Digitalní vysílaní naKTT a televize LCD

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Digitalní vysílaní naKTT a televize LCD

Příspěvekod usama » úte 27. lis 2007 12:37:36

Mám 12 let starou televizi v dohledné době bych chtěl koupit LCD třeba toho Samsunga za 20tis.Mužete mi poradit zda je tato televize vhodná je dost kvalitní signál a rozlišení pro uhlopříčku 80cm kontrast 7000:1 jas 550 atd. a bude na kabelovce dost kvalitní signal pro takovou televizi nebo jaka televize bude vhodná pro digitalní vysílání na kabelovce,přiznám se že s těch systémů co je co a na co už jsem jelen.U prodejců se pravdivé odpovědi člověk nedočka jelikož každý chce prodat.Predem děkuji za radu USAMA
usama
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27. lis 2007 12:05:36
Bydliště: Bystřice 1185

Příspěvekod Bobo » úte 27. lis 2007 16:53:24

technologie LCD je prekonana, jsou to jen drahe stroje, ktere se prodavaji jen diky obrovskym penezum vynalozenym na vyzkum

pokud bych uvazoval o koupi drahe obrazovky, trval bych na technologii LEP nebo OLED, ktere vytvareji obraz z diod prislusne barvy
Uživatelský avatar
Bobo
 
Příspěvky: 308
Registrován: sob 09. črc 2005 23:44:26

Příspěvekod Parda » úte 27. lis 2007 18:25:39

Mrkni tady http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... lanky&id=3 možná najdeš pár odpovědí na své otázky.

Srovnání LCD X Plazma http://www.plazma-lcd.cz/cz/

For Bobo: technologie jde dopředu o tom není pochyb, ale jak sám píšeš "pokud bych uvazoval o koupi drahe obrazovky" já bych teď rozhodně ještě vyčkal až i tá nová technologie více zdomácní a bude za přijatelnější peníz. No a na ten vyčkávací čas bych s klidem koupil LCD nebo plazmu. PS:ten tvůj blikající obrázek mě přivede k Chocholouškovi :roll:
Uživatelský avatar
Parda
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 10. črc 2005 9:48:21

4 Bobo

Příspěvekod R.O.S.I » úte 27. lis 2007 18:48:45

Bobo píše:technologie LCD je prekonana, jsou to jen drahe stroje, ktere se prodavaji jen diky obrovskym penezum vynalozenym na vyzkum

pokud bych uvazoval o koupi drahe obrazovky, trval bych na technologii LEP nebo OLED, ktere vytvareji obraz z diod prislusne barvy
muhehe tuhle zaklinaci formulku o odvarenych LCD mas asi natrenovanou....uz jsem ji tady jednou cetl na megasilenem foru pro CS :D doufam ze nejsi tak naivni a nemyslis si, ze nove technologie se vyvijeji tak nejak samy(evoluce), bez "obrovskych penez vynalozenych na vyzkum", ze ne? nebo jo?
Uživatelský avatar
R.O.S.I
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 18. srp 2005 15:45:33

Příspěvekod Bobo » úte 27. lis 2007 19:34:42

jasne, pro movite je volba jasna, utratit nekolik desitek tisic za LCD a cekat na zdomacneni OLEDU, pote si koupit dalsi a dalsi...

OLEDY jsou ultratenke obrazovky, ktere jsou jiz pro trh vyvinuty, spotreba je mensi az o 40%, ma podstatne vyraznejsi barvy, vyssi kontrast, odezvu...prenos dat je 1000x rychlejsi nez u LCD!

zalezi na kazdem, cemu da prednost

doufam ze nejsi tak naivni a nemyslis si, ze nove technologie se vyvijeji tak nejak samy(evoluce), bez "obrovskych penez vynalozenych na vyzkum", ze ne? nebo jo?

kde jsem rekl, ze vyzkum technologii nestoji prostredky?Jsou to neskutecne miliardy dolaru, ktere proudily do vyvje LCD a PLASMY, proto se stale nabizeji a prodavaji
Uživatelský avatar
Bobo
 
Příspěvky: 308
Registrován: sob 09. črc 2005 23:44:26

Příspěvekod BOBAX » úte 27. lis 2007 22:01:13

Než se stane Oled běžný, tak možná budou už laserové Tv běžnějsí. Kdybych měl pořád čekat, tak se nedočkám. Proč se to asi jmenuje spotřební elektronika?
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

re Bobo

Příspěvekod R.O.S.I » úte 27. lis 2007 22:24:45

Nic ve zlem, ale tvuj prispevek vyznel tak, ze LCD je nejblbejsi technologie na svete do ktere nemelo nikdy cenu investovat...pripadlo mi to jako, ze je lepsi sedet u kulate CRT obrazovky s vybledlyma barvama nez si koupit to co je zrovna na trhu nejlepsi. Podobna situace byla nedavno s plasmou, taky to byl hit a ted je zastarala. Ty nove "hracky" o kterych mluvis jsou v plenach a az se dostanou do prodeje, tak urcite nebudou levne, spis bych si tipnul, ze budou ukrutne drahe. Kdybych furt premyslel nad tim jestli za rok nebude neco lepsiho na trhu, tak peru ve virivce. Jak napsal Bobax - je to spotrebni elektronika.
Uživatelský avatar
R.O.S.I
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 18. srp 2005 15:45:33

Příspěvekod BOBAX » úte 27. lis 2007 23:08:13

Nevím ... ale zatím co jsem viděl a co se mi snažili nakukat prodavači, kde pletli 5 přes 9 jako Mpeg2 a Mpeg4 ... Zatím skutečně nejsem nadšený z digi vysílání. Chyba se stala, že není do zákonu o Digi vysílání zakomponovaný minimální datový tok. Asi to bude znít hodně divně, ale Lcd a Plasmy se mi líbí ( designově ), chtěl bych ji, ale byl bych spokojený, kdyby mi skutečně hrála aspoň jako CRT. Ten šum v obraze, to se fakt nedá. To, že je v rohu nějaké Tv napsáno HD a barvy jsou slité ... co na to říct ... Moje představa je, že se budu dívat na rozpohybovanou fotku, a ne na mazanice. Nerad bych se dostal do situace, že budu trapně chválit něco, jenom proto, že to za ty prachy přece musí hrát.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

slovo do pranice

Příspěvekod usama » stř 28. lis 2007 20:18:32

Toz chlapi oba máte pravdu prachy jsou v tom obrovské takze muj nazor je stejný 100HHz mají prostě pořád kvalitní obraz LCDčkám pořád ještě chybí krůček k dokonalosti plazmy jsou drahé a spolehlivost spotřeba a vydrž nic moc takže si koupím středně dobré LCD a bude to je pravdou že za 2 možná 5 let to bude zastaralé ale noaco přesně jak bylo řečeno jak by člověk čekal vždy jen na nove technologie tak tak běhá kolem baraku s krystalkou.Mít doma jen to nejlepší je krásná představa ale zas to je jen o prachách Tož chlopi cus
usama
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27. lis 2007 12:05:36
Bydliště: Bystřice 1185


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron