Hybrid set top box - problém s nahráváním

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Hybrid set top box - problém s nahráváním

Příspěvekod peter » sob 09. čer 2012 13:11:48

Zdravím všechny,
opět bych potřeboval poradit. Mám HD hybrid set top box. Vše funguje správně až do doby, kdy připojím flash disk. Mám 4GB a zkoušel jsem oba sloty.
1. problém: při spuštění nahrávání nemohu přepínat na většinu ostatních programů. Prostě jsou zešedlé jakoby nefunkční.
2. problém: při přehrávání nahrávky se často stává, že se celý set top box sekne, restartuje a nabíhá jako kdyby vypnul proud. Zejména pokud si dovolím posunout záznam na časové lince.
Je možné, že by to mělo problém utáhnout flash disk?? Byl by lepší ext. HDD s vlastním napájením? Funguje to takto blbě na každém set top boxu nebo pouze mně?
Předem díky za odpovědi.
peter
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 01. úno 2011 16:03:25

Re: Hybrid set top box - problém s nahráváním

Příspěvekod peter » sob 09. čer 2012 19:09:01

A ještě jedna věc... Když zapnu časový posun, tedy že sleduji TV vysílání s posunem oproti reálnému vysílání, asi po pěti minutách se to začalo sekat a posun se vypnul a já opět sledoval reálné vysílání. Takže ani tato funkce spojená s nahráváním nejde vůbec využít.
Vyzkoušel jsem i druhou flashku, ale tím to není.
peter
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 01. úno 2011 16:03:25

Re: Hybrid set top box - problém s nahráváním

Příspěvekod Luki » pon 11. čer 2012 13:51:26

Zdravim.
K bodu 1: STB ma pouze 1 tuner, tzn lze sledovat pouze kanaly v multiplexu nahraveneho programu.
K bodu 2: pomuze asi aktualizace firmware v STB, musite donest v pracovni dobe na KT, popr zavolejte 558 998 111 pro domluvu.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 10. črc 2005 8:13:11
Bydliště: tutaj

Re: Hybrid set top box - problém s nahráváním

Příspěvekod peter » pon 11. čer 2012 14:45:20

Díky za odpověď!
Ten set top box mám týden. Paní mi při předání řekla, že je tam nainstalován aktuální firmware a že je set top box plně připraven k použití, včetně naladění. Ublížím tomu, když dám set top box do továrního nastavení??
peter
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 01. úno 2011 16:03:25

Re: Hybrid set top box - problém s nahráváním

Příspěvekod Luki » úte 12. čer 2012 11:01:31

Tak fw bude aktualni, tovarni reset vymaze komplet nastaveni a programy.
Zkouseli jsme vsechny popsane funkce na flash 32GB a 16GB, vse jede OK.
Zkuste jeste jinou flashku popr externi HDD, jestli budou problemy pretrvavat, doneste STB a flashku na KT, technik odzkousi, problem muze byt primo v hw STB.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned 10. črc 2005 8:13:11
Bydliště: tutaj

Re: Hybrid set top box - problém s nahráváním v jednom muxu

Příspěvekod peter » úte 12. čer 2012 13:32:27

Moc si cením snahy mi pomoct, ale je to jinak.
Trochu jsem se tomu dnes věnoval více a zkoušel opakovaně nahrávat. A na co jsem nepřišel?
Tak flash disky mám v pořádku. Probém asi bude v muxu, který obsahuje kanály Spektrum, Spektrum Home, Nat. Geog. atd. U těchto kanálů jsou problémy s nahráváním. Během přehrávání záznamu se po 10 minutách přehrávání samo zastaví a přepne se na TV nebo se sekne obraz a set top box nejde vůbec ovládat (nutno restartovat nebo se po nějaké době restartuje sám). V případě posunutí času dopředu a poté o nějaký čas nazpět se set top box ve většině případů zcela "zasekne".
Když jsem zkoušel nahrávat z muxu kde jsou ČT kanály a to i ČT HD, vše v pořádku. Nic se neseká, nahrávku lze ovládat, posunovat čas. Totéž platí náhodně i pro nahrávky z TV Noe. Chyba tedy asi nebude v set top boxu jako takovém, ani ve flash discích, ale nějak je to spjato s daným multiplexem.
Prosím tedy vyzkoušejte 10 min. dlouhou nahrávku ze Spektrum Home a pak si ji zkuste přehrát a trošku si poklikat na časové přímce.
peter
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 01. úno 2011 16:03:25

Re: Hybrid set top box - problém s nahráváním

Příspěvekod peter » stř 13. čer 2012 7:03:20

... a ještě dodatek. Během včerejšího odpoledne, poté co byl set top box zapnutý asi 2 hod. se během sledování TV zastavil obraz, všechno zamrzlo. Minutu nešlo dělat nic a poté se sám restartoval. Totéž se zopakovalo večer po cca 3 hodinách provozu s tím, že jsem jej musel restartovat vypínačem vzadu sám. K zamrznutí došlo bez předchozího klikání ovladačem. Jen jsem se díval na fotbal. Rád bych set top box přinesl. Mohu se domlouvat přímo s Vámi? Můžeme dále komunikovat přes e-mail? don.p.patron@seznam.cz
Předem moc díky...
peter
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 01. úno 2011 16:03:25


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron