HD rozlíšení

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

HD rozlíšení

Příspěvekod Franta » čtv 14. říj 2010 13:53:46

Dnes jsem si vyzvedl dékodovací CA modul.Po zasunutí karty do štěrbiny TV Sony s DVB/C tunerem,naladím všechny programy kromě programů,které jsou v HD rozlíšení.Podle skladby a cen nabídek sítě Nej TV,bych měl naladit 9 programů v HD kvalitě,ale nenaladím.
Dále mám 2 TV LG s DVB/T tunerem a když přehodím CA kartu na tuto TV,tak naladím jenom 44 programů analog.Podle mně bych měl naladit i všech 74 digitálních programů,nebo se mýlim?
Franta
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 10. črc 2005 10:18:57

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod corpse » čtv 14. říj 2010 15:21:26

Franta píše:Dnes jsem si vyzvedl dékodovací CA modul.Po zasunutí karty do štěrbiny TV Sony s DVB/C tunerem,naladím všechny programy kromě programů,které jsou v HD rozlíšení.Podle skladby a cen nabídek sítě Nej TV,bych měl naladit 9 programů v HD kvalitě,ale nenaladím.
Dále mám 2 TV LG s DVB/T tunerem a když přehodím CA kartu na tuto TV,tak naladím jenom 44 programů analog.Podle mně bych měl naladit i všech 74 digitálních programů,nebo se mýlim?


Pokud tomu dobře rozumím jak si to napsal pak na druhé TV nemáš DVB-C tuner takže potřebuješ set top box DVB-C ne jen kartu
Uživatelský avatar
corpse
 
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. črc 2005 5:29:31
Bydliště: Třinec-Sosna

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod TOW » čtv 14. říj 2010 18:13:26

Kdybys napsal typ toho Soňáka, tak bychom možná i poradili. S LG je to tak jak psal Corpse, v TV musíš mít DVB-C tuner.
TOW
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 18. črc 2009 12:54:58

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod Franta » pát 15. říj 2010 10:41:24

Typ toho Soňáka je "Sony KDL-26S 4000".Dotazoval jsem se výrobce,který mi sdělil toto: "Tento model je vybaven tunerem pracujícím pouze v normě MPEG-2.
HD kanály jsou však vysílané v nové normě MPEG-4 a tento televizor je neumí dekodovat a zobrazuje poze pořady vysílané v normě MPEG-2".Tak nevím,asi jsem měl požadovat po kabelovce k nabídce "NAMÍSTĚ" ne CA modul ale SET-TOP-BOX typu "HD".
Co se tyká te druhé TV "LG M2362D",která má tuner DVB/T,tak v manuálu pro tento CA modul je uvedeno,že TV které mají tunery standart DVB/C,DVB/T je jejich CI rozhraní s timto modulem kompatibilní.Takže by to mělo jít podle všeho naladit. :roll:
Franta
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 10. črc 2005 10:18:57

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod TOW » pát 15. říj 2010 15:57:10

DVB-T a DVB-C jsou dvě různé věci. Pokud kabelovka vysílá v DVB-C (jako že vysílá), tak to prostě na DVB-T tuneru nenaladíš (na DVB-T jde chytit akorát pár českých kanálů). To, že v manuálu k CA modulu píšou že umí dekódovat i DVB-T je sice pěkné, ale to by nejdřív kabelovka v tom DVB-T něco zakódovaného musela vysílat :-)
TOW
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 18. črc 2009 12:54:58

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod kejNo » pát 29. říj 2010 21:31:16

Presne tak, bez DVB-C proste HD nenaladis, ikdyby jsi mel sebelepsi CA modul.
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod huitre » úte 02. lis 2010 17:22:29

Čím dál tím horší kvalita obrazu. Dneska se na TV nejde téměř dívat, neustále se to kostičkuje, dříve to v takovém rozsahu nedělalo. Poplatky účtovat TV Nej umí, ale nabízet kvalitní služby očividně ne.
huitre
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. pro 2009 10:13:13

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod Rudla » úte 02. lis 2010 20:13:12

huitre píše:Čím dál tím horší kvalita obrazu. Dneska se na TV nejde téměř dívat, neustále se to kostičkuje, dříve to v takovém rozsahu nedělalo. Poplatky účtovat TV Nej umí, ale nabízet kvalitní služby očividně ne.

Je to pravda.Treba dneska od 17.00 do 17.40 na Nova HD to byl horor.Musel jsem to prepnout na analog,protoze obraz i zvuk byl katastrofalni.Jeste pockam,ale jestli to tak pujde dal,tak ten tarif rusim....
Rudla
 

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod RTVSAT » úte 02. lis 2010 22:28:16

Tak nevím,ale tyto problémy co zde popisujete vypadají spíš na špatné propojení mezi TV a účastnickou zásuvkou (nekvalitní koax,vadná koncovka nebo kontakt).
Já to valím z účastnické zásuvky pozlaceným Goldenem do trojnásobného rozbočovače (útlum 3x3,5dB) na další tři zásuvky v bytě a od počátku vysílání v pásmu DVB-C žádný problém (tak nevím). :?:
Uživatelský avatar
RTVSAT
 
Příspěvky: 163
Registrován: ned 07. pro 2008 21:26:15
Bydliště: Sosna

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod huitre » úte 02. lis 2010 22:50:21

Propojením to být nemůže, protože zpočátku to bylo všechno v pohodě, až od včerejška je to hrůza. Na propojení s televizí se nic neměnilo. A to mají od včerejška už komerční provoz, no potěš, každá změna vede k horšímu.
huitre
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. pro 2009 10:13:13

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod Basmek » stř 03. lis 2010 6:46:54

Jak říká RTVSAT, nejprve zkontroluj připojení a pak teprve nadávej ") Mě to taky ze začátku jelo dobře, pak se obraz rozpadl, vyměnil jsem kabel, bylo to lepší, vyhodil jsem video a je to OK :)
Basmek
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 23. pro 2009 10:04:31
Bydliště: Třinec

Re: HD rozlíšení

Příspěvekod huitre » pon 08. lis 2010 10:21:38

Takže po reklamaci nekvalitních služeb mi technik kabelovky sdělil, že mají problém a nemají to ještě všechno doladěné. Tudíž problém není v propojení televize se zásuvkou, ale na straně kabelovky.Jsem zvědavý, kdy to všechno bude fungovat na 100%.
huitre
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. pro 2009 10:13:13


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků