Proč digit. signál z KT ...

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Proč digit. signál z KT ...

Příspěvekod Saturnin » úte 03. bře 2009 16:05:03

Snad nebude na škodu uvést několik málo slov o tom, proč jsem tak dotěrný a proč mi jde o digitální vysílání "přes KT."

Ti, co mají panelové televizory = LCD či Plasmu, tak se setkali s tím, že i kvalitní analogový tv. signál, který šíří KT, že na těchto TVP nového typu vytvoří obraz se znatelně horší /dojmovou/ kvalitou, než na dosavadních CRT = obrazovkových TVP.
Je to dáno tím, že analogový signál PAL /a samozřejmě i SECAM/ je v normě 625 řádků a 50 půl snímků/sec. U LCD je tvorba obrazu dělaná jinak – viz publik. údaje = 1366x768 či 1920x1080 Pi a výsledným dojmem je pak podstatně míň ostrý obraz oproti obrazu na klasických CRT TVP ... a to se nezmíňuji záměrně o dalším "komfortu," který digi tv. nabízí!

Příjem digitálního signálu – u běžných tv. programů – sice nedokáže využít možností panelů a tím výrazně zkvalitnit obraz, ale dle mých pokusů s příjmem digit. vysílání je následný dojem i u běžných tv. programů pak znatelně lepší = větší ostrost – hlavně se to pozná u titulků a ohraničení ploch /obličeje, hrány nábytku apod./ a samozřejmě i trochu jiné podání barev /nedůležité/ a ztráta duchů a "plastiky," kterých i u signálů z KT je dost.

Proto má snaha dopídit se toho, kdy nám půjde KT "na ruku" a nabídne nám = abonentům KT DVB-C STBoxy.
Díky za ...
Saturnin
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 01. bře 2009 15:17:43
Bydliště: Třinec

Příspěvekod machajda » úte 03. bře 2009 20:24:05

jednou jsem resil na kabelovce proc je tak spatny obraz..jedina odpoved byla,ze je inverze na Pradedu....
Uživatelský avatar
machajda
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 02. úno 2006 13:30:58
Bydliště: Trinec,Terasa


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků