Digitalizace

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Digitalizace

Příspěvekod Milkin » úte 22. led 2008 23:12:57

Jak pokračujete s digitalizací? Už jsou nějaké bližší údaje? V minulém TM (č.419) se mělo posílat dotazy ohledně digitalizace. Ale v čísle 420 nic nebylo.
Už se ví, kdy to bude? A kolik bude cena, jaké budou programy v obou nabídkách. Pojede i internet na TV obrazovce?
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Příspěvekod kubajs01 » stř 30. led 2008 22:23:11

Při hledání jsem našel tohle:

http://www.digizone.cz/aktuality/hdtv-z ... edia-iptv/

avšak nic přesnějšího tam uvedeno není.
Taky by mě zajímalo, které programy už KT vysílá digitálně a jaký je datový tok?
Má vůbec cenu investovat v Třinci do LCD popřípadě Plasmových televizorů??
:roll:
kubajs01
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. led 2008 22:01:45

Příspěvekod BOBAX » stř 30. led 2008 23:07:33

Co vím a pokud máš set-top-box (C) tak experimentálně jede asi 30 porgramů. Analog i při té bídě není na plazmě horší než SD vysílání.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod Milkin » čtv 31. led 2008 16:42:48

Když už KTT vysílá digitálně, tak proč se o tom nikde nepíše. Set-top-box (C) ten se přece nedá běžně koupit, to nabízejí jen kabelovky pokud se nepletu.
Uživatelský avatar
Milkin
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 10. črc 2005 14:56:52
Bydliště: Třyněc - Terasa

Příspěvekod BOBAX » čtv 31. led 2008 21:28:33

Milkin píše:Když už KTT vysílá digitálně, tak proč se o tom nikde nepíše. Set-top-box (C) ten se přece nedá běžně koupit, to nabízejí jen kabelovky pokud se nepletu.


V některém magazínu právě o tom byla zmínka. Jinak má být nějaký "průvodce" digitalizací uveřejňován na plotkořu (magazín KTT :) ).
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

digital

Příspěvekod Fantomas » pát 30. kvě 2008 21:39:24

Jak je daleko digitalizace? A jaké programy jde přes digital naladit?
Fantomas
 

Příspěvekod m+m » čtv 07. srp 2008 14:00:48

Ale pánové klídek :D Pokud vím problémy z digi .jsou všude. Pokud by to nebylo lepší než analog tak by každý vyskakoval 1,20 Tak je nechte pracovat až to bude tak se to určitě (účastníci KT) dovíme jako první.Konec konců pokud vím vysílání bude i v analogu tak vo co go?.
Uživatelský avatar
m+m
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 02. pro 2005 17:58:01
Bydliště: Třinec-Lyžbice

Příspěvekod Negro2 » sob 09. srp 2008 15:24:12

Ptáš se o co jde - o toto:
Když tě situace přinutí pořídit si nový televizor, tak tím novým bude určitě LCD neb plazma ... a tak tomu bylo u mne.
Pořídil jsem si LCD tel. s 37" úholpříčkou a když jsem ho napojil na KT, tak jsem nevěřil svým očím - v důsledku jiného rozlišení stínítka /768 bodů na rozdíl od 625 či použitelných jen 575 řádků u PALu/ je obraz neostrý a myslím, že si budu na něj hodně dlouho zvykat a litovat, že jsem se zbavil CRT z OVP.
U syna, který bydlí na vesnici a který má rumunskou digitv jsem měl možnost porovnat, jak obraz získaný přes tento systém je kvalitní na LCD televizoru oproti tomu analogovému !!!
Bylo by asi nejen mnou uvítáno, kdyby KT začala s distribucí DVB-S septtopboxů.
V tisku je uváděno, že UPC již tento problém úspěšně zvládla - je ovšem třeba vidět i to, že UPC je oproti KTT mamut a má neskonale větší možností , než naše KT.
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Návštěvník » sob 09. srp 2008 21:31:09

Negro2 píše:
Bylo by asi nejen mnou uvítáno, kdyby KT začala s distribucí DVB-S septtopboxů.


Asi jde o menší nepřesnost. Jedná se o DVB-C. Na SD vysílání se LCD nehodí, případně by se muselo jít do o hodně vyšší cenové kategorie. Plazma je na tom lépe. Když jde o větší peněžní výdaj, tak by si měl zákazník něco sám nastudovat a nedat na něčí plácání.
Návštěvník
 

Příspěvekod Negro2 » ned 10. srp 2008 7:37:28

... ujela mi ruka a napsala u septtopboxu S místo C ... omlouvám se ...
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Příspěvekod TOW » ned 10. srp 2008 8:11:34

Negro2 : smozřejmě, na SD bude mít CRT lepší obraz, ale je třeba vzít v úvahu jednu věc - u LCD či plazmy strašně záleží na tom, jak dobrá je elektronika pro zpracování obrazu - u kvalitních modelů je i analogový obraz koukatelný ale pokud si někdo koupil levný šunt, tak smůla. Btw globálně DigiTV má děsný digitální blivajz, pokud srovnávat se satelitem, tak s ČT z CzechLinku
Co se týká digitalizace - pokud by to vzali stejným stylem jako UPC, tak je bojkotuju, karty párované s STB (a tedy nemožnost použít jiný STB) jsou svinstvo, stejně tak příplatek za druhý STB do domácnosti je dost krutý (a bez něho druhou telku nerozjedeš)

Anonym : tvrdit, že plazma je na tom u SD líp než LCD je dost odvážné. Celkově je srovnání LCD - plazma na dloouhou diskuzi, každá technologie má své plus a své mínus, ale ve stejné cenové relaci a se stejným rozlišením panelu mají obě s SD zhruba stejné problémy (levné plazmy díky nízkému rozlišení panelu SD zobrazujou líp, ale tam zas majitel zapláče když náhodou pustí HD)
TOW
 

Příspěvekod Návštěvník » ned 10. srp 2008 9:36:40

TOW: jsem velmi opatrný ve svých formulacích. Dá se říci, že si nechávám zadní vrátka, abych mohl své názory korigovat. Když si to znovu pořádně přečteš, tak zjistíš, že jsem si nechal dost velký prostor. Takže k věci: Měl jsem na naší kabelovce možnost sledovat LCD, které bylo FULL 1920x 1080, Samsung a to bylo skutečně FUJ. Kdo by tvrdil něco jiného tak je *UJ :) . Lépe na tom byla LCD s rozlišením 1366x768 (LG). Už jsem si proklepnul i digitální vysílání na KTT. Jako kritický divák obsah neovlivním :D, ale co mě mrzelo nejvíc (KTT za to nemůže) je datový tok jednotlivých poskytovatelů... Plazma je na tom skutečně lépe. Jinak srovnávat řádky a pixely skutečně nejde, protože jsou to naprosto jiné veličiny a technologie. Pokud bychom srovnávali 2 TV ve stejné cenové kategorii, stejné vzdálenosti a úhlopříčky, tak bychom s testem rychle skončili. Na tv si pouštím filmy v HD z notebooku a klidně se vsadím, že nepoznáš TV s FULL nebo HD rozlišením a jestli je to plazma nebo LCD. Zkušený pozorovatel to pozná, protože LCD má méně přirozené barvy ( působí to jako omalovánky ), ale je to takové příjemné. A pak plazma má hloubku obrazu a působí přirozeně. Osobně doufám, že obě technologie nejsou vyčerpány. Oled, kdoví kdy bude běžně k dostání a laserové TV mají být už tento podzim. Pro patologické hráče her je určitě lepší LCD.
Návštěvník
 

Příspěvekod Návštěvník » ned 10. srp 2008 10:11:54

anonymous : Vždyť to říkám, záleží na elektronice. V tom se od sebe dost liší i jednotlivé modely jednoho výrobce :-) Jinak ze 3m HD od HD ready nepoznám, z metru jo :-)) Vzhledem k tomu, že to mám nakoukané, plazmu od LCD poznám vždycky, a s velice velkou úspěšností i jednotlivé LCD technologie (no, VA a IPS je problém poznat, to přiznávám :-) Osobně doma zatím zůstávám na CRT a doufám, že OLED bude brzy v použitelné podobě. Jinak dneska je těžký mainstream LCD, plazmy jdou pomaličku neznatelně ale jistě do kytek (respektive do HiEndu), jdou s podílem na trhu dolů - problém není v kvalitě zobrazení ale v tom, že na nich výrobci nemají skoro žádný zisk, vyrobit LCD je o dost levnější než vyrobit plazmu (nemluvě o tom, že plazma pod 37" je problém). A plazmu už není moc kam vyvíjet, LCD ještě nějaký prostor na vývoj má.
Návštěvník
 

Příspěvekod Lyso » ned 10. srp 2008 16:21:50

Pravda no :( je rozdil se divat na DVD film na nove LCD televizi ktera je s DVD pripojena pres HDMI kabel nez se divat na film na nove ...

Kabelovka by udelal nejlip kdyby natahla vedle stavajicich koaxialu opticke kable a to by se potom mohly dit veci :) internet 10x rychlejsi a stabilnejsi, Televize kvalitnejsi nez s pomoci nejakeho Set-top boxu, mozna i IP TV kdo vi :D , jen zijeme v trinci ne v Sci-fi a na tady tohleto bude trinec cekat mozna takovych deset let ....
Uživatelský avatar
Lyso
 
Příspěvky: 496
Registrován: pát 05. kvě 2006 14:12:50

Příspěvekod TOW » ned 10. srp 2008 19:22:10

Lyso píše:
Kabelovka by udelal nejlip kdyby natahla vedle stavajicich koaxialu opticke kable a to by se potom mohly dit veci :) internet 10x rychlejsi a stabilnejsi, Televize kvalitnejsi nez s pomoci nejakeho Set-top boxu, mozna i IP TV kdo vi :D , jen zijeme v trinci ne v Sci-fi a na tady tohleto bude trinec cekat mozna takovych deset let ....


Omyl, omyl, omyl - i na tom koaxu se daji delat celkem divy. Internet tam ma tusim technicky limit 40Mbit. Co se tyka TV, tak tam neni vuubec ale vuubec zadny rozdil v kvalite mezi koaxem a optikou. Z meho hlediska jako uzivatele je rozhodne lepsi DVB-C nez IPTV. Nevim, jestli znas technicke pozadi, ale settopboxy jsou u veho, jak u IPTV tak u DVB-C. IPTV ma ale jednu nevyhodu - v jednom okamziku jde ke mne pouze jeden kanal (nebo dva, ale to uz poskytovatele skripou zubama) a prepinani kanalu se deje na serveru u providera (takze 2-3s prepnuti kanalu zadny problem). U DVB-C jdou vsechny kanaly najednou a vyber se provadi az u klienta. Co se kvality tyka, tak v DVB-C vlezou 2 HDTV kanaly misto jednoho analogoveho - problem je akorat v prechodnem obdobi kdyz jede zaroven analog i digital, jakmile se analog vypne, bude spooousta mista, on i ted je problem hlavne ve zdroji toho signalu, kabelovka to dale uz nezhorsuje. A natahnout vedle stavajicich rozvodu druhe? Cista utopie - a) to nikdo nezaplati b) mestsky urad uz nenecha po xy rozkopat chodniky c) ona ta optika tam uz stejne vetsinou je (tusim jenom ty nejstarsi rozvody jsou cele koax, ty nove jsou optika a pouze posledni usek ke klientovi je koax)
TOW
 

Další

Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků