Baterie notebook

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Baterie notebook

Příspěvekod Mr. Killer » úte 14. lis 2006 18:37:37

Jakmám naformátovat baterii v NB? Z ničeho nic začal ukazovat max kapacitu 88% a střídavě se chvilkami nabíjí. Jak mám docílit opětovné kapacity 100%?
Mr. Killer
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. črc 2005 8:56:26

Re: Baterie notebook

Příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2006 18:42:58

Mr. Killer píše:Jakmám naformátovat baterii v NB? Z ničeho nic začal ukazovat max kapacitu 88% a střídavě se chvilkami nabíjí. Jak mám docílit opětovné kapacity 100%?


ty si opravdu myslis, ze jsou vsechny NTB stejne, a ze u vsech se dela "udrzba" akumulatoru stejne?
napis typ NTB a mimo jine, kazdy vyrobce NTB v manualu postup udrzby uvadi...
Návštěvník
 

Re: Baterie notebook

Příspěvekod Mr. Killer » úte 14. lis 2006 20:45:43

Anonymous píše:
Mr. Killer píše:Jakmám naformátovat baterii v NB? Z ničeho nic začal ukazovat max kapacitu 88% a střídavě se chvilkami nabíjí. Jak mám docílit opětovné kapacity 100%?


ty si opravdu myslis, ze jsou vsechny NTB stejne, a ze u vsech se dela "udrzba" akumulatoru stejne?
napis typ NTB a mimo jine, kazdy vyrobce NTB v manualu postup udrzby uvadi...


ASUS A6L, baterie LION, údržba a formát je přímo v biosu, má trvat 5-7h, ale baterie se musí nabít a to se nikdy nestane úplně, tím pádem nemůžu provést formát břes bios, tak tady prosím nechytrač a jestli chceš pomoct tak jen smysluplné odpovědi. thx
Mr. Killer
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. črc 2005 8:56:26

Re: Baterie notebook

Příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2006 20:53:04

Mr. Killer píše:
Anonymous píše:
Mr. Killer píše:Jakmám naformátovat baterii v NB? Z ničeho nic začal ukazovat max kapacitu 88% a střídavě se chvilkami nabíjí. Jak mám docílit opětovné kapacity 100%?


ty si opravdu myslis, ze jsou vsechny NTB stejne, a ze u vsech se dela "udrzba" akumulatoru stejne?
napis typ NTB a mimo jine, kazdy vyrobce NTB v manualu postup udrzby uvadi...


ASUS A6L, baterie LION, údržba a formát je přímo v biosu, má trvat 5-7h, ale baterie se musí nabít a to se nikdy nestane úplně, tím pádem nemůžu provést formát břes bios, tak tady prosím nechytrač a jestli chceš pomoct tak jen smysluplné odpovědi. thx



Jak myslis 20lety frajere, budes se muset tim prokousat SAM, nebo se vratit na zakladni skolu a naucit se cist, co je napsano v Uživatelské příručce NTB pod bodem: Začínáme 3 na straně 15...
Návštěvník
 

Re: Baterie notebook

Příspěvekod Mr. Killer » úte 14. lis 2006 21:02:15

Anonymous píše:
Mr. Killer píše:
Anonymous píše:
Mr. Killer píše:Jakmám naformátovat baterii v NB? Z ničeho nic začal ukazovat max kapacitu 88% a střídavě se chvilkami nabíjí. Jak mám docílit opětovné kapacity 100%?


ty si opravdu myslis, ze jsou vsechny NTB stejne, a ze u vsech se dela "udrzba" akumulatoru stejne?
napis typ NTB a mimo jine, kazdy vyrobce NTB v manualu postup udrzby uvadi...


ASUS A6L, baterie LION, údržba a formát je přímo v biosu, má trvat 5-7h, ale baterie se musí nabít a to se nikdy nestane úplně, tím pádem nemůžu provést formát břes bios, tak tady prosím nechytrač a jestli chceš pomoct tak jen smysluplné odpovědi. thx



Jak myslis 20lety frajere, budes se muset tim prokousat SAM, nebo se vratit na zakladni skolu a naucit se cist, co je napsano v Uživatelské příručce NTB pod bodem: Začínáme 3 na straně 15...


O5 děkuji za příspěvěk který mi pomohl.
Jestě jednou, NB má v biosu program který baterii prvně nabije, pak vyzve uživatele od odpojení síťového adaptéru, nechá se vybít a posléze ve vypnutém stavu se znovu nabije. Během výše popsanéo procesu se vymažou ínformace o kapacitě baterie a vrátí se do původního stavu. Celý proces má trvat 5-7 h, ale nechal jsem to běžet téměř 24h a baterie se nikdy úplně nenabila. Pořád svítí signalizace nabíjení a program stále píše ať setrvám..
Mr. Killer
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. črc 2005 8:56:26

Re: Baterie notebook

Příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2006 21:20:36

Mr. Killer píše:O5 děkuji za příspěvěk který mi pomohl.
Jestě jednou, NB má v biosu program který baterii prvně nabije, pak vyzve uživatele od odpojení síťového adaptéru, nechá se vybít a posléze ve vypnutém stavu se znovu nabije. Během výše popsanéo procesu se vymažou ínformace o kapacitě baterie a vrátí se do původního stavu. Celý proces má trvat 5-7 h, ale nechal jsem to běžet téměř 24h a baterie se nikdy úplně nenabila. Pořád svítí signalizace nabíjení a program stále píše ať setrvám..


posledni moznost pred pripadnou reklamaci akumulatoru (chybi zminka o stari akumulatoru a proslem poctu nabijecich cyklu), bych jeste videl v moznosti restartu NTB pomoci maleho tlacitka na spodni strane NTB a naslednemu probehnuti programu pro kalibraci akumulatoru v Biosu...
Návštěvník
 

Příspěvekod Mr. Killer » úte 14. lis 2006 21:24:22

stáří je něco málo přes rok,takže reklamace už je pasé, teda myslím že záruka na akumulátor je rok ne? Tlačítko jsem nezkoušel, btw co se všechno vymaže? Budu muset znova konfigurovat nějaké věci? BIOS mám od začátku v základním nastavení.
Mr. Killer
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. črc 2005 8:56:26

Příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2006 21:33:38

po restartu neni treba nic nastavovat...
Návštěvník
 

Příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2006 21:39:45

Anonymous píše:po restartu neni treba nic nastavovat...


jinak vic se dozvis na http://www.sil.cz/ v moznosti notebooky, nebo telefonicky v ostravske centrale u pana ŠENKERA (tel.cislo je na www strankach)
Návštěvník
 


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků