Kam se podělo HD?

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Kam se podělo HD?

Příspěvekod jari » pon 06. čer 2011 20:43:02

Dobrý den, rád bych si nechal vysvětlit jeden problém. Používám základní TV nabídku, tuším s názvem Najisto, mám televizi s DVB-T, DVD-C a do konce května jsem chytal, co jsem chytal. Včera jsem přijel z prodlouženého víkendu a programy s příponou HD nikde, tedy všechny kódované. Co to má znamenat? Může být problém u mne, nebo je to nějaký zákeřný, plíživý chvat kabelovky? Pokud ano, poohlížím se okamžitě po něčem jiném, u TV po satelitu a u internetu snad něco vykutím. Bude to možná dražší, ale jde o princip a nedovolím dál tomuto místnímu systému s malou konkurencí mě ovládat a vysávat. Bohužel je to hlavně v místních lidech tohoto regionu, namísto se ozvat, hledat konkurenci, nebýt konzervativní, je lepší přihlížet, jak ho jiní šidí, zadek mít pěkně doma v klídku a teplíčku. Njn, ta naše povaha slezská..... Podobné prostředí je pak i v tom našem The Werku a ostatních společnostech - škoda mluvit, za podstatu si můžou lidi sami.
Tedy, může mi problém s únikem HD programů někdo vysvětlit? Děkuji...
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod RTVSAT » pon 06. čer 2011 21:16:10

TADY JE VYSVĚTLENÍ :

Vážení zákazníci Nej TV,

dovolte nám, abychom vám oznámili technickou změnu v programové nabídce NAJISTO.
Dne 1.6.2011 došlo k zakódování programů vysílaných v HD režimu - (vysoké rozlišení) a polských programů, které jsou součástí nabídky NAJISTO. Tyto programy zůstávají nadále v nabídce NAJISTO a je možné je sledovat se Set-top boxem nebo CA modulem beze změny, stále za stejnou cenu. Zákazníci, kteří používají TV přijímač s digitálním tunerem bez CA modulu a chtějí nadále sledovat HD (ale i další) TV programy si musí pořídit v našich pobočkách CA modul s dekódovací kartou.

CA modul je možné zakoupit za 1 235Kč, případně si ho pronajmout za 42 Kč měsíčně. Navíc, pokud součet plateb za služby NejTV překročí celkovou cenu 220 Kč s DPH (dle platného ceníku), dostanete od nás CA modul zápůjčkou ZDARMA.

Služby je možné libovolně kombinovat, tedy je možné využít i výhodnou slevu na kombinaci služeb TV + Internet, případně i s hlasovými službami nazvané 3 play.

Detaily získáte na našich pobočkách nebo na bezplatné lince 800 944 800.

Vaše Nej TV

:evil:
Uživatelský avatar
RTVSAT
 
Příspěvky: 163
Registrován: ned 07. pro 2008 21:26:15
Bydliště: Sosna

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod jari » pon 06. čer 2011 22:11:29

Já to tušil, hoodně tušil. Tak tuhle partičku já podporovat nebudu. Skutečně mi nejde o peníze, nějaké dvě, tři stovky navíc mi neublíží, ale základ mám proto, že televizi moc nesleduju, mám ji především jako kulisu k počítači a jinak preferuju ČT2 apod. Lepší rozlišení mi však vyhovuje. Musím se někde přeptat, jak je to s tím DVB-T v Třinci. Myslím, že tady byly nějaké problémy s příjmem z Lysé a Kabelovce to ukrutně vyhovuje. Skvělá její politika a strategie, ale zákazník zase není blbec, pamatuje si. Máte někdo čerstvé zprávy, jak je to momentálně s příjmem DVB-T, nezvyšovali sílu signálu, nebo nebudou zřizovat nějaký převodník? Díky za info.
Možná to není správný názor na postup kabelovky, ale já nesnáším syčáky. Taky se mi stalo, tuším v listopadu, při nějaké jejich akci, že jsem akceptoval jejich nabídku s IP telefonií bez poplatku, ale v následující platbě se už 30 Kč objevilo. Po reklamaci se mi sice omluvili, ale vymluvili se na nového majitele, který dělal nabídku. Bez poplatku to následně bylo údajně až v tri kombinaci s rozšířenou televizí. Samozřejmě, že jsem smlouvu stornoval, vůbec ne kvůli třiceti korunám - z principu. Vím, že onen telefon má velké výhody, ale já bych ho nevyužil, důvody nebudu zveřejňovat. No, když ptáčka lapají... Kam spěje společnost, kde si lidé nechají vše vnutit? Takže suma sumárum - nespěchám s tím, ale omrknu jak je to s tou DVB-T u nás nebo nějakým satelitem a internet proberu taky. Možná prodělám, ale raději mít rovnou páteř. Uvítám nějaká doporučení jak pro TV, tak pro internet. Děkuju všem...
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod BlackDead » úte 07. čer 2011 9:47:49

Chytám DVB-T z Ostravy MUX1-3 bez problémů na anténku o výšce cca 15cm (televizní karta u NTB) AVER Volar Hybrid, síla signálu cca 93% obraz bez zaškubnutí. Lokalita Sosna
Uživatelský avatar
BlackDead
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 30. čer 2007 20:06:54
Bydliště: Kde asi...

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod jari » úte 07. čer 2011 18:24:21

to BlackDead: Díky za info. Já myslel, že signál z Ostravy na Třinec je slabý, ale vyzkouším. Sosna na tom bude podstatně líp než Lyžbice, taky fakt, že je to první patro, v podstatě pod břehem, tak tomu velké šance nedávám. Snad nějaká silnější směrová anténa, no, oťukám to :-) , dík...
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod Milkin » stř 08. čer 2011 20:23:58

jari píše:Uvítám nějaká doporučení jak pro TV, tak pro internet. Děkuju všem...


Já bych spíše doporučil satelit. Je to lepší, než mizerné DVB-T co neumí ani HD. Net mám zatím od mizerné kabelovky, zatím nemám v plánu to měnit. Taky jsem využíval ČT programy v HD, ale už to zakodovali. Tak hold musím zapínat satelit. TV nabídku nemám už dávno.
Při netu by měli bý DVB-T programy zdarma, taky je už nemám, nejedou od 1.6. To je naše skvělá kabelovka. Samé lži jak lidi nachytat.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod jari » pát 10. čer 2011 10:05:58

to milkin: Můžeš mi, prosím, doporučit konkrétně nějaký satelit? Díky...
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod Milkin » pát 10. čer 2011 18:12:53

jari píše:to milkin: Můžeš mi, prosím, doporučit konkrétně nějaký satelit? Díky...


Mám Ferguson Ariva 200 http://satelitni-prijimace.heureka.cz/f ... ariva-200/. Je to hodně funkcí za dobrou cenu. Dokonce je na prvním místě. Kartu mám od Skylink. Celkem mě to stálo cca 6 000 Kč (hliníková parabola), montáž nula, dal jsem si to sám.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod jari » sob 11. čer 2011 15:45:32

Omrknu to, díky, bude to nejspíš dobrá cesta, jak se pozvolna odpoutat od nenasytných predátorů. Co ještě tak fičí kromě Skylinku?
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod jari » sob 11. čer 2011 17:18:44

to milkin: Chtěl bych si ujasnit tu nabídku od Skylinku: Abych chytal základní nekódované programy české a slovenské TV, v tom ČT HD, Nova HD (bez dalších poplatků), musím si k přístroji od společnosti koupit kartu Skylink Standard HD za 2199 Kč a k ní ještě jakoby kartu Skylink ČT za 1400 Kč. Tzn. přístroj plus karta v hodnotě 3599, rozumím tomu správně? Díky...
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod Milkin » sob 11. čer 2011 20:42:04

jari píše:to milkin: Chtěl bych si ujasnit tu nabídku od Skylinku: Abych chytal základní nekódované programy české a slovenské TV, v tom ČT HD, Nova HD (bez dalších poplatků), musím si k přístroji od společnosti koupit kartu Skylink Standard HD za 2199 Kč a k ní ještě jakoby kartu Skylink ČT za 1400 Kč. Tzn. přístroj plus karta v hodnotě 3599, rozumím tomu správně? Díky...


Stačí jen jedna karta, já kupoval taky tu HD. Možná by stačila i ta standart za 1 999. HD programy (placené) jednou jen stejně ty zkušební 3 měsíce, pak už to je stejné.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod jari » ned 12. čer 2011 16:15:22

OK, díky moc. Píšeš, že tě to vyšlo na 6000 Kč, co máš tedy navíc, když karta - kolem 2 000, přístroj 2 500, takže ta parabola a příslušenství, jo?
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod falcon » stř 15. čer 2011 15:28:53

Z uvedeného textu o zakódování HD kanálů vyplývá, že pokud máte internet (tedy platíte více než 220,-) dostanete dekoder (CA modul) zdarma. Tento pouze zapojíte do TV a můžete dále sledovat HD kanály.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod jari » pon 27. čer 2011 16:49:43

V tomto případě to náplast je, ale není pro všechny. V každém případě zůstávám při svém názoru na praktiky KT.
jari
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 21. pro 2006 8:04:09

Re: Kam se podělo HD?

Příspěvekod Milkin » pon 27. čer 2011 19:02:00

jari píše:V tomto případě to náplast je, ale není pro všechny. V každém případě zůstávám při svém názoru na praktiky KT.


Není to náplat. HD programy mi jely, ted nejedou. Musel bych si zaplatit TV nabídku a to nechci. Nic vám zadara nedají, je to nesmysl.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron