Problémy s ukládáním v IE i v Ff

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Problémy s ukládáním v IE i v Ff

Příspěvekod Stinger » čtv 03. lis 2005 8:50:25

Já nebo někdo z ostatních uživatelů našeho PC způsobil níže popsané potíže, problémy při ukládání souborů jak v IE, tak i ve Firefoxu – uvedu příklad situace v IE a dále pak stejný ve Ff:

Na ploše monitoru PC /XP+SP2, IE6, Ff, Office 2003/ je zobrazena mapa Třince vyhledána na www.centrum.cz – Mapy. Okno má titulek: Supermapy.cz – Třinec– Micr.Int.Expl. - chci tuto mapu uložit a tak volím Soubor – Uložit jako ...

Mělo by se zobrazit okno s titulkem Uložit jako a s možností "Uložit jako typ:"
- Webová stránka, kompletní
- Webová stránka, pouze HTML
- Textové soubory

Ve skutečnosti se zobrazí jen menší okno s titulkem "Uložit dokument HTML"

A možnosti Uložit jako typ: jsou omezené jen na
- Soubor HTML
- Textový soubor

Jinou možnost volby nemám – a samozřejmě, když mapu Třince uložím jako soubor HTML, tak ji pak mohu Otevřít jen ve Wordu – když se o to pokusím, tak se zobrazí jen info "Soubor XML Třinec nelze otevřít, protože došlo k potížím s jeho obsahem"

Proč se toto děje, proč nejde "běžně" uložit a následně otevřít soubor a získat náhled na uloženou mapu Třince?

Situace ve Firefoxu:

Když si tutéž mapu vyhledám a zobrazím ve FireFoxu /Okno s titulkem Supermapy.cz –Třinec – Firefox/, tak při ukládání /Ctrl+S/ se sice zobrazí "správné" okno s titulkem "Uložit jako" - a jsou mi nabídnuté všechny 3 výše zmíněné možnosti "Uložit jako typ:" Když třeba zvolím možnost "Webová str., kompletní," tak po uložení a následném otevření se zobrazí okno s titulkem "Třinec – Microsoft Word" a v okně jsou jen doprovodné textové údaje k mapě nalezené v Centrum-u – a vlastní mapa samozřejmě nikde!

Proč se automaticky otevřelo okno "Třinec – Microsoft Word" NEVÍM ... ukládal jsem "něco" vyhledaného a zobrazeného ve Ff a ne v IE ?!

A ještě další anomálie:

Když otevřu soubor s dříve uloženou mapkou části F-M – tato se dříve zobrazovala bezchybně – tak se mi otevře okno s titulkem: Frýdek – Místek - Microsoft Word a v něm je řada doprovodných textových informací a jen úzký pruh mapy F-M /cca čtvrtina původně zobrazované mapy!/

Poradí někdo jak z této, pro mně zatím bezvýchodné, situace ven – velké díky.
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Stinger » ned 06. lis 2005 9:13:48

Něco málo pomohla Obnova systému, dále jsme zkoušeli postupně odebírat podezřelé progr. /pro ochranu před spyware, k čištění registrů a pod./ ... nic nebylo plně účinné a tak "to" skončilo přeinstal. OS a nyní /zatím/ je vše v pohodě.
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron