Názor na fórum obecně

Cokoliv co se nehodí do žádné z výše zaměřených fór, např. politika.

Moderátor: Luki

Názor na fórum obecně

Příspěvekod Sobel Miroslav » pát 05. srp 2005 9:17:47

Nevím jak si kdo představuje fórum, ale podle mně by takováto fóra měla byt pouze pro ty kteří se nestydí za svoje názory a neměl by mít přístup na fórum ten, kdo se zaregistruje jako anoným. Ubylo by určitě nevhodných témat a byla by možnost takové lidi vyloučit s fóra. Nevím proč se někdo přihlašuje jako anoným a pak zneužívá tohoto fóra. Je vidět že někteří nehrají fér a jen do všeho kecají a používají sprostá slova aby vypadali jak jsou velcí a silní. Je to asi výchovou ale toto fórum je určené i slušným lidem a podle toho by se mělo toto fórum nějak regulovat. Není to jen problém fóra kabelové televize Třinec ale obecně i všech fór na internetu. Nemyslím tím aby tam dal každý svou fotku, ale jméno a mail by měl byt samozřejmostí slušných lidí. A mladežníci by si měli uvědomit že počítače namají jen náckové na hraní. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, ale tak bych si já představoval fórum.
Přeji hezký den
Sobel Miroslav
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned 10. črc 2005 11:19:05
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Orel » pát 05. srp 2005 9:21:18

Plně souhlasím, stačí umožnit vstup jen registrovaným a odstraní se tak mnoho problémů....
Uživatelský avatar
Orel
 
Příspěvky: 78
Registrován: ned 10. črc 2005 9:27:53
Bydliště: Třinec/Praha

Příspěvekod Bobo » pát 05. srp 2005 9:29:13

A co kdyby se ta holota zaregistrovala pod nickem Anonymni?Nebo snad nicky obecne anonymni nejsou?Tohle by nic nevyresilo
Uživatelský avatar
Bobo
 
Příspěvky: 308
Registrován: sob 09. črc 2005 23:44:26

Příspěvekod Orel » pát 05. srp 2005 9:49:06

Jistě, ale registrovaný uživatel jde více "regulovat" než anonym :)
A kdyby bylo možno ke každé IP vytvořit např. max. 5 reg. uživatelů, pak by si i registrovaní ANONYMOVÉ rozmysleli, zdali si jen tak nechají dát BAN.... Jsem zvědav, kudy a k čemu tento thread povede...
Uživatelský avatar
Orel
 
Příspěvky: 78
Registrován: ned 10. črc 2005 9:27:53
Bydliště: Třinec/Praha

Příspěvekod Pipka » pát 05. srp 2005 10:07:38

Toto je dobre tema, dalo by se o nem hodne diskutoval, ale myslim si ze ti sprymari si vzdycky neco najdou, vzdy si neco najdou aby v necem vynikli :))
...
Uživatelský avatar
Pipka
 
Příspěvky: 180
Registrován: sob 09. črc 2005 23:35:01
Bydliště: Třinec

Re: Názor na fórum obecně

Příspěvekod karlik » sob 06. srp 2005 8:58:52

Sobel Miroslav píše:Nevím jak si kdo představuje fórum, ale podle mně by takováto fóra měla byt pouze pro ty kteří se nestydí za svoje názory a neměl by mít přístup na fórum ten, kdo se zaregistruje jako anoným. Ubylo by určitě nevhodných témat a byla by možnost takové lidi vyloučit s fóra. Nevím proč se někdo přihlašuje jako anoným a pak zneužívá tohoto fóra. Je vidět že někteří nehrají fér a jen do všeho kecají a používají sprostá slova aby vypadali jak jsou velcí a silní. Je to asi výchovou ale toto fórum je určené i slušným lidem a podle toho by se mělo toto fórum nějak regulovat. Není to jen problém fóra kabelové televize Třinec ale obecně i všech fór na internetu. Nemyslím tím aby tam dal každý svou fotku, ale jméno a mail by měl byt samozřejmostí slušných lidí. A mladežníci by si měli uvědomit že počítače namají jen náckové na hraní. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, ale tak bych si já představoval fórum.

Tak úplně s tebou Miroslave nesouhlasím. Tvůj názor nezávání ani tak cenzurou jako spíše zabránit ostatním vyjádřit své názory a třeba i pocity s kterýma ty nesouhlasíš, nebo Tě nějaké to slovíčko uráží. Ano máš pravdu je tady mnoho obsahově prázdných příspěvků i vulgární se zde najdou, ale taky ty co jsou nesprávně řazeny. Například tvůj příspěvek bych rád viděl v kolonce net@tvtrinec.cz . Neber to však osobně. Je zde spousta takových co své přispěvky řadí někam jinam. Pak tady vzniká zmatek. Jsem taky pro, aby toto fórum na KTT vypadalo co nejlépe. Přeci je to vizitka nás třinečáků nebo né. A že tady někdo píše sprostě? no bóže. Vesměs jsou to jedinci se slabou slovní zásobou, nízkou inteligencí a neschopností komunikovat s ostatními.(Ano jak jsi trefně popsal "aby vypadali jak jsou velcí a silní"). Jak již si zmínil všechy tyto nešvary se však dějí všude ve fórech na internetu obecně. My to můžeme jen omezit a to tím jak již zmínil Orel, zabránit nepřihlášeným uživatelům se zde prezentovat. ANO číst si můžou NE přispívat. Ale udělovat registrovanému uživateli nejaký BAN za to, že vyjádřil svůj názor byť vulgárně to snad né. Co bychom pak měli zavést v hospodách? :idea: Snad nějaký čip pod kůži, který při sprostém slovíčku bude bránil v požívání tekutin? No nic, mládež z toho vyroste a to my starší už víme. No a ti starší do světa nevytrubují jak jsou velcí a silní (snad jen v hospodě).
Uživatelský avatar
karlik
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned 10. črc 2005 11:47:30
Bydliště: Český těšín

Příspěvekod majkl » sob 06. srp 2005 10:36:58

Ono by stacilo aby tady byl moderator ktery se bude o forum starat (Orel se uz nabidl ze by to vzal). Zabranit prispivat neregistrovanych uzivatelum neni problem, presunout thread do jine sekce taky ne a sproste se slova se daji jednoduse cenzurovat. Problemy jsou na vsech forech ale tam se to trochu resi (temi moderatory).
Uživatelský avatar
majkl
 
Příspěvky: 161
Registrován: ned 10. črc 2005 14:26:05

Re: Re: Názor na fórum obecně

Příspěvekod MALLORQUIN » sob 06. srp 2005 12:51:43

RE: Karlik,

važený, vše kolem nás se podřizuje nějakým pravidlům (a je jedno, zda jsou v pisemné formě, nebo vycházejí z určitých zvyklostí a tudíž nepsaná). Vytváření těchto pravidel je dlouhodobý proces, na kterém se podílí spousta aspektů.
Je všeobecně známo a obvyklé, že tato pravidla se mohou za určitých okolností měnit a mění se tehdy, pokud stávajicí pravidla přestanou z jakéhokoliv rozumného důvodu věcně vyhovovat (nebudu se rozepisovat o názorných příkladech, kterých je kolem nás dost).
Jedno však veškerá pravidla mají společné. Vždy se najde skupina lidi, nebo jednotlivec, kteří jsou z jakéhokoliv důvodu neschopni tato pravidla dodržovat. Stejná skupina lidí má současně i tendence, měnit tyto pravidla mnohdy nevhodným způsobem, k obrazu svému vlastním výkladem a třeba pod rouškou demokracie.
Není třeba vymýšlet další pravidla pro fungování tohoto fora, nebo snad zavádět nějakou všeobecnou cenzuru (samozřejmě mimo do očí bijící vyjímky v příspěvcích). Pravděpodobně je třeba pouze náležitě fundovaný dozor, který v jakékoliv podobě najdete všude. I v hospodě.
A nakonec vážený Karlíku, i v bordelu musí být pořádek.........

Re:Karlík: s žlučí?....tu už dávno nemám
Naposledy upravil MALLORQUIN dne sob 06. srp 2005 20:14:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MALLORQUIN
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 09. črc 2005 22:54:01
Bydliště: 3nec

Re: Názor na fórum obecně

Příspěvekod Sobel Miroslav » sob 06. srp 2005 18:07:37

karlik píše:
Sobel Miroslav píše:Nevím jak si kdo představuje fórum, ale podle mně by takováto fóra měla byt pouze pro ty kteří se nestydí za svoje názory a neměl by mít přístup na fórum ten, kdo se zaregistruje jako anoným. Ubylo by určitě nevhodných témat a byla by možnost takové lidi vyloučit s fóra. Nevím proč se někdo přihlašuje jako anoným a pak zneužívá tohoto fóra. Je vidět že někteří nehrají fér a jen do všeho kecají a používají sprostá slova aby vypadali jak jsou velcí a silní. Je to asi výchovou ale toto fórum je určené i slušným lidem a podle toho by se mělo toto fórum nějak regulovat. Není to jen problém fóra kabelové televize Třinec ale obecně i všech fór na internetu. Nemyslím tím aby tam dal každý svou fotku, ale jméno a mail by měl byt samozřejmostí slušných lidí. A mladežníci by si měli uvědomit že počítače namají jen náckové na hraní. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, ale tak bych si já představoval fórum.

Tak úplně s tebou Miroslave nesouhlasím. Tvůj názor nezávání ani tak cenzurou jako spíše zabránit ostatním vyjádřit své názory a třeba i pocity s kterýma ty nesouhlasíš, nebo Tě nějaké to slovíčko uráží. Ano máš pravdu je tady mnoho obsahově prázdných příspěvků i vulgární se zde najdou, ale taky ty co jsou nesprávně řazeny. Například tvůj příspěvek bych rád viděl v kolonce net@tvtrinec.cz . Neber to však osobně. Je zde spousta takových co své přispěvky řadí někam jinam. Pak tady vzniká zmatek. Jsem taky pro, aby toto fórum na KTT vypadalo co nejlépe. Přeci je to vizitka nás třinečáků nebo né. A že tady někdo píše sprostě? no bóže. Vesměs jsou to jedinci se slabou slovní zásobou, nízkou inteligencí a neschopností komunikovat s ostatními.(Ano jak jsi trefně popsal "aby vypadali jak jsou velcí a silní"). Jak již si zmínil všechy tyto nešvary se však dějí všude ve fórech na internetu obecně. My to můžeme jen omezit a to tím jak již zmínil Orel, zabránit nepřihlášeným uživatelům se zde prezentovat. ANO číst si můžou NE přispívat. Ale udělovat registrovanému uživateli nejaký BAN za to, že vyjádřil svůj názor byť vulgárně to snad né. Co bychom pak měli zavést v hospodách? :idea: Snad nějaký čip pod kůži, který při sprostém slovíčku bude bránil v požívání tekutin? No nic, mládež z toho vyroste a to my starší už víme. No a ti starší do světa nevytrubují jak jsou velcí a silní (snad jen v hospodě).


Já už to dělám tak, že přispěvky od těch puberťáku neotvírám. A v zajimavým stánkach mi to nevadí taky se rád zasměji a pobavím. Ale když se někdo vyjadřuje jako dlaždič v jiných příspěvcích tak mně to štve. Nemám rád když se někdo schovává za anonymitou a montuje se do všech diskuzi. Z takovýma by bylo třeba udělat pořádek. Už ani v těch inzerátech nedají pokoj. STB už není tak proč nevyjádřit svůj názor veřejně. Takto jsem to myslel.
_________________
Přeji hezký den
Sobel Miroslav
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned 10. črc 2005 11:19:05
Bydliště: Třinec

Názor na fórum obecně

Příspěvekod karlik » sob 06. srp 2005 20:03:25

RE: Sobel Miroslav

Nechtěl jsem se Tě nijak dotknout a ani jsem to neměl v úmyslu, ale jak vidím stalo se. Jen doufám, že mne nezařadíš do kolonky puberťáci. Jinak máš mé sympatie ohledně anonymů a to by řešila povinná registrace pro přispívání do témat. Co se týče pravidel tak ty jsou daná

-vulgární vyjadřování, slovní napadání ostatních, cokoliv nemorálního
- příspěvky mimo téma fóra (např. do tohoto fóra nepatří příspěvky o PC hrách)
- příspěvky zbytečné, k tématu se nehodící, psané pouze za účelem "aby se něco napsalo"
- reklamy
- témata s nevýstižnými názvy (např. "problém", "pomoc",..)
- příspěvky se záměrnými pravopisnými a gramatickými chybami
- vkládání odkazů na nevhodné stránky (erotika, násilí, drogy,...)

a pokud je bude kdokoli neustále porušovat i pod svým nikem a dělat tady bordel, jsem pro razantnější řešení než jen BAN. Varování a pak rovnou zakázat vstupu a bude klid (tak se to přece dělá i v hospodě, když už jsme u tohoto příměru). Co se týče moderátora je tady třeba jako sůl, ale bez povinné registrace bude mít hodně práce. Nemůže být všude a vše uhlídat. Co se týče vulgarizmu. No i já je někdy použiji, protože člověk se tak nějak uvolní a hned jde všechno líp. Používat je však ve fórech je fakt ujeté, ale mě osobně nikterak nepohoršují.

RE: MALLORQUIN

Vidím že jsem ti hnul žlučí, ale jinak píšeš moc hezky. Jen tak dál.
Uživatelský avatar
karlik
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned 10. črc 2005 11:47:30
Bydliště: Český těšín


Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků