KTT a digitalizace

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

KTT a digitalizace

Příspěvekod Mr. Killer » ned 23. srp 2009 8:28:22

Dobrý den,
po přečtení příspěvků týkajících se digitálního vysílání KTT jsem se nedozvěděl žádné pořádné informace, proto zakládám nové téma.

Zajímaly by mě níže jmenované věci:
1. Kdy KTT spustí ostré digitální vysílání v rozsahu všech vysílacích multiplexů, které jsou již nějaký ten pátek vysílány v DVB-T? (Předpokládám, že bude zapotřebí mít TV s DVB-C tunerem, popřípadě set-top box s DVB-C tunerem, který snad budete nabízet.)

2. Vlastním TV LG 37LH4000 a ta nemá DVB-C tuner, tak jak sakra mám naladit digitální vysílání, když KTT nenabízí set-top box? Mám snad zrušit kabelovku a připojit se na anténu na činžovním domě? Od 1.11.2009 by měl vysílač v Ostravě vyzařovat na plný výkon, a dle mapy pokrytí bude Třinec a okolní obce v dosahu signálu. Navíc vše "zadarmo" a digitálně!

3. ČT a Nova již vysílají zkušebně v HD rozlišení, vzhledem k tomu, že téměř každý nový zakoupený TV přijímač, je již ve specifikaci fullHD, tak by mě zajímalo, kdy opět KTT poskytne toto vysílání (i když zkušebně)?

Předem děkuji za brzkou a vyčerpávající odpověď a věřím, že brzy KTT začne něco dělat, minimálně by měla jít s dobou a nabízet služby jako konkurenční kabelové TV (kde již výše uvedené je samozřejmostí!).
Mr. Killer
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. črc 2005 8:56:26

Re: KTT a digitalizace

Příspěvekod TOW » ned 23. srp 2009 10:42:35

Můj názor je následující :

1. To určitě ví majitel (Nej-TV), předpokládím, že to oznámí až bude chtít. Osobně doufám, že to bude co nejpozději, protože digitál znamená nové smlouvy s novými cenami (hádej kam se ty ceny pohnou). Btw multiplexy v kabelovce neodpovídají multiplexům v DVB-T, DVB-C multiplexy mají vyšší kapacitu a tak je tam víc programů a proto kabelovka si své multiplexy skládá sama. Samozřejmě že budeš potřebovat TV s DVB-C tunerem nebo DVB-C STB, kabelovka je bude nabízet, předpokládám, že to převážně budou ty nejlevnější Handany co stojí celkem za houby.

2. Kabelovka bude nabízet STB až spustí ostré vysílání. Samozřejmě nic ti nebrání ho koupit (v ČR je prodává třeba LICA), ale byly by to vyhozené prachy. Pokud ti stačí programy v DVB-T tak zruš kabelovku a jeď z DVB-T, je to jednoznačně výhodnější (ale pozor, přes společnou anténu DVB-T nejspíš v této chvíli nenaladíš, aby tam šlo DVB-T, musí se udělat rekonstrukce, pražáci by mohli vyprávět). Pokud chceš programů víc, tak jedině kabelovka nebo satelit.

3. ČT a Nova sice HD vysílají, ale nevysílají HD obsah (no dobře, Nova má HD zprávy) - je to jenom SD přepočítané do HD, takže houby kvalita. Podle mne kabelovka nejspíš bude mít HD balíček, ale za příplatek a musí k tomu být dražší HD STB (a na 37" je to stejně na houby, je to moc malá uhlopříčka - leda bys na ni koukal z 1m)

Jinak u těch konkurenčních kabelových TV to není tak úplně růžové, pokud projdeš odborné weby a diskuze na netu, tak je tam celkem dost stížností na kvalitu a taky na to, že je kabelovky násilím cpou do digitálu a omezujou analog. Btw u digitálu si kabelovka v pohodě omezí na kolika TV můžeš mít doma signál, to v analogu nešlo.
TOW
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 18. črc 2009 12:54:58


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků