Poraďte - připojení k internetu

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Poraďte - připojení k internetu

Příspěvekod Jan » pon 25. srp 2008 14:23:53

Prosím poraďte,
mám připojené dva počítače k internetu, vše fungoval bez problému, ale nyní na jednom se přihlásím bez problému, ale ten druhý hlásí – omezené nebo žádné připojení. Vyzkoušel jsem ho připojit u jiného poskytovatele internetu a internet běžel normálně. Zkoušel jsem restartovat modem, router, výměna kablu, ale nic nepomohlo. V čem může být problém? Děkuji za radu
Jan
 

Re: Poraďte - připojení k internetu

Příspěvekod Návštěvník » pon 25. srp 2008 18:59:43

Jan píše:Prosím poraďte,
mám připojené dva počítače k internetu, vše fungoval bez problému, ale nyní na jednom se přihlásím bez problému, ale ten druhý hlásí – omezené nebo žádné připojení. Vyzkoušel jsem ho připojit u jiného poskytovatele internetu a internet běžel normálně. Zkoušel jsem restartovat modem, router, výměna kablu, ale nic nepomohlo. V čem může být problém? Děkuji za radu


Omezené nebo žádné připojení znamená, že router nedá adresu přes DHCP. Takže s modemem nemusíš vůbec laborovat - problém je omezený do prostoru router - kabel - PC. Osobně bych asi zkusil vytáhnout koncovku z toho fungujícího PC a zapojit ji do toho nefunkčního a uvidíš, co to udělá. Pokud vše pojede, máš problém v kabelu/routeru, pokud ne, máš problém nejspíš v PC
Návštěvník
 

Připojení k internetu

Příspěvekod Jan » úte 26. srp 2008 5:10:50

To už jsem zkoušel, koncovku z fungujícího PC jsem připojil k tomu druhému a nejelo, takže by to nasvědčeovalo, že je chyba v PC. Ale když to nefukční PC jsem připojil k jinému poskytovateli internetu nebyl problém a internet fungoval.
Jan
 

Příspěvekod falcon » úte 26. srp 2008 16:01:59

Na původním PC před odpojením zadejte příkaz ipconfig /release z příkazové řádky nebo po odpojení a před připojením nového PC nechte 6 hodin (tzn. nový PC zapojit třeba ráno).
Pokud je na novém PC Windows Vista, pak je nutné nastavit ve vašem případě adresu ručně.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků