Wifi router

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Wifi router

Příspěvekod majo » stř 25. črc 2007 18:34:03

Zdárec hele, kdo z vás používá wifi router na sdílení internetu doma?
Potřeboval bych vědět nějaký info, kterrej používáte, jak to je s nastavením jestli je to obtížný jaká je spolehlivost atd. jo a abych nezapoměl jestli to vůbec jde :) . Doma mám pc a ntb. Do pc jde internet přes usb jestli to není náhodou problem dík za všechny rady majo
Trance
Uživatelský avatar
majo
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 10. črc 2005 0:43:11
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Tomi » úte 14. srp 2007 7:10:34

Hoja majo,
ja pouzivm wifi router od SMC a je to pohodicka nic tezkyho na nastavovani tam neni. A na notebooku chytam net po cele byte parada a zadne problemy s nim nejsou. Jen me nekdy mrzi ze neumoznuje nastavit limity.

Jinak pokud mas net do USB tak to je problem pac routry jsou na WAN tzn. ze musis mit klasicky sitovy kabel. Po usb by to sice slo s routerem co ma usb porty treba na sitovou tiskarnu (sespravne nastavenym firmware a LINUEM) ale na windowsech to bohuzel nejde. A navi ty routry jsou o dst drazsi. Ja bych ti doporucil net si dat klasickym sitovym kabelem nemel by v tom byt problem.
Tomi
 

Příspěvekod majo » úte 14. srp 2007 12:14:10

Caues Tomi, jsem rád, že se někdo ozval, už jsem byl docela zoufalej. Mohl by si mi prosimtě hodit nějaký odkaz na ten tvůj router, že bych se na něho podíval. Já jsem uvažoval o tomhle routru ale je to asi zbytečně drahý
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.cz/bezdratovy-wifi-router-d-link-dir-635-d70413.htm
. K tomu připojení přes sítovku to budu teda muset koupit ještě sítovku, protože v pc ji nemám ani integrovanou, ale zase to nestojí nic že? K těm limitum si myslel, že existujou routry, které ti povolí určité množství přenesu dat? zatím majo
Trance
Uživatelský avatar
majo
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 10. črc 2005 0:43:11
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Tomi » úte 14. srp 2007 15:45:47

Ahoj,
jj existuji routry kde primo muzes nastavit traffic ale taky nejsou nejlevnejsi takze na to kaslu kdyztak hodim na ten kompik netlimiter a nastavim tam limity na IE a tak at to nebrzdi me...

jinak ja mam tenhleten http://www.wifiobchod.cz/SMC-Barricade-Broadband-Router-SMCWBR14-G_g253.html

Je fajn a na to co potrebuju me staci. Jen je asi vitahnu z UPS protoze to je stejne nanic. Pokazde co vypadne v baraku proud tak mi net spadne. Me sice utahne UPS modem i routr dlouho ale je mi to k nicemu kdyz ta rozvodka skrinka od kabelovky je asi napajena taky a to jistene nemaji takze je to pekne nabzumec :(

Jinak pokud chces routr tak ty smc jsou dobre jeste bych se priklanel k asusu. Jinak to wificko bezi krasne v byte (3+1) mam signal uplne plny opravdu vsude zadna hlucha mista. A nastavit to neni tezke staci tam dat IP z kabelovky a masku a dns. Ja tam mam teda jeste nastavene porty pro DC a tak
Tomi
 

Příspěvekod majo » úte 14. srp 2007 16:03:26

Tak to si mě potěšil a já už chtěl vyhazovat tolik peněz právě taky bydlím 3+1 a z těch hluchých míst jsem měl obavy ale když říkaš , že to jede v pohodě tak ho koupím plus ještě sitovka. Kdybych něco nemohl nastavit tak Ti tady nápišu oukej? zatím dík
Trance
Uživatelský avatar
majo
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 10. črc 2005 0:43:11
Bydliště: Třinec


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků