Digitální televize v KTT

příspěvky k vysílání informačního kanálu KT Třinec (Třinecký magazín, Sport, Bystřické minuty)

Moderátor: Luki

Digitální televize v KTT

Příspěvekod Negro2 » úte 29. črc 2008 9:56:46

V jednom Magazínu naší KT jsem zaslechl krátkou informaci / nic moc však neříkající/ o tom, že i naše KT se připravuje na distribuci digitálně zpracovaných programů o to jak ze "směru" od ČT, tak snad i ze satelitů.
A prý je někde /asi na www stránkách KT/ založeno k tomuto problému diskuzní fórum.
Této informaci jsem tehdy nevěnoval moc pozornosti, ale nyní po zakoupení LCD televizoru vidím, že "analogové programy" jsou na tomto televizoru o hodně horší /co do kvality dojmu z viděného/ než na CRT televizoru a tak bych se chtěl něco více dozvědět o možností využíváni nabídky KT v oblasti digitálního vysílání.
Moc by mě také potěšilo nasměrování na fórum k digitálnímu vysílání v KT - pokud ovšem zmíněné fórum existuje.
Díky za doporučení či za osvětu. :)
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Příspěvekod falcon » úte 29. črc 2008 19:50:40

Na této stránce http://www.tvtrinec.cz/technikaDVB.php jsou nějaké informace k tomu, co se již na KTT uskutečnilo. KTT zatím nenabízí žádné set top boxy, byt se již hodně jich už vyzkoušelo.
Digitální vysílání v tuto chvíli je trošku na rozmezí mezi pouhou digitální distribucí (DVB) a digitálním vysílání s přidanými funkcemi, které jsou známé ze světa IPTV (video na vyžádání, time shifting, přehrávání uložených částí nahraných programů, vlastní program atd...) . Nicméně je pravděpodobné, že začneme některé typy DVB-C settopboxů podporovat a nabízet vzhledem k rozmachu LCD televizorů. Což však v případě využití IPTV technologie znamená, že bude nutné použít jiný settopbox .

Co se týče fora, smysluplné příspěvky jsou zodpovídány zde a zejména pak v sekci TV Programová nabídka by měly být ty co se týkají digitálního vysílání.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod Negro2 » stř 06. srp 2008 14:04:19

Díky aspoň za naznak něčeho ...
V odpovědí je uváděno, že KT bude - sice zatím jen uvažuje - nabízet DVB-C Settopboxy.
Moc bych uvítal možnost zapojit se do tohoto - asi opět pilotního - programu.
A to proto, že přechod na LCD televizor byl pro mne velkým zklamáním - v obchodech předvádějí LCD televizory vesměs se signálem ze satelitu, který poskytuje signál s vysokým rozlišením a doma pak "by jeden brečel."
– Mám u synů, - kteří využívají rumunskou Digitv - ověřeno, že i takto poskytované programy mají nepoměrně vyšší kvalitu zobrazení, než při přepnutí na stejný program analogově podávaný - a to zjištění platí jak pro LCD, tak pro plazmové televizory.
– Uvítal bych také informaci od někoho, zda je v oblasti Terasy možný příjem digitálního vysílání z Ostravy - vím, že na př. v Neborech jde televizory s DVB-T tunerem spolehlivě využívat.
Bydlím na Terase v 10. poschodí s mírně tlumeným výhledem na Ostravu a tak by možná nebylo od věcí pohledat ve sklepě anténu a v šuplíku zesilovač, který před "náběhem" KT v naší části města, umožňoval příjem Primy - starší pamětníci si možná pamatují, že společné antény na barácích ve správě města umožňovaly příjem - v oné době - jen
ČT1, ČT2, Novy a Pol1 !!! :!:
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Re: Digitální televize v KTT - pro Negro2

Příspěvekod RTVSAT » stř 23. zář 2009 20:37:02

Nevím jak Terasa,ale na Sosně kousek od nemocnice s výhledem na Ostravu fuul signál všech tří multiplexů DVB-T , (na Kamionnce jsem už taky pár antén montoval,tak si myslím,že by Terasa neměla být výjimkou) , pozor ovšem na ten zesilovač (nejprve bych to skusil bez něj) , mnohdy způsobí přebuzení silnějšími analogovými signály a přijímač se pak tváří , že má nulový signál DVB-T. :)
Uživatelský avatar
RTVSAT
 
Příspěvky: 163
Registrován: ned 07. pro 2008 21:26:15
Bydliště: Sosna

Re: Digitální televize v KTT

Příspěvekod Negro2 » čtv 24. zář 2009 17:29:03

Díky za info ... No, u mě je situace trochu odlišná a pro příjem zatímního muxu na kan. 39 nepříznivá - uvedu proč:
- Bydlím na terase ve věžáku u Hypernovy a to v posledním podlaží a bohužel ve směru na Ostravu mám ve vzdálenosti necelých 100 m vedlejší věžák a moje anténa, kterou mám v lodžii je "zapichnutá" do posledního podlaží a strojovny výtahu zmíněného věžáku.
- A tak programy na 2. muxu /kan. 54/ dokáží zachytit i bez zesilovače a se zesilovačem se téměř 100% spolehlivostí = stabilitou ... to se jedná o progr. ČT1 ... ČT24, které jsou šířené s vysílače v Hošťálkovicích ... a i když se jedná /zatím / o vysílání s nízkým výkonem vysílače, tak signál je ve vyhovující kvalitě a dostatečné "síle."
- Ale progr. na 2. muxu /Nova, Prima .../, které jsou šířené z provizorního vysílače a z provizorní antény umístěné někde na vodojemu v Ostravě-Hladnově, tak tyto programy nezachytím ani se zesilovačem ...
- Mám zesilovač z dřívějška, kdy ještě nebyla u nás kabelovka a na společné anténě jsme měli jen ČT1 + 2, Novu a TVP1 ... a dost ...
A tak jsem pro příjem Primy a STV2 měl v lodžii anténu a k ní zesilovač o zesílení cca 30 ÷ 34 DB.
A také jsem si ověřil nárůst úrovně signálu ze směru od Ostravy /pro Primu .../ když jsem zkušebně umístil anténu na hromosvod na střeše - nárůst síly signálu byl x násobný a hlavně se potlačily duchy způsobované odrazy silného signálu od okolní zástavby - především dnešního hotelu Steel ...
- Je samozřejmé, že zmíněné odrazy u příjmu digitálního signálu nevadí, ale výrazně se projevuje utlum způsobený zastíněním věžákem ...
- A s umístěním /trvalým/ antény na střechu věžáku či dokonce na jeho strojovnu neuvažuju - byly by s tím asi velké potíže a problémy ...
- A tak anténu v lodžii mám spíše jen pro demonstraci příjmu a nepříjmu digit. signálu v mých podmínkách ... :(

Jsem jen zvědav, kdy se naše kabelovka rozhýbe a začne konečně nabízet STB-C ... vzpomínám si dobře na to, jak ředitel společnosti, která koupila naší třineckou kabelovku, jak se tento ředitel v jednom Magazínu KTT velkohubě vychloubal, že má /jeho fa/ zakoupeno 10 000 STB-ů a z toho že je uvažované pro Třinec s 6 000 STB ... od oné doby uplynulo už asi dobrého půl roku a "skutek - utek" ... zůstalo /snad zatím/ jen u toho velkohubého slibu ... a možná i zde v Třinci bude platit známé pořekádlo = "Sliby se slibují a hloupí se radují" ... možná se však dočkáme - třeba i v dohledné době - nabídky STB a za cenu, která bude výrazně nižší /?!/ než je nynější rozšířená nabídka KT ... určitě však při tom skladba muxů zajišť. STB v naší KT neobsáhne dnešní šíře analogové nabídky ... holt uvidíme s čím nás NOVÁ kabelovka překvapí ... :)
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec


Zpět na Třinecký magazín

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron