popolšťování

Cokoliv co se nehodí do žádné z výše zaměřených fór, např. politika.

Moderátor: Luki

Příspěvekod Buba » sob 08. lis 2008 12:26:30

Právo a povinnost jsou ale dvě rozdílné slova. Já nikomu neodpírám právo na cedule, ale ptám se proč? Kterákoli menšina přišla do ČR dobrovolně, mají tady rodiny a práci, pokud sekají latinu pro mě za mě ať si mají třeba i cedule. Spousta té menšiny buď třeba nechce nebo je jim to jedno jestli nějaká cedule bude nebo ne. Můj názor je, že je tam pár lidí, kteří se cítí být nacionalisty.
Nápisy budou polské, ale když příjdu na úřad a tam na mě někdo spustí jiným jazykem než českým,není to náhodou PROTIPRÁVNÍ? Nikde jsem neviděl že v ČR je povolený jiný jazyk než čeština!!!
Takže každý občan tohoto státu má svá práva (cedule) a své povinnosti (dodržování úředního jazyku).
Jestli si tady otevře větnamec restauraci, tak ať si tam mluví jak chce, pokud mu někdo porozumí.
Uživatelský avatar
Buba
 
Příspěvky: 405
Registrován: ned 10. črc 2005 14:57:23
Bydliště: u 4.ZŠ

Příspěvekod aro » sob 08. lis 2008 13:31:31

No to je pořád dokola totéž:

Třinec je české město, ale když má >10% poláků a to číslo má své důsledky - pravděpodobně bude 10% poláků v městském zastupitelstvu. Inu nezbývá než doporučit u přištich voleb do zastupitelsva nesedět doma na prdeli ale jit volit.

Jsou to moje peníze a chci aby šly někam na něco užitečného - nejsou to peníze jednoho daňového poplatníka, a oněch 10% poláků taky přispívá do kasičky. A asi má právo prosazovat své zájmy. Ale demokracie není jen o tom že nadpoloviční většina rozhodne o tom co bude dělat menšina - je to třeba o tom, že se rozdělí veřejné zdroje podle poměru velikosti těch skupin. Proto skoro nikde ve vládě není jeden člověk ale jsou tam reprezentanti skupin obyvatelstva a jsou zastoupení v patřičném poměru.

Mně se třeba nelíbí že město v Lyžbicích furt a dokola seká trávu která nedoroste ani pár centimetrů (už ani nedoufám, že v zimě přestanou, i když teď tu naběhli s hraběma a hrabaj listí na hromadu, ale přes noc to vítr rozfouká...) a to mi příjde jako více vyhozené peníze nežli cedule a částka bude určitě srovnatelná.

Jsme v ČR a ostatní ať si jdou do polska - to je tak zabedněný argument že autor určite neuvažoval co říká, kam by ti lidé chodili?, mají tady majetek, rodiny, vyrůstali tady a co by to přineslo městu? snad kromě náhlého poklesu cen nemovitosti, přiškrcení rozpočtu, a vůbec obecnému úpadku? --- takové argumenty se používá když víme že to druhá strana neudělá, že?

Podtrženo, sečteno: je zde trochu větší procento jednodušších lidí, kteří přemýšlejí jednoduše a neuvažují ani o souvislostech ani o důsledcích ... ale svět není černobílý a je dobré si uvědomit, že tím že když se někdo podílí na rozhodování musí také nechat podílet se opozici a akceptovat kompromisy - nejde vládnout způsobem "musí to být podle mně jinak začnu ničit město" - toto je terorismus, zejména v případě že jde PROTI platným zákonům
aro
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte 20. kvě 2008 8:30:09

Příspěvekod Buba » sob 08. lis 2008 14:23:04

Ať poláků sedí 99% ale na úřadě musí mluvit česky.
S cedulemi nesouhlasím, je to moje právo a můj názor, kdo mi ho bude chtít vzít , může jít k šípku. Nebo to na mě můžete říct na PZKO.
Uživatelský avatar
Buba
 
Příspěvky: 405
Registrován: ned 10. črc 2005 14:57:23
Bydliště: u 4.ZŠ

Příspěvekod Fila » sob 08. lis 2008 16:43:09

Na otázku polské menšiny žijíci v našem městě, potažmo v kraji, je třeba se podívat taky zpět do historie, kdy ve 20. letech minulého století tady bylo polské území, které se později stalo českým územím.Takže poláci tu byli vždy, proto se jejich polulace tady udržuje, ale to nemění nic na mém názoru, který již tady byl, že to je jen požadavek pár nacionalisticky založených jedinců, kteří protože to zákon umožňuje, tak si prosadili svoje.
Já jsem proti, taky mám polské předky a taky jsem chodil do polské školy, ale naučili mně taky, jak určitě všechny, českému jazyku, na vojně jsem přísahal, že budu bránit svou vlast - Českou republiku, výplata mi chodí na účet v Kč a chleba snídám taky český, jako všichni ostatní. :!:
Fila
 
Příspěvky: 68
Registrován: sob 13. led 2007 15:02:41
Bydliště: Třinec-Terasa

Příspěvekod SonGohan » sob 08. lis 2008 18:05:16

aro píše:No to je pořád dokola totéž:


Jsme v ČR a ostatní ať si jdou do polska - to je tak zabedněný argument že autor určite neuvažoval co říká, kam by ti lidé chodili?, mají tady majetek, rodiny, vyrůstali tady a co by to přineslo městu? snad kromě náhlého poklesu cen nemovitosti, přiškrcení rozpočtu, a vůbec obecnému úpadku? --- takové argumenty se používá když víme že to druhá strana neudělá, že?


Nic takového jsme nenapsal, překroutil sis to aby se ti to tak hodilo.
Napsal jsem že komu se tady nelíbí a tak má dveře do Polska otevřené, což není ani tak názor jako pravda. Nikdo tady nenutí poláky žít tak ať nám nevnucujou polské nápisy. Doteď se žilo tak jak se žilo a bylo to v pohodě, tak nevím proč se najednou pár poláků snaží ty poslké značky prosadit. Polské nápisy jsou totální blbost, protože každý polák co tady žije rozumí těm českým a vyhodit peníze za to, že tady budou značky kterým rozumí tak stejně, je zbytečnost..
Dattebayo
Uživatelský avatar
SonGohan
 
Příspěvky: 525
Registrován: ned 05. úno 2006 12:39:03
Bydliště: 3nec

Příspěvekod Mias » sob 08. lis 2008 18:20:26

Lidi nehádejte se kvůlli věcem , které stejně nezměníte , jestli si to tam Ti naši "zastupitelé" odhlasujou tak to tu prostě bude (bohužel) a nikdo z nás s tím nic neudělá :arrow: A "člověk",který by jednou přestříkal polské názvy ulic sprejem , je pro mě omezenec... A sere si jaksi do vlastního hnízda... 8) :arrow:
Uživatelský avatar
Mias
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 29. led 2006 17:54:18

Příspěvekod Buba » sob 08. lis 2008 22:27:30

to Fila:
Bylo to polské území, teď je české, tady byla před polákama i Velká morava nemýlím-li se. Pak tady byli komunisti, ti jsou zakázaní. Byli tady brontosuři, i moře tady bylo.

Teď máme Agel a polské cedule :D
Snad budeme mít ještě Kaufland, Baumax a jiné, máme na to právo ne?

Nepište to prosím ale veřejně, když se to dozvědí v Chánově kde není ani 10% české populace tak nevím nevím jak by to tam dopadlo. Nebo rómové nejsou češi?

Jak je to vlastně? Kdo je čech? To jen stačí říci ke kterému národu se hlásím protože můj předek byl třeba maďar?

Chtěl bych touto cestou požádat studenty, kteří projíždějí Prahou a mají možnost zakoupit jízdenku místo do Třince tak aby zakoupili jízdenku na vlak do Bystřice, aby vyfotili paní v čechách, jak je tam napsáno polsky "Bystřyca",nebo jak se to píše, co si tady pár "mámenatoprávistů" vymyslelo.
Uživatelský avatar
Buba
 
Příspěvky: 405
Registrován: ned 10. črc 2005 14:57:23
Bydliště: u 4.ZŠ

Příspěvekod Pyszczek » ned 09. lis 2008 10:44:03

polske napisy zbytecne vyhozene penize :) jelikoz kazdy kdo bude mit u sebe sprej je jasne predem co udela :) a kdyz ho mit nebude skoci si pro neho
Posledni slovoJeMoje
Pyszczek
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 10. črc 2005 5:29:39
Bydliště: 3NEC

Příspěvekod cs_Hacker » ned 09. lis 2008 14:59:17

FUCK Poland :- )) ať si mažou na balt sviňáci :-P
Uživatelský avatar
cs_Hacker
 
Příspěvky: 740
Registrován: čtv 04. srp 2005 8:19:21
Bydliště: Polní 380,Třinec

Příspěvekod Ruda » úte 11. lis 2008 10:46:02

poloki na hoki a hoki do olzy :lol:
Ruda
 

Příspěvekod FinGeri » úte 11. lis 2008 18:46:09

Mias píše:Lidi nehádejte se kvůlli věcem , které stejně nezměníte , jestli si to tam Ti naši "zastupitelé" odhlasujou tak to tu prostě bude (bohužel) a nikdo z nás s tím nic neudělá :arrow: A "člověk",který by jednou přestříkal polské názvy ulic sprejem , je pro mě omezenec... A sere si jaksi do vlastního hnízda... 8) :arrow:


kurva ty si filosof :D
--zde odstřihněte---
Uživatelský avatar
FinGeri
 
Příspěvky: 561
Registrován: úte 07. úno 2006 18:59:45
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Mias » úte 11. lis 2008 19:13:12

FinGeri píše:
Mias píše:Lidi nehádejte se kvůlli věcem , které stejně nezměníte , jestli si to tam Ti naši "zastupitelé" odhlasujou tak to tu prostě bude (bohužel) a nikdo z nás s tím nic neudělá :arrow: A "člověk",který by jednou přestříkal polské názvy ulic sprejem , je pro mě omezenec... A sere si jaksi do vlastního hnízda... 8) :arrow:


kurva ty si filosof :D


ŽE ? Já uvažuju o tom že pujdu po střední na psychologii a filozofii :wink:
Uživatelský avatar
Mias
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 29. led 2006 17:54:18

Příspěvekod Pyszczek » stř 12. lis 2008 10:13:48

tak kdyz se o tom budete bavit tady tak to urcite nezmenite :o) alek azdy moznost ma a vyjadrti se muze :o) udelat petici a podobne veci :) kazdopadne jsme v cesku tak nevidim ani jeden duvod proc by tu meli byt polske nazvy
Posledni slovoJeMoje
Pyszczek
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 10. črc 2005 5:29:39
Bydliště: 3NEC

Příspěvekod Návštěvník » stř 12. lis 2008 14:26:10

Pyszczku, to je blbost! Morava a Slezsko není žádné Česko!
A jinak, jak Češi, tak i Poláci jsme přece stejně Boii (Wikipedia)
Návštěvník
 

Příspěvekod Buba » stř 12. lis 2008 14:50:09

Poláci nenávidí písmeno L a proto ho škrtají kdekoli na něj přijdou.

Ukázka jazyka: Mój poduszkowiec jest pełen węgorzy. Mé vznášedlo je plné úhořů.
Uživatelský avatar
Buba
 
Příspěvky: 405
Registrován: ned 10. črc 2005 14:57:23
Bydliště: u 4.ZŠ

PředchozíDalší

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků