digitalizace

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

digitalizace

Příspěvekod Franta » čtv 27. lis 2008 12:23:55

Jak je to vlastně s tím digitalním vysílaním.Koupil jsem novou LCD televizi a zkouším naladit na naši kabelovce digikanály a kde nic tu nic.Vysílá vůbec KTT něco v digitální kvalitě,jak čtu v diskusi? :(
Franta
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 10. črc 2005 10:18:57

Příspěvekod Parda » čtv 27. lis 2008 20:34:26

Přečti si pár základních informací, než se pustíš do ladění. Očividně jseš mimo obraz. http://www.digitalnitelevize.cz/informace/
Uživatelský avatar
Parda
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 10. črc 2005 9:48:21

digitalizace

Příspěvekod Franta » pát 28. lis 2008 14:04:15

Díky za odkaz na web.stránky.Zase tak docela mimo obraz nejsem.LCD TV mám samzřejmě s TV tunerem DVB-T,DVB-C.Zkoušel jsem to naladit jenom proto,protože tady v diskusi někteři uvádějí,že KTT vysílá v digitální kvalitě zkušebně.Tak nevím jak to vlastně je.
Franta
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 10. črc 2005 10:18:57

Příspěvekod Mr. Killer » čtv 25. pro 2008 23:11:18

Jestli tomu rozumím správně, tak když si koupím LCD televizi se zabudovaným DVB-C tunerem tak budu muset používat STP DVB-C od KTT?

Uvažuji o koupi televizoru SONY KDL-32W4000, který má již DVB-C tuner zabudovaný, využiju ho tedy?

A ještě jeden dotaz.. Které programy bude vysílat KTT ve Full HD? (Vím, že některé pořady vysílá NOVA i ČT1, bude je tedy možné chytat v plném rozlišení i přes KTT?)

Děkuji za odpověď ze strany KTT.
Mr. Killer
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. črc 2005 8:56:26

Příspěvekod falcon » pát 26. pro 2008 11:35:44

Od KTT není žádné oficiální stanovisko pro další vývoj v oblasti digitálního vysílání.

Nyní se vysílá několik DVB-C multiplexů, jsou v nich i nějaké HD programy.

Co se týče Sony televizí, tak něco byly schopné naladit, ale možná to byla jen chyba firmware, ale ne všechny multiplexy to při standardním vyhledávání našlo a daly se bezprostředně použít a i po delší laborování nešlo některé programy naladit. Samozřejmě to může být kus od kusu různé, toto se zkoušel téměř rok zpět.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod Milkin » ned 28. pro 2008 19:05:01

falcon píše:Od KTT není žádné oficiální stanovisko pro další vývoj v oblasti digitálního vysílání.

Nyní se vysílá několik DVB-C multiplexů, jsou v nich i nějaké HD programy.

Co se týče Sony televizí, tak něco byly schopné naladit, ale možná to byla jen chyba firmware, ale ne všechny multiplexy to při standardním vyhledávání našlo a daly se bezprostředně použít a i po delší laborování nešlo některé programy naladit. Samozřejmě to může být kus od kusu různé, toto se zkoušel téměř rok zpět.


V kterém Multiplexu bude vysialt Nova Cimema? Nenašel jsem ji nikde ve vašem seznamu. Taky mi tam chybí některá rádia.

Myslím si, když začal pilotní projekt digitálního vysílání v říjnu 2007, tak by KTT měla už dávno nabízet podporované DVB-C set top boxy a ne jen porád Pilotovat.
Čechy jsou skoro celé v dosahu digitálního signálu. U nás jen kolem Ostravy, tak by se mohla KTT více snažit a spustit provoz digitálního vysíláni se své síti.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Příspěvekod BlackDead » sob 10. led 2009 22:50:25

hm tohle jsem nasel jen tak na webu....ale tady o tom nic neni japato?
http://www.digizone.cz/aktuality/dalsi- ... idne-hdtv/
Uživatelský avatar
BlackDead
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 30. čer 2007 20:06:54
Bydliště: Kde asi...

Příspěvekod Návštěvník » pát 13. úno 2009 12:35:49

Kdy se dozvíme něco skutečně závazného ohledně digitalizace s pevným "jízdním řádem"? Dávám Vám termín do 30.6. 2009. Pak si kupuji satelit a dlabu na Vás z vysoka. Internert si vezmu od O2 a do roku jsem s náklady na nule. Všude už plně zuří digitalizace i s HD programy a tady se zastavil čas. Do kdy bude optika? Odvysílali jste jeden díl o digitalizaci a tam se divák dozvěděl 100x omílané. Kdy budou další díly?
Návštěvník
 

Digitalizace

Příspěvekod MarcelCz » sob 21. úno 2009 14:14:54

Tak se muselo něco porobit na kabelovce, protože dneska ráno začalo aspoň u mně běhat mraky kanálů na DVB-C. Dokonce koukám i na Nova HD, bomba. Mám doma Sony 32W4000.
MarcelCz
 

Re: Digitalizace

Příspěvekod Návštěvník » sob 21. úno 2009 19:11:33

MarcelCz píše:Tak se muselo něco porobit na kabelovce, protože dneska ráno začalo aspoň u mně běhat mraky kanálů na DVB-C. Dokonce koukám i na Nova HD, bomba. Mám doma Sony 32W4000.


Buď rád, že to nemůžeš porovnat se satelitem :shock:
Návštěvník
 

Re: Digitalizace

Příspěvekod robo_d » úte 24. úno 2009 21:54:09

MarcelCz píše:Tak se muselo něco porobit na kabelovce, protože dneska ráno začalo aspoň u mně běhat mraky kanálů na DVB-C. Dokonce koukám i na Nova HD, bomba. Mám doma Sony 32W4000.

Asi jak kde a jak s čím :? Zkoušel jsem to taky na LCD Sony, modelu 26S4000, ale našlo jen 5 programů ( Nova, Nova Cinema, Prima2, TV Barrandov a Z1 ) :(
Je to sice pokrok, protože ještě před nedávnem nešlo nic, ale přece jen by toho mělo být víc...
robo_d
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. kvě 2008 16:14:24


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník