Internet pod Linuxem/vyřešeno

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Internet pod Linuxem/vyřešeno

Příspěvekod majo » pát 01. pro 2006 17:23:17

Zdárec je tady někdo milovníkem Linuxu, protože bych potřeboval poradit
s nastavením internetu pomocí USB. Na googlu atd. jsme se dočetl že bych měl přejít na sitovou kartu že je to jednoduší, ale rád bych to vyzkoušel přes usb. Používám ubuntu 6.06 zatím dik majo

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestli někdo používám ubuntu tak jsem to vyřešil takhle
System/sprava/site nedaval jsem dhcp ale ručně jsem nastavil ip ip brany masku a ted to šlape jak má
Trance
Uživatelský avatar
majo
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 10. črc 2005 0:43:11
Bydliště: Třinec

Re: Internet pod Linuxem/vyřešeno

Příspěvekod Tomas » pon 05. úno 2007 21:35:14

majo píše:Zdárec je tady někdo milovníkem Linuxu, protože bych potřeboval poradit
s nastavením internetu pomocí USB. Na googlu atd. jsme se dočetl že bych měl přejít na sitovou kartu že je to jednoduší, ale rád bych to vyzkoušel přes usb. Používám ubuntu 6.06 zatím dik majo

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestli někdo používám ubuntu tak jsem to vyřešil takhle
System/sprava/site nedaval jsem dhcp ale ručně jsem nastavil ip ip brany masku a ted to šlape jak má


Já jsem to přes USB zkoušel a funguje to dobře. Nemusíte ani instalovat ovladače jako ve Windows, Linux je má už v jádře. Postup jsem napsal zde:
http://www.abclinuxu.cz/hardware/pripoj ... able-modem
Uživatelský avatar
Tomas
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 11. črc 2005 11:26:08


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron