Digitalizace

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Příspěvekod Lyso » ned 10. srp 2008 20:30:49

divej, ja nevim jak na tom je v dnesni dobe technika s televizi, zajmam se prevazne o pocitacovou technologii, ale na koaxu je tusim limit 10MB a navic pokud na koaxu jede IP telefonie, Televize a internet najednom, tak tech 10MB by nebylo skoro vubec stabilni a navic odezva koaxu je asi 10x vetsi nez od opticke site, kdyz si to znasobis poctem lidi kteri jsou pripojeni na jeden koax ( pochybuju ze ke kazdemu klientovi vede jeden drat ) tak se mozna kvalita preneseni snizuje ...

Mas pravdu i s koaxem se daji delat divy ale kdyz si to vezmes co vsechno jede na tech koaxialech tak i tak to je docela dost, opticky kabel dokaze prenest obrovsky vetsi hustotu dat za jednu sekundu nez koax ...

ale mas pravdu znamenalo by to mozna rozkopane chodniky a ulice ... ale zase na druhou stranu spousta lidi by to uvitalo, protoze mit rychlejsi a stabilnejsi internet, kvalitenejsi televizi a to vse rychle a bez problemu, to by bylo super :) ... ja hodnotim tuto ,,neuskutecnitelnou zmenu" z pohledu zakaznika internetovych sluzeb, kde kabelovka bohuzel v dnesni dobe krapet zaostava a prechod na optiku by zase postavil vse na nohy a kabelovku do prednich pricek poskytovatelu internetu .) ...


s tou IPTV jsem to nevedel dik za informaci, ale i tak tohleto by se dalo prekousnout napr tim ze nekteri uzvatele by mneli za priplatek IPTV a nekteri by mneli Digitalni televizi se settopboxem :) ... variant je spousta jen nejsou na ne urcite penize no protoze kdyby byli tak verim tomu ze uz to davno je ...
Uživatelský avatar
Lyso
 
Příspěvky: 496
Registrován: pát 05. kvě 2006 14:12:50

Příspěvekod Návštěvník » ned 10. srp 2008 21:33:39

Asi takhle - 10Mbit limit je neco jineho, je to limit pro stare koaxove LAN. Kabelovka podle EuroDOCSIS umi jet az 50Mbit + k tomu cca 30 kanalu analogove TV (telefon je prd, ten zere 64kbit). Z technickeho hlediska neni problem navysit rychlost. Co je problem je interni infrastruktura routeru kabelovky - ta podle mne zpusobuje aktualni problemy se stabilitou a pingy. Koax nebo optika - to je jedno, oboji ma ping pod 1ms a 100% stabilitu (tim myslim interni vedeni klient - centrala providera).

Proste pochop, ze problemy nejsou v teto chvili v tech kabelech, ty maji porad velkou rezervu. Problemy jsou v lidech v kabelovce, kteri nechteji/nemuzou nabizet lepsi sluzby. Treba UPC ma v teto chvili standardni tarify az 20Mbit na koaxu.

Co se tyka IPTV - IPTV ma taky settopbox. IPTV je nouzovka, ktera se pouziva tam, kde nechodi normalni kabelovka. IPTV rozhodne NENI to, ze si pustis telku na PC, tak to nefunguje, vse je tezce sifrovane a desifruje to jedine ten settopbox. Free IPTV si nikdo za soucasne legislativy nemuze dovolit. A never tomu, ze IPTV ma vyssi kvalitu, jak IPTV tak DVB-C je schopne dosahnout naprosto stejne kvality (zalezi jenom na tom, co tam kabelovka pusti) s tim, ze DVB-C je vyhodnejsi z jinych duvodu (btw nektere nove telky maji uz zabudovany DVB-C tuner, takze k nim STB neni treba). IPTV ma proti DVB-C jedinou sluzbu navic a to je online videopujcovna, nic vic navic neumi.

Jinak pokud mluvime o kvalite signalu, tak v podstate neni kde brat. V cestine jsou v HD snad jenom tri kanaly, nic vic (Eurosport HD, Filmbox HD a HBO HD - Nova testovala, ale aktualne to z financnich duvodu zabalila, CT taky neco testuje)
Návštěvník
 

Příspěvekod m+m » úte 12. srp 2008 8:24:24

Znova opakuji Problémy jsou ani vy se neumíte dohodnout a co ostatní účastníci KT, proto opakuji i kdyby to bylo až na rok "KLÍDEK!" Very Happy Pokud vím problémy z digi .jsou všude. Pokud by to nebylo lepší než analog tak by každý vyskakoval 1,20 Tak je nechte pracovat až to bude tak se to určitě (účastníci KT) dovíme jako první.Konec konců pokud vím vysílání bude i v analogu tak vo co go?.
Uživatelský avatar
m+m
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 02. pro 2005 17:58:01
Bydliště: Třinec-Lyžbice

digitalizace

Příspěvekod cy84 » sob 27. zář 2008 15:29:03

ahoj lidi nemohl by mi nekdo prozradit kdo ma ten set top box jake kanaly jde na nem chytnout teda naladit, uvazuji o koupi nebo o pronajmu set top boxu, jestli mi to bude k necemu nebo mam zustat u analogu....diky.
cy84
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 01. bře 2008 13:40:06

Příspěvekod Návštěvník » sob 27. zář 2008 20:02:07

Počkej si na podzimní akci.
Návštěvník
 

Příspěvekod milhaus » pon 10. lis 2008 21:26:00

Zdravim,prosim vas mužete mi teda někdo z vás poradit co si mam teda koupit?Uvažuji o koupi tv,uhlopřička tak 108 a nevim jestli jid do plasmy a nebo do LCD
milhaus
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 22. říj 2008 21:45:30
Bydliště: Bystřice

Příspěvekod TOW » úte 11. lis 2008 6:32:15

milhaus píše:Zdravim,prosim vas mužete mi teda někdo z vás poradit co si mam teda koupit?Uvažuji o koupi tv,uhlopřička tak 108 a nevim jestli jid do plasmy a nebo do LCD

Koukni na www.tvfreak.cz na forum, je tam na toto tema celkem obsahla diskuze (a priprav se na to, ze nedostanes jednoznacnou odpoved :-)
TOW
 

Příspěvekod IREK » úte 11. lis 2008 19:08:09

Jednoznačně plazmu 8)

milhaus píše:Zdravim,prosim vas mužete mi teda někdo z vás poradit co si mam teda koupit?Uvažuji o koupi tv,uhlopřička tak 108 a nevim jestli jid do plasmy a nebo do LCD
IREK
 

Předchozí

Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků