Graf. karta Matrox Millenium G400 ... zlobí ...

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Graf. karta Matrox Millenium G400 ... zlobí ...

Příspěvekod Saturnin » pát 31. črc 2009 15:42:19

Na mém PC se projevuje závada, která způsobuje že, při nějaké činnosti na PC, na př. prohlížení nějaké informace či psaní něčeho, se najednou projeví některá z těchto 2 situací:

1/ Totálně zamrzne PC = nereaguje ani na Ctrl+Alt+Delete, ani na ESC … po nějaké chvíli se pak na ploše zobrazí okno s informací, že „Ovladač zobrazení G400d přestal normálně pracovat a že je zapotřebí PC restartovat“ … došlo také ke změně na ploše panelu = pozadí info okna má teď sice text původního okna, ale podobu, charakter okna v nouzovém režimu a je funkční … písmena jsou ale značně větší …
Po normálním restartu /Wind – Vypnout – Restart / PC naběhne a je opět plně funkční – zatím se mi nestalo, že by pak /do vypnutí PC/ došlo opakovaně k výše popsanému stavu, jevu …

2/ Jindy při běžné činnosti se z ničeho nic = najednou z plochy panelu ztratí okno s obsahem /text, psaní apod./ a zobrazí se po celé šíří plochy panelu nějaká svisle běžící sestava něčeho, co vypadá jako látka, jako textilie utkaná z různě barevných nití … tento stav nejde ničím změnit – nereaguje ani tl. Restart a ani tl. ON/OF na skříni PC … PC jde vypnout až odpojením od sítě /např. vytažením zástrčky přívodního kabelu PC ze zásuvky/.
Po opětném připojení PC k el. síti jde PC běžně „nastartovat“ a opět bezproblémově funguje …

Zkusil jsem odinstalovat a nově nainstalovat GK – tou je Matrox Millenium G400 – několik dnů bylo vše OK, avšak pak opět nastaly výše popsané peripetie … :(

Uvítal bych jak osvětu, tak radu jak podobným situacím trvale zamezit.
Díky za ...
Saturnin
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 01. bře 2009 15:17:43
Bydliště: Třinec

Re: Graf. karta Matrox Millenium G400 ... zlobí ...

Příspěvekod Lyso » ned 23. srp 2009 7:54:22

mas nejaky antivir ? Skus to nejakym sjet, popripadne jestli muzes reinstaluj windows. Protoze bud to je vir, nebo mas neco s OS.
Uživatelský avatar
Lyso
 
Příspěvky: 496
Registrován: pát 05. kvě 2006 14:12:50

Re: Graf. karta Matrox Millenium G400 ... zlobí ...

Příspěvekod Saturnin » ned 23. srp 2009 13:30:31

Díky za doporučení ... těch problémů s GK Matrox bylo více, navíc neměla výstup na tvp a ... a tak jsem se rozhodl pro novou GK a již cca 14 dnů mám v PC GK MSI NX6200AX ...
Díky za ...
Saturnin
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 01. bře 2009 15:17:43
Bydliště: Třinec


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron