kamera

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

kamera

Příspěvekod Šmudla » pát 12. led 2007 21:13:47

Zdravím,nemá někdo zkušenost se stahováním videa z kamery do PC.Zkusil jsem pinakl,ulead video studio,movie maker...ve všech mi video seká,nebo zadrhává.diky za rady.hoj
Uživatelský avatar
Šmudla
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 15. srp 2006 20:50:16
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Happy-Gilmore » sob 13. led 2007 9:05:44

A jakou mas kameru? Ja jsem primo ke kamere dostal software Movition studio, ale ten se mi nelibi. Pouzivam pinacle a jede mi to v poho. Jo a jeste jaky mas pinacle verzi??
Jinak nejsem nejaky technik na PC, lae myslim si ze to bude grafikou ze ti nestiha, ale jak rikam, nejsem technik.
Uživatelský avatar
Happy-Gilmore
 
Příspěvky: 290
Registrován: ned 10. črc 2005 19:11:23
Bydliště: Bozky nemcove

Příspěvekod BOBAX » sob 13. led 2007 15:34:54

Grafika nemá na některé věci ( video ) jak si lidé myslí až takový vliv. Pokud to stahuješ přes Firewire, tak by Ti to mělo stíhat. Vliv může mít procesor a hlavně HDD. Napiš přes co to stahuješ ( proboha jen ne USB )a jakou máš sestavu Pc. Pinnaclu se vyhni obloukem.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod corpse » sob 13. led 2007 19:35:43

No ja používám Pinnacle už pěkně dlouho a jsem s nim spokojený. Momentálně verzi 10 a nemám s tím minimální problém. Dokonce verzi 8 jsem kdysi používal na procesoru Intel Celeron 850MHz RAM 256MB a taky bez problému až na tu rychlost :)
Uživatelský avatar
corpse
 
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. črc 2005 5:29:31
Bydliště: Třinec-Sosna

Příspěvekod BOBAX » sob 13. led 2007 20:03:46

[quote="corpse"]No ja používám Pinnacle už pěkně dlouho a jsem s nim spokojený. Momentálně verzi 10 a nemám s tím minimální problém. Dokonce verzi 8 jsem kdysi používal na procesoru Intel Celeron 850MHz RAM 256MB a taky bez problému až na tu rychlost :)[/quot

Bohužel nemohu s Tebou souhlasit. Špatně napsaný program ( je pouze už dlouhé roky jenom nadějný ), který neúměrně zatěžuje Pc. Pokud má být výsledek jenom trochu obstojný, je projekt třeba vyrenderovat do Pal Dv a pak ho převést do Mpeg buď v Mainconceptu nebo v Procoderu a samozřejmě nevypalovat v tolik oblíbeném Neru, ale Dvddecrypteru nebo ImgBurn jako *.ISO což je víceméně tentýž program od jednoho autora. Jsem sice nadšenec amatér, ale můžeš- te mi věřit. :wink:
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod corpse » sob 13. led 2007 20:30:08

No nevím jak až by mělo být video z digitální kamery kvalitní, ale pro příklad. Točil jsem koncert kapely s tím, že zvuk byl stáhnutý přímo od zvukaře z pultu. Upravil jsem ho a poslal dotyčné kapele, která má už pár let i klip na satelitních tv (není to česká kapela) a ti si mě pozvali na další koncert u nás v Ostravě s tím, že to co natočím a upravím půjde na originál DVD. Jejich firma, která jim vydává CD dělá pouze obal a potisk na disk. Ale neříkám, že nejsou třeba lepší programy jen to, že jsem s Pinnacle Studio spokojený a nejsem sám.
Uživatelský avatar
corpse
 
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. črc 2005 5:29:31
Bydliště: Třinec-Sosna

Příspěvekod BOBAX » sob 13. led 2007 21:30:48

V tom případě, Ti přeji hodně štěstí a spokojenosti.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod PUNKolecko » ned 14. led 2007 15:12:34

no je fakt, ze pouzivam Pinnacle ale zas tak spokojeny s nim nejsem a v minulych verzich jsem ani nebyl, jak rekl Bobax prijde mi ze neumerne zatezuje a navic mi sem tam spadne, takze i nestabilni.
Jinak s vysledkem byvam vetsinou spokojen, az na nektere boty co mi posledni dobou delal, ze napriklad pri vypalovani nejak "zapomel" pridat zvukovou stopu apod.
Nejvetsi problem ktery jsem s nim mel je ten, ze mi nektera jim vytvorena DVD v prehravaci jemne posekavaji...me to docela rozciluje, ikdyz rodice to vubec ani nevnimaji:))
muzu se proto zeptat tebe Bobaxi...co za soft pouzivas, co a jak prevadis? a cim vypalujes? Vim z si neco psal, ale mohl bys celkove shrnout "tvuj zpusob" ?

Diky
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna

Příspěvekod Šmudla » ned 14. led 2007 21:20:17

Mám kameru Panasonic NV GS-27 ep.Video stahuju přes firewire kablik.Pinakl verze 9.Potřeboval bych vědět v jakém formátu mám stahovat video z kamery,a vjakém pak vyrenderovat?????????? :roll:
Uživatelský avatar
Šmudla
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 15. srp 2006 20:50:16
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Šmudla » ned 14. led 2007 21:25:43

Jo ještě jsem chtěl dodat:Procesor:AMD Athlon XP 2800+ 2.07GHz,512 mb ram,grafiku nevim ale prý to nemá vliv.
Uživatelský avatar
Šmudla
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 15. srp 2006 20:50:16
Bydliště: Třinec

Příspěvekod BOBAX » ned 14. led 2007 23:01:55

Takže abych to shrnul: na to že Pinnacle je amatérský program, tak optimální konfigurace Pc téměř odpovídá lehce profi sféře. Těch upgradů co má do další verze je nehorázná. Pro Pinnaclisty: do Pc stahovat jako Pal Dv( ne mpeg ) a exportovat na Dvd v datovém toku max.9800 Kb/s ( obraz a zvuk ). Rozhodně nevypalovat v Pinnacle. Pokud už použijete Nero, tak to si vyhodí dvě položky ( tak je to správné ), které obsahuje vyrenderovaný projekt ven ( ty jsou asi důvodem proč video cuká a jiné ... ). Pro kontrolu si hotový projekt projeď ve Shrinku a nezaručuji Ti, že Ti ho zkousne. Takové a jiné různé problémy jsem měl s Ps 7,8,9,9+. Co vím z různých diskusních fór, tak Ps10 je tragédie. Tím, že Ps 10 je postavené na jádru profi programu Pinnacle Liquid už totálně prověří konfiguraci každého Pc. Pokud už u něho vytrváte, tak vyrenderovat do PalDv a do Mpegu to dostat v programu Procoder ( špička ), případně v MainConceptu ( srovnatelné ).
Jinak jsem zběhnul k Vegasu, ten používá srovnatelný program s Procoderm k renderování MainConcept. Zvlášť renderuji obraz 8000Kb/s jako CBR a zvlášť zvuk, jako Dolby Digital tok 224Kb/s. Dělám 2 až 3 zvukové stopy. Tzn. neupravovaný zvuk, ozvučený hudbou, případně mix 1 a 2 stopy a když jsem v dobrém rozmaru, tak v 5.1. Toto všechno se hodí do DVD Architectu a vytvoří menu a připraví na vytvoření DVD struktury. Na to, že je Vegas profi program, tak moje konfigurace si chrochtá, s Ps jsem spíš chrochtal já. Ve Shrinku si projekt převedu na *.ISO a pak vypaluji v ImgBurn. Jsem amatér, kterého to moc baví.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod Dann » ned 14. led 2007 23:54:46

já používám CyberLink PowerDirektor a vživotě sem neměl problem.
Uživatelský avatar
Dann
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 25. zář 2006 21:31:45
Bydliště: Kamionka

Příspěvekod reggae » pon 15. led 2007 0:52:22

To Dann: pár DVD jsem v Power Directoru taky dělal a nelíbí se mi kvalita výsledného videa.

To Bobax: píšeš že používáš bitrate 8Mbit/sec. Kolik videa se ti pak vleze na 4.5GB médium? A k Dolby Digital mám taky dotaz, kolika mikrofonama nahráváš zvuk, že používáš 3D encodování zvuku? Na střih teď zkouším Premiere 2 a na DVD menu zkouším DVD Encore. Zatím jsem spokojený. Pinnacle jsem zatím neměl pod rukama, okolí mě spíš odrazovalo. Chtěl bych se zeptat, lze v Pinnacle do videa vložit jako titulek timescamp z DV videa? Zatím jsem to nenašel v žádném softu, nechápu proč, informace o datumu a času nahrávání jsou součástí dat a ani v Premiere ani v PowerDirectorovi není možné se k nim dostat, natož vložit do videa jako titulek :evil:
Uživatelský avatar
reggae
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 27. črc 2005 19:11:48

Příspěvekod BOBAX » pon 15. led 2007 10:55:45

ragge: Tak s tím datacode nebo timecode je problém, na který si stěžuje více lidí. V Pinnacle si nejsem 100% jistý, jestli jde vložit. Chtělo by se zkusit podívat. Pod náhledovým okýnkem jsou tři ikonky a ta poslední ukrývá nějaké informace. Možná by to mohlo být ono. Ten zvuk v 5.1 nahrávám samozřejmě 1 mikrofonem a automat mi to sám v programu rozhodí. Jinak kdo se nechce s tím piplat, tak mu stačí domácí kino s DPL II, které je na to ještě lepší. Na DVD medium mi při datovém toku 8000 kb/s (CBR) při jedné audio stopě a bez menu vleze cca 70 min. Premieru neznám skoro vůbec. Asi dvakrát jsem si ji ohmatával u kamaráda, který to taky neovládal extra. Výhodou tohoto softu je celkem slušná stabilita a co osobně oceňuji nejvíc, že spolupracuje s Adobe Photoshop, Encore a After Effects. Data info z pásky si zjišťuji pomocí programu DataCode ještě existuje Scenalyzer. V authoringovém softu si vkládám zjištěná data do titulkové stopy ( bohužel ručně ), takže když se chceš podívat, po nějaké době, kdy jsi to točil stačí na dálkači přepnout na tittle a tím pádem, Tě to nijak neruší při sledování.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod PUNKolecko » pon 15. led 2007 17:10:59

Vyborne zatim diky moc za rady...urcite se budou hodit
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna

Další

Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron