Kvalita signálu

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Kvalita signálu

Příspěvekod Fila » sob 07. dub 2007 19:18:19

Koupil jsem si LCD TV, myslím, že celkem kvalitní a projevily se mi neduhy v kvalitě signálu analogových stanic, zejména ČT 1 a Nova, ale i ostatní stanice tohoto typu jsou nekvalitní.Mám dotaz jestli se s tím něco dá dělat, jestli se mám snažit o nějaké kroky u techniku v KT Třinec.Děkuji za případné názory.
Fila
 
Příspěvky: 68
Registrován: sob 13. led 2007 15:02:41
Bydliště: Třinec-Terasa

Příspěvekod BOBAX » sob 07. dub 2007 20:33:18

Zkus si dát do pořádku kabely a koncovky. Obecně: analog na Plasmě nebo LCD je tragédie. Je to dáno technologií, kde se musí obraz přepočítávat, takže dochází k degradaci. Bohužel ani DVD zrovna nenadchne. Zkus si půjčit set-top-box určený na kabelové vysílání a porovnej digitální signál co je na kabelovce s analogem. Bohužel je tam asi jen 6 nebo 7 programů, které jedou v digitálu. Možnost by mohl být satelit. Pokud se spojíš se správnými lidmi, tak budeš mít velký výběr :wink:
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Re: Kvalita signálu

Příspěvekod MALLORQUIN » sob 07. dub 2007 22:55:57

Fila píše:Koupil jsem si LCD TV, myslím, že celkem kvalitní a projevily se mi neduhy v kvalitě signálu analogových stanic, zejména ČT 1 a Nova, ale i ostatní stanice tohoto typu jsou nekvalitní.Mám dotaz jestli se s tím něco dá dělat, jestli se mám snažit o nějaké kroky u techniku v KT Třinec.Děkuji za případné názory.


Sám se potýkám se stejným problémem u tv stanic Nova a Čt 1. Popiš prosím podrobně typ poruch, či jiných nedostatků v kvalitě signálu...
BdDnsDsSdPT
Uživatelský avatar
MALLORQUIN
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 09. črc 2005 22:54:01
Bydliště: 3nec

Příspěvekod MALLORQUIN » sob 07. dub 2007 23:03:15

BOBAX píše:Zkus si dát do pořádku kabely a koncovky. Obecně: analog na Plasmě nebo LCD je tragédie. Je to dáno technologií, kde se musí obraz přepočítávat, takže dochází k degradaci. Bohužel ani DVD zrovna nenadchne. Zkus si půjčit set-top-box určený na kabelové vysílání a porovnej digitální signál co je na kabelovce s analogem. Bohužel je tam asi jen 6 nebo 7 programů, které jedou v digitálu. Možnost by mohl být satelit. Pokud se spojíš se správnými lidmi, tak budeš mít velký výběr :wink:



Dovolím si tvrdit, že na těchto problémech se kabeláž a koncovky v tomto připadě nepodílejí tak výraznou měrou. Po výměně kabelů sice došlo k částečnému zlepšeni, ale jen u některých programů.
BdDnsDsSdPT
Uživatelský avatar
MALLORQUIN
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 09. črc 2005 22:54:01
Bydliště: 3nec

Kvalita

Příspěvekod Fila » ned 08. dub 2007 9:21:41

Kvalita obrazu je rozostřená, když jsou tmavé scény tak jde vidět přes celou obrazovku jakousi mřížku a to jsem už vyměnil koaxial za kvalitní 2x stíněný, dle prodávajícího vhodný pro LCD TV.
Fila
 
Příspěvky: 68
Registrován: sob 13. led 2007 15:02:41
Bydliště: Třinec-Terasa

Příspěvekod MALLORQUIN » ned 08. dub 2007 9:47:48

Ano, je to přesně stejný typ poruch, který se zobrazuje na mém LCD Samsung LE26R71B u programů Nova a ČT1. Skutečností ovšem je, že tyto poruchy v příjmu tv signálu se začaly vyskytovat přibližně dva měsíce zpět. Do té doby byl tv signál na všech programech přibližně na stejné úrovni.
BdDnsDsSdPT
Uživatelský avatar
MALLORQUIN
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 09. črc 2005 22:54:01
Bydliště: 3nec

Re: Kvalita

Příspěvekod BOBAX » ned 08. dub 2007 9:53:34

Fila píše:Kvalita obrazu je rozostřená, když jsou tmavé scény tak jde vidět přes celou obrazovku jakousi mřížku a to jsem už vyměnil koaxial za kvalitní 2x stíněný, dle prodávajícího vhodný pro LCD TV.


Ta mřížka není normální. Zkus se kontaktovat s nějakým servismanem, ať zjistíte jestli je to signálem nebo zobrazovadlem. Jinak reklamace. Viděl jsem plasmu, která zase měla ve světlých scénách červené, široké pruhy - skončilo to reklamací.


MALLORQUIN: píšeš správně, že kabely a koncovky zlepší obraz jen částečně. Víc pro to udělat nemůžeš. Zobrazovadla předstihla vysílaný signál. Můžeš z toho a pro to udělat pouze maximum. Nic víc. Proto ještě čekám. Byl bych rád, kdyby to bylo max. 5 let.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Re: Kvalita

Příspěvekod Fila » ned 08. dub 2007 9:58:27

Ta mřížka není normální. Zkus se kontaktovat s nějakým servismanem, ať zjistíte jestli je to signálem nebo zobrazovadlem. Jinak reklamace. Viděl jsem plasmu, která zase měla ve světlých scénách červené, široké pruhy - skončilo to reklamací.


No ale ta mřížka je jen u těch dvou zmíňovaných programů/ČT1 a Nova/.Je pravda, že kolega má taky stejnou TV, ale české programy přijímá přes satelit a je v pohodě.S ohledem na ty dva programy to bude asi problém v kabelovce.


:twisted:
Fila
 
Příspěvky: 68
Registrován: sob 13. led 2007 15:02:41
Bydliště: Třinec-Terasa

Příspěvekod BOBAX » ned 08. dub 2007 10:04:30

Tak v tom případě kabelovka.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod MALLORQUIN » ned 08. dub 2007 13:00:02

BOBAX píše:Tak v tom případě kabelovka.


Řešením těch poruch na Nově a ČT1 se p. Turek z KtT, na můj podnět zabývá přibližně 10 dnů...


PS:
Ta zobrazovaná mřížka je součástí příjmaného signálu... na jiných jak zminěných programech se nevyskytuje!
BdDnsDsSdPT
Uživatelský avatar
MALLORQUIN
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 09. črc 2005 22:54:01
Bydliště: 3nec


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník