CA Modul

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

CA Modul

Příspěvekod Franta » stř 29. zář 2010 15:16:46

Už před rokem jsem si pořidil TV Sony s DVB-C tunerem a bláhově jsem se domnival že mi to stači pro digitální příjem naši KTT :P .Teď se dovídám,že si stejně musim zakoupit CA Modul.To jsem si teda moc nepomohl :roll: .A Ti kteři si pořídi SET TOP BOX,nebudou potřebovat CA Modul? :shock:
Franta
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 10. črc 2005 10:18:57

Re: CA Modul

Příspěvekod Petris » stř 29. zář 2010 15:39:21

Ti kteří si pořídí set-top box, tak činí z toho důvodu, že jejich TV má pouze tuner DVB-T, nebo pokud mají starší TV tak ani nemají ani ten. Ti, kteří mají TV s DVB-C tunerem, tak vlastně set-top box mají zabudovaný. CA modul slouží de-facto k tomu, aby mohli sledovat kódované programy. CA modul si nemusíš kupovat, stačí když si pořídíš nabídku Namístě za 420,- a máš jej zadarmo.
Petris
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon 08. říj 2007 20:31:38

Re: CA Modul

Příspěvekod m » stř 29. zář 2010 16:05:28

Jakou me tedy pro mě vyhodu kupovat TV s DVB-C když budu poživat jen nabídku NAJISTO.
Osobně v tom spatřuji jen zbytečně vyhozene peníze ,menší vyběr TV s DVB-C a možnou nekompatibilitu některych typu z NEJ Tv.
m
 

Re: CA Modul

Příspěvekod Shimi » stř 29. zář 2010 16:22:15

Nemusíš mít set op box. Stačí ti karta, tj. žádná další krabice. To, že se nezjistíš technické záležitosti a pak se tady rozčiluješ neházej na KT, ale na vlastní neinformovanost. To, že za kartu chtějí pronájem, popř. ji zaplatit, je pochopitelné, něco stojí a KT nejsou ježíšci. Buď to mají takto, nebo by to naúčtovali skrytě a vyšlo by to na stejno.
Shimi
 

Re: CA Modul

Příspěvekod DKB » ned 03. říj 2010 11:08:01

že si musím koupit do každé televize kartu .. .s tím jsem počítal ale že na každou televizi zvlášť musím platit nabídku ... tak to je kocourkov.
DKB
 

Re: CA Modul

Příspěvekod Mates » ned 03. říj 2010 16:29:41

Mám CA modul od kabelovky v mé tv se zabudovaným DVB-C tunerem a přesto mi nejedou kódované programy. Nevíte čím to může být? Byl jsem s tím na KT a tam mi kartu údajně resetovali a tím se měl problém vyřešit. Samozřejmě opět nic. Tak jsem se dovolal na technika z KT a ten mi poradil tv znova naladit a ve výběru země dát místo ČR Finsko nebo švédsko. To taky nepomohlo.. Zkoušel jsem už různá nastavení, kartu jsem taky několikrát vytáhnul ale nic nepomhlo.. Prosím o rady.
Uživatelský avatar
Mates
 
Příspěvky: 61
Registrován: úte 19. črc 2005 13:02:35
Bydliště: Třinec

Re: CA Modul

Příspěvekod Mr. Killer » ned 03. říj 2010 17:56:48

Doporučuji uvést typ TV a zjistit jestli máš DVB-C tuner..
Mr. Killer
 
Příspěvky: 343
Registrován: ned 10. črc 2005 8:56:26

Re: CA Modul

Příspěvekod lada » ned 03. říj 2010 21:49:56

Ja měl podobny problem ,ale nakonec se mi to rozjelo.Modul si dej s napisem technisat ke zdi a kartu do ni vlož čipem k sobě a počkej asi 5-6 sekund a pak to snad naskoči . Držim palce at ti to frči mej se .
lada
 

Re: CA Modul

Příspěvekod Mates » čtv 07. říj 2010 21:48:16

Už mi to jede. Díky za radu. Zkoušel jsem to přehodit i minule ale měl jsem to zrovna na kódovaném programu a nenapadlo mě to přepnout :) Teď už to jede bez problému.
Uživatelský avatar
Mates
 
Příspěvky: 61
Registrován: úte 19. črc 2005 13:02:35
Bydliště: Třinec

Re: CA Modul

Příspěvekod Rudla » stř 20. říj 2010 14:24:05

Ja mam zase jiny,jestli se da rici problem.Kdyz mam v televizi zastrcenou kartu do CI slotu,a zapnu tv treba primo na NovaHD,tak se stane ze po najezdu obrazu je este sekundu totalne rozkostickovany.Pak se upravi.Kdyz kartu vyndam,a opakuji postup,tzn zapnu tv primo na NovaHD,najezd obrazu je normalni.Muze byt treba pomalejsi ta karta?Treba ze nestiha rychlemu najezdu televize?Je to Samsung UE40C6000..Dik
Rudla
 

Re: CA Modul

Příspěvekod kejNo » pát 29. říj 2010 21:25:12

Rudla píše:Ja mam zase jiny,jestli se da rici problem.Kdyz mam v televizi zastrcenou kartu do CI slotu,a zapnu tv treba primo na NovaHD,tak se stane ze po najezdu obrazu je este sekundu totalne rozkostickovany.Pak se upravi.Kdyz kartu vyndam,a opakuji postup,tzn zapnu tv primo na NovaHD,najezd obrazu je normalni.Muze byt treba pomalejsi ta karta?Treba ze nestiha rychlemu najezdu televize?Je to Samsung UE40C6000..Dik

ja mam taky nekdy problem s tim, ze zapnu kodovany kanal, dejme tomu treba markiza a tak jednu az dve sekundy nic nevidim a nabehne mi text, ze kanal je zakodovany a po dvou sekundach se vse rozjede. podle me jsou ty karty pomale. mam lg 32ld450.
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Re: CA Modul

Příspěvekod raba » ned 31. říj 2010 18:25:24

ja mam taky nekdy problem s tim, ze zapnu kodovany kanal, dejme tomu treba markiza a tak jednu az dve sekundy nic nevidim a nabehne mi text, ze kanal je zakodovany a po dvou sekundach se vse rozjede. podle me jsou ty karty pomale. mam lg 32ld450.


Zdravím,

jak to že ti funguje karta CA modul pro CI slot, když ten tvůj typ TV (LG 32LD450) nemá DVB-C tuner, ale jen DVB-T?
raba
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. bře 2010 22:30:10

Re: CA Modul

Příspěvekod kejNo » ned 07. lis 2010 9:06:58

raba píše:
ja mam taky nekdy problem s tim, ze zapnu kodovany kanal, dejme tomu treba markiza a tak jednu az dve sekundy nic nevidim a nabehne mi text, ze kanal je zakodovany a po dvou sekundach se vse rozjede. podle me jsou ty karty pomale. mam lg 32ld450.


Zdravím,

jak to že ti funguje karta CA modul pro CI slot, když ten tvůj typ TV (LG 32LD450) nemá DVB-C tuner, ale jen DVB-T?

Jednoduse, nastaveni regionu v televizi prepnes na Svedsko, cimz se aktivuje DVB-C a je to OK. Menu zustane cesky samozrejme.
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Re: CA Modul

Příspěvekod raba » stř 10. lis 2010 8:36:41

kejNo píše:
raba píše:
ja mam taky nekdy problem s tim, ze zapnu kodovany kanal, dejme tomu treba markiza a tak jednu az dve sekundy nic nevidim a nabehne mi text, ze kanal je zakodovany a po dvou sekundach se vse rozjede. podle me jsou ty karty pomale. mam lg 32ld450.


Zdravím,

jak to že ti funguje karta CA modul pro CI slot, když ten tvůj typ TV (LG 32LD450) nemá DVB-C tuner, ale jen DVB-T?

Jednoduse, nastaveni regionu v televizi prepnes na Svedsko, cimz se aktivuje DVB-C a je to OK. Menu zustane cesky samozrejme.


Jo, to už jsem taky kdysi zkoušel přepnout na Finsko nebo Švédsko ještě před vstupem kabelovky do NejTV,ale neměl jsem(a nemám) CA modul. Ale všiml jsem si, že jsem měl potom "zmrvený" teletext - české znaky se špatně zobrazovaly. Ty je máš na teletextu správně česky? Jinak mám LG 42LG5000 a teletext využívám často.
raba
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. bře 2010 22:30:10

Re: CA Modul

Příspěvekod Rudla » stř 10. lis 2010 11:40:29

kejNo píše:
Rudla píše:Ja mam zase jiny,jestli se da rici problem.Kdyz mam v televizi zastrcenou kartu do CI slotu,a zapnu tv treba primo na NovaHD,tak se stane ze po najezdu obrazu je este sekundu totalne rozkostickovany.Pak se upravi.Kdyz kartu vyndam,a opakuji postup,tzn zapnu tv primo na NovaHD,najezd obrazu je normalni.Muze byt treba pomalejsi ta karta?Treba ze nestiha rychlemu najezdu televize?Je to Samsung UE40C6000..Dik

ja mam taky nekdy problem s tim, ze zapnu kodovany kanal, dejme tomu treba markiza a tak jednu az dve sekundy nic nevidim a nabehne mi text, ze kanal je zakodovany a po dvou sekundach se vse rozjede. podle me jsou ty karty pomale. mam lg 32ld450.

Presne tak vcera mi to potvrdil technik od Samsungu!!Aby vyloucil problem s televizi vymenil mi celou zakladni desku,a po ruznych merenich vcetne CA modulu problem s najezdem obrazu pretrvava.Dospel k nazoru ze tyhle CA moduly Conax ktere nam kabelovka dodava jsou pomale.Datovy tok pres CA modul je o neco pomalejsi nez by televize Samsung UE 40C6000 pri najezdu potrebovala.!!!!!
Rudla
 

Další

Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků