nainstalovat jdou (vše funguje) a hroutí se to až po nainstalování nebo se to zhroutí po některém restartu během instalace? Instaluješ na čistý disk nebo systém přeinstalováváš?

Pokud se to hroutí během instalace (ta se dělí na několik fázi, pokud si dobře vzpomínám, tak to byly - kopírování souborů, restart, inicializace hardware, restart, nastavení software) Takže pak po takové havárii připoj disk k jinému počítači a dohledej v adresáří windows soubory *.log - je jich tam několik a bude z nich snad zřejmé, kde to vytuhlo.

A padá to během startování Windows (zobrazí se logo?) nebo se to zhroutí ještě předtím? Pokud se to složí okamžite, mohl by to být i nějaký problem na disku... nezkoušel jsi instalovat nějaké linuxy nebo tak a nehral sis s konzoli na správu disků?, neinstaluješ třeba na jiný než první diskový oddíl? (některé starší počítače si kupodivu neporadí se startem systému z oddílu, který se nenáchazí na začátku disku)

Ačkoliv se to nezdá, je start počítače poměrně složitou posloupnosti operací a vědět, kdy se problém vyskytne a znát všechny okolnosti je docela podstatné...

ICQ můžeš zkusit 14556738
aro
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 20. kvě 2008 8:30:09

Další

Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků