NB baterie

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

NB baterie

Příspěvekod Mr. Killer » úte 09. led 2007 20:22:36

Jak mám docílit nabití baterie na 100%, dobíjí se mi na 90% ale to je maximum, hodnoty se pohybují okolo 75% a teď klesla na 58% a nechce se více nabít. Abych mohl baterii úspěšně sformátovat musím docílit úplného nabití, ale nevím jakým způsobem. Baterie je něco přes rok stará..
Hledal jsem na internetu ale marně. Jde o typ NB ASUS A6000 series, konkrétně A6L.
Našel jsem jednu krkolomnou metodu a to spočívá v nepravidelných časových interval odpojím napájení a za pár sekund znova napojím, nb se nabíjí pár sekund a zase hodnota proudu klesne na NULU! Takovým to zúůsobem jsem se dostal an hodnotu 90%. Ale je to tak na zničení konektoru napájení..
Děkuji za každou radu.
Mr. Killer
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. črc 2005 8:56:26

Příspěvekod PERRO » úte 09. led 2007 20:33:00

http://net.tvtrinec.cz/phorum/viewtopic ... ght=#27130

Pokud si vyzkoušel opravdu všechno, vidím to na nezvratné změny v akumulátoru, kde už nepomůže nic než výměna...
Uživatelský avatar
PERRO
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 16. črc 2005 15:16:41

Příspěvekod m.i.r.k » úte 09. led 2007 23:05:53

najed si do dosu nebo po zapnuti NB najed do nastaveni BIOSu
a v tomto rezimu nechej notasa zapnuteho jenom na baterku tak
dlouho az uplne klekne
pak uz jenom nechej uplne nabit pres adapter a mas to zkalibrovane
ovsem jestli ma baterka jeste svoji kapacitu, to zjistis kdyz ji nechas
po uplnem nabiti vybijet znamym proudem
m.i.r.k
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 13. pro 2005 11:20:52

Re: NB baterie

Příspěvekod reggae » čtv 11. led 2007 22:54:06

Mr. Killer píše:Jak mám docílit nabití baterie na 100%, dobíjí se mi na 90% ale to je maximum, hodnoty se pohybují okolo 75% a teď klesla na 58% a nechce se více nabít. Abych mohl baterii úspěšně sformátovat musím docílit úplného nabití, ale nevím jakým způsobem. Baterie je něco přes rok stará..
Hledal jsem na internetu ale marně. Jde o typ NB ASUS A6000 series, konkrétně A6L.
Našel jsem jednu krkolomnou metodu a to spočívá v nepravidelných časových interval odpojím napájení a za pár sekund znova napojím, nb se nabíjí pár sekund a zase hodnota proudu klesne na NULU! Takovým to zúůsobem jsem se dostal an hodnotu 90%. Ale je to tak na zničení konektoru napájení..
Děkuji za každou radu.


Proč chceš formátovat baterii, která je rok stará. Formátují se akumulátory s paměťovým efektem, tj. NiCd (niklokadmiové). Akumulátory NiMH ne neformátují, hluboké vybíjení jim nesvědčí.

Pokud jde o akumulátory notebooků, v drtivé většině se používají akumulátory Li-ION, tyto baterie se neformátují, netrpí žádným paměťovým efektem. Nešvarem těchto baterií, na který vás v obchodě většinou neupozorní je to, že STÁRNOU, což se projevuje klesající kapacitou. Proces stárnutí začíná okamžikem vyrobení a počet nabití a vybití na něho nemá vliv. To co má vliv na rychlost stárnutí tohoto typu akumulátoru je TEPLOTA. Akumulátor nabitý na 100% a uchovávaný při teplotě 40 stupňů (zapnutý notebook) ztratí za rok 35% kapacity. Pro příklad, komu se batarie v notebooku hodně zahřívá, uchovávání nabité baterie při 60 stupních znamená ztrátu 40 procent kapacity za 4 měsíce. Každá baterie obsahuje elektronické obvody řídící napájení a ochranu akumulátoru před přílišným vybitím. Tyto obvody bývají nejčastější příčinou poruchy těchto akumulátorů. Takže pokud není možné nabít akumulátor na 100% chybu bych hledal v akumulátoru a bude s největší pravděpodobností třeba jej vyměnit.

Doporučuji článek na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_ion_battery, kde se o tom píše víc a uvádějí pár tipů jak prodloužit život akumulátoru a správně jej skladovat.
Uživatelský avatar
reggae
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 27. črc 2005 19:11:48


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků