Pomalé otevírání dokumentů ...

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Pomalé otevírání dokumentů ...

Příspěvekod Negro2 » stř 02. zář 2009 16:16:54

Pozoruji, že od nějaké doby se mi zpomalilo - a dost - otevírání dokumentů /souborů/ vytvořených ve Wordu.
Dtto platí i o zavírání takto otevřených souborů ...
Všiml jsem si, že v prodlevě otevírání dokumentu se ve spodní části okna zobrazuje informace o tom, že je spuštěno vyhledávání virů.
Mám NOD ESS – nejsem si však vědom, že bych byl v jeho nastavení něco měnil …
Poradíte, uděláte osvětu … ? :(
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Re: Pomalé otevírání dokumentů ...

Příspěvekod Negro2 » čtv 24. zář 2009 16:50:54

Jen tak pro orientaci - kdyby se něco podobného někomu "přihodilo" - uvádím jak se tento problém vyřešil:
- Z počátku jsem měl podezření na nějakou infiltraci, kterou třeba nezachytil ESS a proto jsem požádal o pomoc ve fóru na http://www.viry.cz
Dle jejich doporučení jsem postupně prováděl skenování SW v mém PC těmito programy RSIT, Gmer, Rooter, Jotti-ho test, ComboFix, ... a výsledek = nule, nebyla nalezená žádná škodlivá infiltrace ... ale také nedošlo ke změně v pomalém /až 10 sec/ otevírání a zavíraní oken Wordu ...
- Zkusil jsem opravit a pak přeinstalovat Off 2003 - vše pomocí nástrojů na CD Office - výsledek = nulový.
Podezření po náběhu nové instalace OFF vyvolalo to, že mi po otevření Outlooku byla nabídnuta plná dřívější sestava účtů ... podezíral jsem nedokonalou odinstalaci pomoci odinstalátoru v Office ...
- Zkusil jsem nově odinstalovat Off a to pomocí Revo Uninstalleru - mám s ním dlouhodobé a velmi dobré zkušenosti ...
Ti, co znají tento program = nástroj, tak vědí, že v 2. kroku se provede běžná odinstalace programu a pak v kroku 3 provádí program dohledání v registru = hledá zbytkové položky, které po odinstalaci dotyčného progr. zůstaly v registru ...
- A byl jsem ne jen překvapen, ale doslova šokován nálezem 38.819 nějakých zbytkových položek Off, které zůstaly ještě v registru ...
- Vzal jsem v úvahu doporučení progr. Revo - Un ... a smazal takto nalezené položky ...
- Pak jsem nově nainstaloval Off 03 a byl zvědavý na chování Wordu ... a ten je již OK ... :D

Toto uvádím jen jako zajímavý poznatek o tom, kolik "smetí" může na př. zůstat po běžné odinstalací podobného progr. jako je Off, který má jistě v registrech i po 1. t.j. čisté instalací desítky tisíc položek ... no a s opakovanou instalací jich /těch pozůstalých položek = smetí ... / určitě přibývá a mohou vytvářet určité funkční potíže ... :x
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků