Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Milkin » čtv 22. črc 2010 16:25:22

Proč platit zbytečně KT 139 Kč za nic. Jsou tam všechny programy zdarma a ČT, které platíme všichni.
Koupil jsem si DVB-T přijímač za 700 Kč, anténu za 500 Kč. Oproti mizerné základní nabídce mám navíc EPG, Nova Cinema, Z1 a public TV. Kvalita signálu perfektní. Nemám Poláky a Slováky. To by šlo asi vyřešit druhou anténou. Infokanál KT je k ničemu. Třinecký magazín stejně stahuju z netu. Tak proč to nezkusit. Investice se docela rychle vrátí.
Chytám Multiplex 1, 2 a kupodivu i 3, který je zatím jen v Ostravě.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Djrene » čtv 22. črc 2010 19:02:06

2 multiplex jede taky z ostravy na lyse hoře je jen 1 multiplex a z javoroveho jede jen barrandov
To chce alkohol.
Uživatelský avatar
Djrene
 
Příspěvky: 288
Registrován: ned 10. črc 2005 8:51:48
Bydliště: Třinec

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Milkin » čtv 22. črc 2010 19:36:01

Djrene píše:2 multiplex jede taky z ostravy na lyse hoře je jen 1 multiplex a z javoroveho jede jen barrandov


Anténu mám natočenou na Ostravu. Něco je asi z Lysé, něco z Ostravy. Mux 3 ale nemá ještě pokrytí v Třinci podle map, ale přesto hraje docela dobře.
Jinak Barrandov a Cool z kabelovky má docela mizernou kvalitu. Teď to mám lepší přes DVB-T. :lol:
Teď jen čekám, kdy mi z kabelovky smažou toto téma.
Naposledy upravil Milkin dne pát 23. črc 2010 18:01:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Basmek » pát 23. črc 2010 7:39:33

Na Sosně chytám taky všechny tři Multiplexy, ale ta kvalita je absolutně na hovno, zkoušel jsem to i s ASB anténou a obraz stejně kostičkuje, ruší se, prostě minimálně o 40 procent horší. Jakože vody je kolem taky všude dost, tak proč ji platíš? Ber kýble a upaluj čepovat :D
Basmek
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 23. pro 2009 10:04:31
Bydliště: Třinec

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Owner » pát 23. črc 2010 9:55:32

Ze Sosny by ses uběhal. Hlavně po těch schodech. :D
Chce to kvalitní anténu a pečlivě si to odladit.
Taky samozřejmě záleží na tuneru.
Fallout 4ever! HJT MWAV CCleaner
Uživatelský avatar
Owner
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 27. zář 2009 10:42:26
Bydliště: 3nec

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Basmek » pát 23. črc 2010 11:00:03

No jestli ASBečko není kvalitní, tak to nevím. Asi si budu muset postavit vysílací věž potom ") Každopádně zkusím sehnat ještě nějaký lepší tuner, uvidíme :)
Basmek
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 23. pro 2009 10:04:31
Bydliště: Třinec

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Milkin » pát 23. črc 2010 18:00:13

Teď mi nejede zvuk. :roll: Tak nevím, zas tak extra to asi nebude.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Owner » pát 23. črc 2010 20:10:59

Jakou anténu to máš ?
Protože zrovna budu dělat nový rozvod signálu po baráku a digitál jede občas kostičkovaně, takže až vyloučím kabely, tak se vrhnu na anténu.
Fallout 4ever! HJT MWAV CCleaner
Uživatelský avatar
Owner
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 27. zář 2009 10:42:26
Bydliště: 3nec

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod RTVSAT » pát 23. črc 2010 20:25:51

No jako spolehlivou anténu pro naše podmínky bych doporučil tuto - http://www.ivo-pt.cz/televizni-antena-uhf-i4863.htm.
Používám ji standartně při instalacích a zatím vždy naprostá spokojenost (v případě opravdu krajních mezí velmi slabého signálu doporučuji použít nízkošumový zesilovač).
Uživatelský avatar
RTVSAT
 
Příspěvky: 163
Registrován: ned 07. pro 2008 21:26:15
Bydliště: Sosna

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Milkin » sob 24. črc 2010 8:45:28

Já mám zatím starou antenu se zesilovačem s Polska.
Co říkáte na anténu http://www.easytech.cz/evolve-shark-35d ... pro-dvb-t/ Je nenápadná, dobrý výkon. Chci ji dát na balkon, tak nebude moc rušit jako třeba velké síto, nebo satelit. Satelit se nehodí vůbec. Je obrovský, zabral by kus balkonu. Navíc to tady na družstevním baráku nikdo nemá. Máme to zateplené, tak nevím, jak by se to připevnovalo na zeď.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod TOW » sob 24. črc 2010 9:05:44

To je přesně ten typ antény, před kterým tě každý odborník bude varovat - malá potvora s nízkým vlastním ziskem nadopovaná aktivním zesilovačem. Platí staré zlaté pravidlo - co na anténě nepřijmeš, to zesilovačem nenahoníš.
TOW
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 18. črc 2009 12:54:58

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Milkin » sob 24. črc 2010 17:12:48

Tak jakou antenu mi doporučíte? Chci to dát na balkon. Nějakou s malými rozměry.
Ten Shark má dobré zesílení. Musí to přece stačit, když v Třinci je už pokrytí digitálním signálem. Vysílání se bude asi pořád zdokonalovat, jak vypnou analog.
Barrandov mi hraje na kousek koaxialu zastrčený v DVB-T. Hraje bezchybně, bez čtverečků. Je to z Javorového, je to docela blízko.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod RTVSAT » sob 24. črc 2010 20:53:28

Já mám zatím starou antenu se zesilovačem s Polska.
Co říkáte na anténu http://www.easytech.cz/evolve-shark-35d ... pro-dvb-t/ Je nenápadná, dobrý výkon. Chci ji dát na balkon, tak nebude moc rušit jako třeba velké síto, nebo satelit. Satelit se nehodí vůbec. Je obrovský, zabral by kus balkonu. Navíc to tady na družstevním baráku nikdo nemá. Máme to zateplené, tak nevím, jak by se to připevnovalo na zeď.


Tak,tak tuto anténu bych opravdu vůbec nedoporučoval - zesilovač silný,ale nekvalitni,anténa ma vevnitř pouze kus zkrouceného dratu ve formě dipolu,použití pouze v místě bez odrazú a s přímým výhledem na vysílač - takže u nás připadá opravdu jen ten Barrandov z Javorového.
1 multiplex z Ostravy sice jede výkonem 100Kw a z Lysé výkonem 25 Kw (takže tam by se ještě taky v případě nouze dala požít).
Ale multiplex 2 jede z Ostravy - Hladnova (vysílač je umístěn na vodojemu s pouhým výkonem 10Kw) a multiplex 3 taktéž Hladnov vodojem s pouhým výkonem 5Kw.
Takže na ten balkon nebo stěnu bych doporučil,když už jinak nejde naše malé síto (ne Polské) s kvalitním nízkošumovým zesilovačem max,zesílení 20dB nebo krátkou Colorku.
Uživatelský avatar
RTVSAT
 
Příspěvky: 163
Registrován: ned 07. pro 2008 21:26:15
Bydliště: Sosna

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Owner » ned 25. črc 2010 18:22:07

Naštěstí to byly kabely a po dnešním 5 hodinovém natahování, štípání, řezání, dělání koncovek všechno jede.
Anténu vám vyfotím, protože takový kousek asi nemáte. :D
Fallout 4ever! HJT MWAV CCleaner
Uživatelský avatar
Owner
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 27. zář 2009 10:42:26
Bydliště: 3nec

Re: Neplaťte zbytečně základní nabídku!!! Řešení DVB-T.

Příspěvekod Djrene » pon 26. črc 2010 8:31:22

Než se kabelovka rozhybe tak polovina třince bude mit vlastni digital. A od kabelovky uteče.
To chce alkohol.
Uživatelský avatar
Djrene
 
Příspěvky: 288
Registrován: ned 10. črc 2005 8:51:48
Bydliště: Třinec

Další

Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků