Jak nastavit DVB-C

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Jak nastavit DVB-C

Příspěvekod Filda » čtv 07. úno 2008 19:40:33

Zdravím, mám k dispozici tento typ DVB-C přijímače CV-5000 CINX iL . Jak ho mám nastavit resp. na jaké frekvenci vysílá kabelovka digitál? Jakou nastavit modulaci a symbol rate? A bude mi vůbec tento typ STB fungovat na KTT? Dík za pomoc!
http://www.elsat.cz/digitalni_vysilani-set_top_box.html
Uživatelský avatar
Filda
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 12. črc 2005 12:36:09
Bydliště: Třinec

Příspěvekod BOBAX » čtv 07. úno 2008 23:16:51

Měl jsem kdysi půjčený přístroj, ale nic jsem tam neřešil. Prostě jsem naladil a jel.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod Filda » pát 08. úno 2008 5:51:09

To já si myslel taky, jenže mě to nic nenajde.
Uživatelský avatar
Filda
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 12. črc 2005 12:36:09
Bydliště: Třinec

Příspěvekod BOBAX » pát 08. úno 2008 15:08:06

Hm... divné. Zkoušel jsem to tehdy několikrát a v pohodě. Název přístroje ale neznám. Vím, že komunikoval v polštině. Nechci Tě urazit, ale ladíš to na STBoxu?
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

;-)

Příspěvekod Filda » sob 09. úno 2008 8:46:28

LOL, jo, ladím to na STBoxu. A dokonce na DVB-C a ne na DVB-T.
Uživatelský avatar
Filda
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 12. črc 2005 12:36:09
Bydliště: Třinec

Příspěvekod pantata » úte 12. srp 2008 20:04:42

Par empiricky zjistenych informaci :)

Na strance http://www.tvtrinec.cz/technikaDVB.php jsou uplne dole informace potrebne k naladeni prijimace.

Vetsina programu je ke dnesnimu dni kodovana, zustava jen par programu, ktere se daji sledovat volne (CT24, CT Sport, NOE, TVP1,2,3,Katovice, Sport) a radia.

A doufam, ze bude kabelovka nabizet i samostatny CI modul s kartou, at nemusim k televizi strkat dalsi krabici.
pantata
 

DVB-C

Příspěvekod Marcel » sob 16. srp 2008 13:39:05

Já mám novou SONY s DVB-C tunerem. Musel jsem nastavit úplné prohledávání místo normálního a mám teď asi 16 programů, mezi nimiž i některé , které jsou v normálu kodované :-)
Marcel
 

První frekvence

Příspěvekod Filda » úte 19. srp 2008 20:12:48

Na DVB-C mi v pohodě jede všechno na Multiplexu 2, 3 a 4 , ale MPX 1 na frekvenci 114 MHz mi nenašlo nic. I přes automatické vyhledávání.
Uživatelský avatar
Filda
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 12. črc 2005 12:36:09
Bydliště: Třinec

DVB-C

Příspěvekod Marcel » pát 22. srp 2008 15:27:47

Tak to já mám úplně stejně. Ještě něco zkusím a dám vědět.
Marcel
 

DVB-C

Příspěvekod Marcel » sob 23. srp 2008 5:57:34

Takže to mám opravdu stejně. Najdu MPX 2-4, ale MPX1 ani ťuk. Zkoušel jsem zadat do televize i přesně ten kmitočet 114 Mhz a nic. Zkusím napsat na kabelovku, když píšou , že od začátku roku MPX1 a 2 jsou v trvalém provozu.Jinak jsem na lokalitě Jablunkovská.
Marcel
 

DVB-C

Příspěvekod Marcel » pát 12. zář 2008 13:37:47

Tak jsem zkusil napsat na kabelovku ohledně toho MPX1, protože mně doma už nejede ani MPX2 a jak jsem to čekal , žádná odpověď :-(
Marcel
 

TV s DVB-C

Příspěvekod robo_d » úte 04. lis 2008 16:25:32

Taky jsem si pořídil LCD TV Sony s integrovaným DVB-C tunerem a nenajde vůbec žáden Multiplex :evil:
Zkoušel jsem i samostatně kanály, frekvence, no prostě lauter nic :?

Dle již dlouho neaktualizovaných informací na stránkách KT, by měl fungovat zkušební provoz na všech multiplexech. Tak kde tedy je :?:
Snad to nemá kabelovka nastavené jen pro své setopboxy, podobně, jak to je u UPC :?: Nebo to je problém jen DVB-C tunerů od Sony :?:

Chytáte někdo dig. programy na kabelovce přes vlastní setopboxy :?:
robo_d
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 26. kvě 2008 16:14:24

DVB-C

Příspěvekod Marcel » pát 07. lis 2008 7:03:47

Já myslím, že to není problém Sony tunerů.Spíše bych typnul, že něco změnila kabelovka. Jak jsem už tady psal, je třeba nastavit při prohledávání kabelových programů , že chceš ladit podrobně, tzn. pak vypne možnosti nastavení kmitočtu a tak. Já když jsem tv dovezl před cca 5 měsíci , tak mi to našlo MPX2-4. Teď mi trvale běží MPX3-4, ale když dám proladit kanály, tak nic nenajde - naštěsti původně naladěné programy nechá :-) Řekl bych, že asi něco změnila KTV, ale na maily nereagují, ikdyž píší, že MPX1-2 jsou v normálním provozu.Musím se poptat jestli tam nemá někdo nějaké známé :-) Jinak v těch svých programech říkají, že se DVB-C bude oficiálně nabízet, ale o datu kdy nic. Také doufám, že to nedopadne jako u UPC ( nutno pužívat jen jejich STB ).
Marcel
 


Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků