Pripojeni netu pres USB

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Pripojeni netu pres USB

Příspěvekod Happy-Gilmore » úte 16. led 2007 14:41:03

Zdravim vas!!! Chtel bych se zeptat na pripojeni pres USB. Jen me to zajima. Mam net normalne pres sitovku, ale jak bych zapojil pres USB, spomali to nejak net, nebo zatezuje to vice PC???
jsem na to laik tak se slusne ptam. predem dik za odpovedi
Uživatelský avatar
Happy-Gilmore
 
Příspěvky: 290
Registrován: ned 10. črc 2005 19:11:23
Bydliště: Bozky nemcove

Re: Pripojeni netu pres USB

Příspěvekod Lion » úte 16. led 2007 15:05:43

Happy-Gilmore píše:Zdravim vas!!! Chtel bych se zeptat na pripojeni pres USB. Jen me to zajima. Mam net normalne pres sitovku, ale jak bych zapojil pres USB, spomali to nejak net, nebo zatezuje to vice PC???
jsem na to laik tak se slusne ptam. predem dik za odpovedi


No já jsem používal připojení přes USB od počátku co mám kabel tzn. kolem tří let a přestal jsem cca. před dvěmi měsíci (teď mám router). Síťovku jsem předtím používal na propojení s druhým PC. Nějaké zásadnější problémy jsem neměl ani předtím, ani teď. Co se týče zatížení procesoru a nějakých bližších detailů, to jsem nezkoumal (neměl jsem proč). Vždyť to můžeš jednoduše zkusit porovnat. Připoj se přes USB a prozkoušej to. Ale určitě se najde někdo, kdo ti to napíše pro a proti obou připojení. Já jako laik a uživatel jsem nic zvláštního nepoznal.
Lion
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 17. črc 2005 14:50:43
Bydliště: Třinec

Příspěvekod falcon » úte 16. led 2007 15:18:46

Doporučujeme použití síťové karty. Hlavním důvodem je to, že ovladače na síťovku jsou většinou součástí systému a tedy stabilnější, originální USB ovladače mohou někdy způsobovat problémy - v kombinaci s určitou základní deskou (restarty, modrá obrazovka).
Také jsme se setkali s tím, že vypnutí PC připojeného přes USB zaseklo kabelový modem, který pak bylo nutné restartovat.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod Happy-Gilmore » úte 16. led 2007 15:27:42

dekuji vam oboum.
Uživatelský avatar
Happy-Gilmore
 
Příspěvky: 290
Registrován: ned 10. črc 2005 19:11:23
Bydliště: Bozky nemcove

Příspěvekod Happy-Gilmore » úte 16. led 2007 20:23:30

Vim ze ste oba rikali, ze pres sitovku je lepsi pripojeni. Ja taky stojim za tim s vama, ale pripojil jsem si comp pres USB abych mohl sdilet net na notebook, a proste mi zacal obraz skakat . Jakoze ne nejak moc, ale jde videt proste frekvenci (tedka nevim ci me pochopite) proste mi trochu blika. Nevite cim to je??? USB porty pouzivam dost casto a nikdy mi to nedelalo. Muze to byt tim pripojenim pres USB???
Uživatelský avatar
Happy-Gilmore
 
Příspěvky: 290
Registrován: ned 10. črc 2005 19:11:23
Bydliště: Bozky nemcove

poskakovani obrazu

Příspěvekod Suicide.LP » úte 16. led 2007 23:52:05

JJ to blikaní je způsobeno připojením přes usb, blikani de vyřešit dvěmi způsoby 1) již zmíněným použitím UPT kabelu 2) oddělovačem zemí (galvanický oddělovač)
P.S. ses mě mohl zeptat rovnou *40*
Uživatelský avatar
Suicide.LP
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 15. led 2007 22:10:44
Bydliště: Erbenka

Re: poskakovani obrazu

Příspěvekod Happy-Gilmore » stř 17. led 2007 5:08:45

Suicide.LP píše:JJ to blikaní je způsobeno připojením přes usb, blikani de vyřešit dvěmi způsoby 1) již zmíněným použitím UPT kabelu 2) oddělovačem zemí (galvanický oddělovač)
P.S. ses mě mohl zeptat rovnou *40*

Vis jak vcera by l hokej, a ja jsem to zkousel az vecer takze vis jak. Ale dneska se s tavim k tobe na firmu pro krizovy kabel. :-) pokecame :-D
Uživatelský avatar
Happy-Gilmore
 
Příspěvky: 290
Registrován: ned 10. črc 2005 19:11:23
Bydliště: Bozky nemcove

Příspěvekod Lion » stř 17. led 2007 16:40:11

Happy-Gilmore píše:Vim ze ste oba rikali, ze pres sitovku je lepsi pripojeni. Ja taky stojim za tim s vama, ale pripojil jsem si comp pres USB abych mohl sdilet net na notebook, a proste mi zacal obraz skakat . Jakoze ne nejak moc, ale jde videt proste frekvenci (tedka nevim ci me pochopite) proste mi trochu blika. Nevite cim to je??? USB porty pouzivam dost casto a nikdy mi to nedelalo. Muze to byt tim pripojenim pres USB???


Přesně jak to píšeš. PC připojeno na net přes USB, notebook k němu připojený přes křížený síťový kabel, jsem používal celou dobu. Ale jak jsem psal již výše, žádné problémy (rychlost, blikání, atd.) jsem fakt nezaznamenal. Ani to co psal Falcon. Kdybych si nedával teď ten router, tak to tak používam do dneška. Před léty, když mi kluci z kabelovky připojovali net, doporučovali mi připojení přes síťovku. Kvůli tomu noťasu jsem použil USB a jak píšu výš, bez problému. Možná je to případ od případu. Konfigurace PC atd. atd. Ať se ti to podaří ke tvé spokojenosti. :D
Lion
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 17. črc 2005 14:50:43
Bydliště: Třinec

Re: poskakovani obrazu

Příspěvekod reggae » stř 17. led 2007 18:27:11

Suicide.LP píše:JJ to blikaní je způsobeno připojením přes usb, blikani de vyřešit dvěmi způsoby 1) již zmíněným použitím UPT kabelu 2) oddělovačem zemí (galvanický oddělovač)
P.S. ses mě mohl zeptat rovnou *40*


Pokud je to opravdu různým zeměním (že by v modemu nebylo galvanické oddělení?) tak by mohlo pomoct i zapojení počítače, monitoru i modemu do jediné síťové (elektrické) zásuvky.
Uživatelský avatar
reggae
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 27. črc 2005 19:11:48

Re: poskakovani obrazu

Příspěvekod Návštěvník » stř 17. led 2007 19:51:53

reggae píše:
Suicide.LP píše:JJ to blikaní je způsobeno připojením přes usb, blikani de vyřešit dvěmi způsoby 1) již zmíněným použitím UPT kabelu 2) oddělovačem zemí (galvanický oddělovač)
P.S. ses mě mohl zeptat rovnou *40*


Pokud je to opravdu různým zeměním (že by v modemu nebylo galvanické oddělení?) tak by mohlo pomoct i zapojení počítače, monitoru i modemu do jediné síťové (elektrické) zásuvky.


Teda nevím co se myslí různým zeměním. Země, tedy ochranný vodič je v bytě (baráku, paneláku) jen jedna a pokud se týče paneláku, tak je jedna a tatáž i fáze. Taky nevím proč oddělovat něco galvanicky. Modem je napájen z trafa, notebook je napájen z trafa, to chcete galvanicky oddělovat síť? Pokud by to bylo třeba, tak je snad něco v nepořádku. Já myslím Reggae, že pokud má v bytě elektriku v pořádku !!! (to by si měl Happy jako skoro hotový elektrikář zkontrolovat sám), tak je zcela jedno, jestli to má nebo nemá v jedné zásuvce. Pořád to je jeden potenciál. Předpokládám tedy do bytu jednofázový přívod. Nevím, já bych brouka hledal jinde. I když je fakt, že elektrika je sfiňa a vždycky tě něčím dokáže překvapit. :D :idea:
Návštěvník
 

Re: poskakovani obrazu

Příspěvekod Happy-Gilmore » stř 17. led 2007 20:05:06

Anonymous píše:
reggae píše:
Suicide.LP píše:JJ to blikaní je způsobeno připojením přes usb, blikani de vyřešit dvěmi způsoby 1) již zmíněným použitím UPT kabelu 2) oddělovačem zemí (galvanický oddělovač)
P.S. ses mě mohl zeptat rovnou *40*


Pokud je to opravdu různým zeměním (že by v modemu nebylo galvanické oddělení?) tak by mohlo pomoct i zapojení počítače, monitoru i modemu do jediné síťové (elektrické) zásuvky.


Teda nevím co se myslí různým zeměním. Země, tedy ochranný vodič je v bytě (baráku, paneláku) jen jedna a pokud se týče paneláku, tak je jedna a tatáž i fáze. Taky nevím proč oddělovat něco galvanicky. Modem je napájen z trafa, notebook je napájen z trafa, to chcete galvanicky oddělovat síť? Pokud by to bylo třeba, tak je snad něco v nepořádku. Já myslím Reggae, že pokud má v bytě elektriku v pořádku !!! (to by si měl Happy jako skoro hotový elektrikář zkontrolovat sám), tak je zcela jedno, jestli to má nebo nemá v jedné zásuvce. Pořád to je jeden potenciál. Předpokládám tedy do bytu jednofázový přívod. Nevím, já bych brouka hledal jinde. I když je fakt, že elektrika je sfiňa a vždycky tě něčím dokáže překvapit. :D :idea:



Jen tak, ja uz elektrikar sem :-D Ale neresit
Uživatelský avatar
Happy-Gilmore
 
Příspěvky: 290
Registrován: ned 10. črc 2005 19:11:23
Bydliště: Bozky nemcove

Příspěvekod Happy-Gilmore » stř 17. led 2007 20:06:37

Jinak jsem to hosi vyresil tim, ze jsem si u suziho koupil druhou sitovku a mam klid zadne blikani monitoru. Ale jsem rad ze se porad zde najdou lide kteri radi pomohou. Dekuji vam
Uživatelský avatar
Happy-Gilmore
 
Příspěvky: 290
Registrován: ned 10. črc 2005 19:11:23
Bydliště: Bozky nemcove

Příspěvekod falcon » stř 17. led 2007 22:52:55

Někdy se to spíše projevuje na televizi - bílý pruh, lze to řešit galvanickým oddělením - umístěným mezi koaxiální kabel a modem.
Zřejmě se to nějak přenáší přes USB kabel, po elektrické stránce bude propojení s PC citlivější než přes ethernet.
Z těch pár modemů co odešlo po elektrické stránce (většinou důsledkem špatných rozvodů v bytě) často odešlo s modemem i USB na desce počítače.

(nejsem elektrikář)
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod Suicide.LP » pát 19. led 2007 0:39:20

falcon píše:Někdy se to spíše projevuje na televizi - bílý pruh, lze to řešit galvanickým oddělením - umístěným mezi koaxiální kabel a modem.
Zřejmě se to nějak přenáší přes USB kabel, po elektrické stránce bude propojení s PC citlivější než přes ethernet.
Z těch pár modemů co odešlo po elektrické stránce (většinou důsledkem špatných rozvodů v bytě) často odešlo s modemem i USB na desce počítače.

(nejsem elektrikář)


V elektrice nejsem přebornik mam jen 50 b, a galvanické odrušení pomůže, jinak mě mrzí že většina přepěťových ochran nabízíjen RJ11 a ne RJ45 :(
Uživatelský avatar
Suicide.LP
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 15. led 2007 22:10:44
Bydliště: Erbenka


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron