Situace s příjmem tv progr. po 4.10.

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Situace s příjmem tv progr. po 4.10.

Příspěvekod Negro2 » pon 18. říj 2010 15:16:52

Beru říjen jako měsíc, kdy kabelovka "dává do pořádku" přechod na souběžné šíření analogově a digitálně zpracovávaných programů, ale pokud se situace u mě nezmění k lepšímu, tak počínaje listopadem budu NejTv žádat o zlepšení jejich služeb - co zatím toleruji:
1. - U digitální tv:
- Sledování i těch běžných programů nabízených steamem 1 a streamem SK je provázené častými výpadky zvuku a zastavením se obrazu nebo jeho rozpadem ... toto velmi znehodnocuje dojem ze sledovaného
programu a nutí to k přechodu na analog ...
- Sledování programů zahrnutých do streamů Discovery, Visat, Int1 a i dalších je věci náhody = vesměs jsou nedostupné !!!
- Oproti analogu je na digi tv znatelný pokles úrovně zvuku = velmi rušivé při přechodu z digi na analog.

2. - Analogová tv:
- Podstatně se zhoršila kvalita všech - diferencovaně - programů /je myšleno ne kvalitou obsahu, ale kvalitou zobrazení / ... oproti dřívějšku se u některých programů projevuje i rušení interferencí s nějakým jiným kmitočtem ...
- Prakticky nejde nahrávat na DVD record. programy od SR14 /Eurosport/ po SR29 /Nat. Geogr./ = obraz znehodnocen nějakou silnou interferenci - nepomáhá jemné doladění toho kterého kanálu na DVD rec.

S cílem vyeliminovat případný vliv poměrně dlouhého přívodu mezi zásuvkou a STB jsem dosavadní kabel nahradil novým koaxiálním kabelem = praktický nulový přínos ...
Před STB mám rozbočovač a tím větvím signál na STB + LCD TVP a druhá větev je tvořena DVD recor. + 2. tvp pro příjem jen analog. progr.
Odstranění rozbočovače = jediným "spotřebičem" je pak jen STB - logicky zlepšilo situaci, ale i pak přetrvávají nedostatky uvedené v bodě 1.

Věřím, že v listopadu - po náběhu na komerční provoz - se pak dohodnu s kabelovkou na odstranění nejen výše zmíněných - ale i dalších o kterých jsem nepsal - závad = jedná se komerční vztah, který musí zajistit kvalitní příjem sestavy digi i analog. programů šířených třineckou částí NejTv ...
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Re: Situace s příjmem tv progr. po 4.10.

Příspěvekod corpse » pon 18. říj 2010 19:13:27

Přesně to samé dělalo u mě. Včera jsem upgradoval firmware na TV a od té doby bez problému. To byla poslední možnost co mě ještě napadla jinak výměna kabelu apod bez odezvy a dřív zkušební vysílání jelo bez problému i na starém firmware. Tak nevím jestli je to náhoda, ale v neděli natrefit zrovna během pár sekund co se nahrával new firmware, že mi někdo opravil signál je asi tak pravděpodobné, jako vyhrát sportku :shock: . Ono by nezaškodilo to tady napsat ze strany KT pokud ví, že starý firmware v tv může teď po najetí na ostré vysílání které potřebuje CI slot ovlivňovat kvalitu obrazu a zvuku. Ještě to zkusím u sousedů vedle ve vchodě a pokud to bude stejné pak se dá říct, že je to jasné
Uživatelský avatar
corpse
 
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. črc 2005 5:29:31
Bydliště: Třinec-Sosna


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků