Formát ---> Správa disku ----> Ztracená data

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Formát ---> Správa disku ----> Ztracená data

Příspěvekod majo » pát 22. čer 2007 17:42:09

Cau z názvu předmětu je vidět, že jsem neměl dobrej den :?
Mám dva disky propojeným jedním kabelem. oba dva byli rozdělený na 2 samostatné oddíly. Takže jsem klasicky nabotoval win a zformátoval C nainstaloval "wokna" a k mému užasu se stalo tohle. Koukám na tento počítač a nevidím tam 150 gigovej hdd. Tak jsem koukl na správu počítače a byli tam, ale jako Dynamický disk. Nevěděl jsem co s tím mám dělat. Nešlo nic jinýho dělat než vytvořit nový svazky a to vedlo ke ztrátě mnoho důležitých dat. Z nějakou obnovou dat nepřemejšlím spíše mi jde o tohle: Jak se tomu mám do příště vyhnout? Myslím si že to zapřičinil ten formát , kterej ten hdd označil jako dynamciký ale raděj bych přivítal jakoukoliv radu do budoucna když mě zase napadne zformátovat systém... :roll:
Trance
Uživatelský avatar
majo
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 10. črc 2005 0:43:11
Bydliště: Třinec

Re: Formát ---> Správa disku ----> Ztracená data

Příspěvekod Slama » sob 23. čer 2007 15:35:42

majo píše:Cau z názvu předmětu je vidět, že jsem neměl dobrej den :?
Mám dva disky propojeným jedním kabelem. oba dva byli rozdělený na 2 samostatné oddíly. Takže jsem klasicky nabotoval win a zformátoval C nainstaloval "wokna" a k mému užasu se stalo tohle. Koukám na tento počítač a nevidím tam 150 gi.....


ty máš teda dva disky a na každém máš C, D a Windows a datový nebo máš prostě na 1 Windows a zbylé 3 oddily jsou Datové ??

btw: formátoval si to jako NTFS nebo FAT32 ??
Uživatelský avatar
Slama
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 13. dub 2006 20:50:56
Bydliště: 3nec Terasa :P

Příspěvekod majo » sob 23. čer 2007 17:21:38

1 disk rozdělený na C(windows) a D, 2 disk je H a I bez systemu. Formát byl ntfs
Trance
Uživatelský avatar
majo
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 10. črc 2005 0:43:11
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Návštěvník » ned 24. čer 2007 10:42:22

majo píše:1 disk rozdělený na C(windows) a D, 2 disk je H a I bez systemu. Formát byl ntfs


v biosu si ještě viděl všechny disky???
Návštěvník
 

Příspěvekod Slama » ned 24. čer 2007 10:42:57

Anonymous píše:
majo píše:1 disk rozdělený na C(windows) a D, 2 disk je H a I bez systemu. Formát byl ntfs


v biosu si ještě viděl všechny disky???


sry zapoměl jsem se přihlásit
Uživatelský avatar
Slama
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 13. dub 2006 20:50:56
Bydliště: 3nec Terasa :P

Příspěvekod Tomi » sob 30. čer 2007 5:36:27

btw programu na obnovu dat je spousta... pokud to formatnes, nebo se ti to nejak domrvi nevadi, hlavne pokud tam nic nenahrajes. Potom se to da uz o moc hur. Ja tech programu vyzkousel snad tunu pac sem potreboval obnovit asi 80GB dat a skoro vsechny programy byly na *****...nanic jedinej suprovej programek co mi dokazal skutecne obnovit nejvic dat byl GetDataBack ....
Tomi
 

Příspěvekod majo » sob 30. čer 2007 19:11:30

V bisou je všechny viděl, zkusím ten program na obnovu co doporučuje Tomi a uvidím jinak dík za všechyn reakce majo
Trance
Uživatelský avatar
majo
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 10. črc 2005 0:43:11
Bydliště: Třinec

Příspěvekod majo » ned 01. črc 2007 18:43:19

Tak paráda prográmek pomohl jsem nevěřil, že to pomůže a stalo se z celkových dat jsem ztratil tak 5% díky Tomi majo
Trance
Uživatelský avatar
majo
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 10. črc 2005 0:43:11
Bydliště: Třinec

Příspěvekod OOOO » úte 03. črc 2007 6:25:40

Hele ja to dělám takhle: Nechám v PC zapojený HDD co obsahuje OS-"Primary Master", zbylé disky odpojím.Potom odstraním oddíly, za druhé vytvořím jeden oddíl C: a zformátuju ho.Ale v zásadě nerozděluju disk,myslím si, že to je zbytečné, a obzvlášť, když mám na připojení nekolik HDD. Po instalaci se může zapojit zbylé HDD. V biosu to bude takto: HDD s OS-"Primary Master", 2. HDD bez OS-"Primary Slave", ale nezapomeňte na propojky /Master:Slave/ na HDD! A je všechno vpořádku. Když zž mám nějaké důležité data, tak si je radeji zálohuju.
OOOO
 

Příspěvekod tomi » úte 03. črc 2007 9:22:58

neni zac sem rad ze pomohlo :)))
tomi
 


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron