Jak vytvořit vlastní FTP server

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Jak vytvořit vlastní FTP server

Příspěvekod Stinger » úte 30. srp 2005 8:45:48

Potřebuji rady k tomuto problému:

- mám potřebu zřídit, vytvořit v mém PC FTP server, který by sloužil jako "úložiště" složek, souborů ze kterého by "něco" vytěžoval můj příbuzný, který je ve F-M a má přístup na internet přes Wi-Fi.

Problémy u kterých si nevím sám poradit:

- jak vytvořit v mém PC FTP server,
- a není mi vůbec jasné kam se takto vytvořený FTP serv. umístí … možná, že na /do/ www. prostoru, který nám dala KTT k dispozici, pak by však asi nebyl přístupný z "prostoru" vně KTT,
- jak na něj pak umísťovat to, co chci někomu nabídnout,

Uvítal bych konkrétní doporučení či návod neb aspoň odkaz na srozumitelnou "literaturu."

Vím, že v KTT ještě před víc jak rokem /než se rozšířilo DC++/ existovala možnost vytěžovat jednotlivé FTP serv. /otcem této akce byl Fiškus/.
Sám jsem s pomocí FTP klienta vytvořeného ve Wind.Comm. takto získal řadu programů či MP3.

Asi by bylo vhodnější "komunikovat" přes DC++ … tomu však u mě brání malý HDD – jen 20GB + 10GB v šuplíku a podobně je tomu u kolegy ve F-M. Navíc, jak jsem vyčetl někde ve fóru KTT, DC++ má prý rádo pravidelnou návštěvnost a ne jen sporadické /když něco potřebuji/ návštěvy.

Možná by stálo za úvahu využívat nabídky některých serverů /Seznam, Centrum, Contactel/ na "přestavbu" schránky na velký objem dat /do 2GB/ a s možností přenosu mailem souborů i ve velikosti, objemu až do 600MB.

Zkusíte mi někdo něco rozumného a poučného sdělit – nejlépe mailem.
Velké díky.
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod M@C » úte 30. srp 2005 9:31:08

Zasadni otazka - mas verejnou IP? Pokud ne, tak na FTP na vlastnim PC zapomen, leda by ti nekdo namapoval porty, ale to asi spis ne nez jo ;)
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod M@C » úte 30. srp 2005 9:32:40

Jo a jinak potom staci stahnout nejaky soft na FTP server, ja pouzivam Cerberus, nekdo treba BulletProof, nainstalujes, nastavis usery, hesla, pristupova prava, sdilene slozky, IP adresu atd. a je to.
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod Stinger » úte 30. srp 2005 16:37:16

M@C píše:Zasadni otazka - mas verejnou IP? Pokud ne, tak na FTP na vlastnim PC zapomen, leda by ti nekdo namapoval porty, ale to asi spis ne nez jo ;)


Díky ... tak vidím, ze se vse rychle vyresilo, ponevadz verejnou IP adr. nemám a jen pro tento úcel ji zrizovat a pak pravidelne platit by asi nemelo smysl.

A jen by mne zajimalo jeste toto: vy, co jste meli FTP serv. na KTT, jak jste je vytvareli?
Pokud si pamatuji, tak i u tebe jsem se "prizivoval."
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod falcon » úte 30. srp 2005 16:48:40

V sekci Download na uživatelských stránkách je primitivní FTP server ke stažení. Je tam i docela šikovný klient FileZilla.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod Stinger » úte 30. srp 2005 16:57:22

falcon píše:V sekci Download na uživatelských stránkách je primitivní FTP server ke stažení. Je tam i docela šikovný klient FileZilla.


Díky ... ale jak s tím koresponduje výse uverejnné upozornení na nezbytnost verejné IP adr.?
Vděčný
Stinger
 
Příspěvky: 31
Registrován: sob 16. črc 2005 15:07:32
Bydliště: Třinec

Příspěvekod M@C » stř 31. srp 2005 6:09:18

Na lokalnich adresach KT ti FTP mezi uzivateli KT pujde, ale nikdo z venku se k tobe nebude moci pripojit...
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků